خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای آمریکایی / زندگی تاب آورانه

زندگی تاب آورانه


کد محصول: ۱۳۱۰۰۶

قیمت: ۱۰۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789645528599
  • برنه براون
  • آموزه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب زندگی تاب آورانه

کتاب زندگی تاب آورانه نوشته برنه براون است که با ترجمه آزاده رادنژاد و فرح رادنژاد منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند خود واقعی‌تان را بپذیرید و دست از جدال با آن بردارید. 

درباره کتاب زندگی تاب آورانه

برنه براون دکترای مددکاری اجتماعی دارد، برای شناخت آناتومی ارتباط پژوهش خود تحقیقات زمینه‌ای و مصاحبه با هزاران زن و مرد انجام داده است و به این نتیجه رسیده که بزرگترین مانع ارتباط شرم است و در این راستا به مطالعۀ شرم و تأثیر آن بر زنان و مردان می‌پردازد.

 کتاب زندگی تاب‌آورانه در بردارندۀ اطلاعات، بینش و راهبردهایی ویژه برای درک شرم و رسیدن به تاب‌آوری است. نویسنده بر این باور است که ما هرگز نمی‌توانیم به طور کامل نسبت به شرم مقاوم شویم اما می‌توانیم با ایجاد تاب‌آوری شرم را تشخیص دهیم، سپس به شکلی سازنده از آن عبور کنیم و بر پایۀ تجربیات خود رشد کنیم. این کتاب دارای یک مقدمه و ده فصل است. فصل اول به درک شرم و فصل دوم به کاوش در مورد شرم تاب‌آوری و قدت همدلی می‌پردازد. چهار فصل بعد، چهار مؤلفۀ شرم تاب‌آوری را قدم به قدم به ما ‌می‌شناسانند و سه فصل پس از آن ما را با فرهنگ ترس و شجاعت ورزی، فرهنگ سرزنش و هم‌دردی، فرهنگ ارتباط‌ گسیختگی و ارتباط‌ورزی آشنا می‌سازند. فصل آخر راهنمای ایجاد فرهنگ ارتباط است.

مردم وقتی واژه شرم را می‌شنوند، اغلب به یکی از دو صورت زیر واکنش نشان می‌دهند: "مطمئن نیستم که مقصودتان از شرم چیست اما می‌دانم که نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم" یا "اوه، شرم! می‌‌دانم چیست اما نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم." در مقام یک شرم‌پژوه درک می‌کنم که چرا از گفت‌وگو دربارۀ آن اکراه داریم. شرم چنان قدرتمند است که گاه تنها با حرف زدن درباره‌اش دچار شرم می‌شویم. اما من پس از شش سال مصاحبه با صدها زن در‌بارۀ زندگی‌هایشان دریافته‌ام که همۀ ما شرم را تجربه می‌کنیم. شرم امری کاملاً همگانی است. هر قدر شرم و نحوۀ اثرگذاری‌اش بر احساسات، افکار و رفتارمان‌ را کمتر بشناسیم، فشار بیشتری بر زندگی ما وارد می‌کند. ولی اگر شجاعت حرف زدن دربارۀ شرم و شجاعت همدردی برای شنیدن ماجراهای آن را پیدا کنیم، می‌توانیم نحوۀ زیستن، عشق‌ورزی، فرزند‌پروری، کار کردن و برقراری روابط را در زندگی خود تغییر دهیم. مردم مایلند بر این باور باشند که شرم، خاص معدودی آدم بداقبال است که روان‌زخم‌ها یا تروماهایی وحشتناک را از سر گذرانده‌اند اما چنین باوری حقیقت ندارد. شرم چیزی است که همگی تجربه می‌کنیم و برخلاف آنکه به نظر می‌آید در تاریک‌ترین زوایای وجود ما پنهان شده است، باید بگوییم که اتفاقاً در آشکار و آشناترین جنبه‌های زندگی ما به کمین نشسته است؛ جنبه‌هایی چون ظاهر و تصور اندامی، مادری، خانواده، فرزندپروری، درآمد و شغل، سلامتی روحی و جسمی، اعتیاد، سکس، پیری و مذهب. این کتاب دربردارنده اطلاعات، بینش و راهبردهایی ویژه‌ برای درک شرم و رسیدن به شرم‌‌‌تاب‌آوری است. ما هرگز نمی‌توانیم به طور کامل نسبت به شرم مقاوم شویم اما می‌توانیم با ایجاد تاب‌آوری، شرم را تشخیص دهیم، سپس به شکلی سازنده از آن عبور کنیم و بر پایه تجربیات خود رشد کنیم. چهار مؤلفه شرم‌‌‌تاب‌آوری که جوهر اصلی این کتاب اند، چهار وجه مشترک مصاحبه‌شوندگانی است که از شرم‌‌‌تاب‌آوری بالا برخوردار بودند. همچنان که دربارۀ شرم‌‌‌تاب‌آوری بیشتر می‌آموزیم و طبق مؤلفه‌های آن عمل می‌کنیم، کم‌کم از محصولات جانبی شرم یعنی ترس، سرزنش و ارتباط گسیختگی عبور می‌کنیم و به سوی شجاعت، همدردی و ارتباط حرکت می‌کنیم که وجودشان برای بهترینِ خود را زیستن و واقعی زیستن ضروری است. من زندگی حرفه‌ای‌ام را به مطالعۀ شرم و تأثیر آن بر زنان، مردان و کودکان اختصاص داده‌ام. در مطالعه زنان و شرم فرصت یافتم که با بیش از سیصد شرکت‌کننده از سنین، نژادها، قومیت‌ها‌ ‌و شرایط زندگی گوناگون مصاحبه کنم. همچنین با شصت زن که برخی از راهبردهای این کتاب را به کار بسته بودند دوباره مصاحبه کردم تا بفهمم کدام یک از راهبردها مؤثر بوده است و آنان با چه موانعی رو‌به‌رو شده‌اند.

شنیدن کتاب زندگی تاب آورانه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال ارتباط سازنده با دیگران هستند پیشنهاد می‌کنیم.

 مشخصات کلی کتاب زندگی تاب آورانه:

نویسنده:برنه براون

مترجم: آزاده رادنژاد ، فرح رادنژاد

انتشارات:آموزه

قطع:رقعی

جلد:شومیز

تعداد صفحات:340 صفحه

قیمت و خرید اینترنتی کتاب زندگی تاب آورانه:

خرید آنلاین کتاب زندگی تاب آورانه با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران در کمترین زمان از فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.