خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب ادبیات و شعر فارسی / غزل‌های شکسپیر

غزل‌های شکسپیرقیمت: ۷۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789646235113
  • ویلیام شکسپیر
  • نشر نقش و نگار

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب غزل‌هاى شکسپیر:

کتاب غزل‌هاى شکسپیر، مجموعه‌ای از اشعار و غزل‌های این شاعر و نمایشنامه‌نویس مشهور همراه با ترجمه‌ی فارسی .آن‌ها است

نمایشنامه‌هاى شکسپیر کمدى، تراژدى و یا ترکیبى از آن دو به شکل تاریخى هستند که موضوع آن‌ها را از تاریخ روم باستان و کتاب پلوتارک، مورخ معروف یونانى گرفته است. 

شکسپیر را بیشتر به لحاظ نمایشنامه‌ها و مخصوصاً تراژدی‌هایش مى‌شناسند و اشعار و غزلیات او کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و این شاید به علت موفقیت و محبوبیت زیاد نمایشنامه‌هاى او بوده باشد که باعث کم توجهی عموم به آثار منظوم او شده است.

غزل نویسی در زمان شکسپیر به این صورت بوده است که غزل‌ها را از نظر موضوع و محتواى آن‌ها به صورت متوالى و به شکل یک داستان مى‌نوشتند اما غزل‌هاى شکسپیر از چنین خصوصیتى برخوردار نیستند و تنها مى‌توان در تعدادى از آن‌ها این توالى معنایى را پیدا کرد.

درباره ترجمه حاضر که ترجمه‌اى منظوم از غزل‌هاى شکسپیر است شاید بتوان گفت که کارى است جدید که هم مى‌تواند خوب و جالب باشد و هم کارى اشتباه.

جذابیت از نظر اینکه غزل‌هاى ترجمه شده خود شعر هستند  که با وزن و قافیه به آن‌ها زندگى بخشیده شده است و اشتباه از این دید که محتوا و معناهاى ظریف شعرى ممکن است شکسته شده باشند.

مشخصات کتاب غزل های شکسپیر:

نویسنده: ویلیام شکسپیر

مترجم: بهنام مقدم

قطع:رقعی

تعداد صفحات:208

انتشارات:نقش و نگار

نوع جلد:شومیز

موضوع:شعر و ادبیات

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب غزل های شکسپیر:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب غزل های شکسپیر با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.