خانه / انواع کتاب / کتاب زبان خارجه / fiction/کتاب داستانی / Murder on the orient express

Murder on the orient expressقیمت: ۷۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9780008268879
  • آگاتا کریستی
  • جنگل

پشت جلد این کتاب آمده است

کتاب رمان قتل در قطار سریع السیر Murder on the Orient Express اثر آگاتا کریستی Agatha Christie
عنوان: Murder on the Orient Express

نویسنده: Agatha Christie

ژانر: جنایی، معمایی

 

شرح و توضیحات کتاب رمان Murder on the Orient Express (قتل در قطار سریع السیر شرق) نوشته آگاتا کریستی:
چه معمایی بهتر از یافتن یک جسد تکه پاره شده در یک قطار سریع السیر و سیزده مضنون می تواند حس معتادگونه کنجکاوی و کاراگاهی مرد بزرگی چون هرکول پوارو را بر انگیرد؟ صحنه ای که شاید نشان از مرموز ترین و غیر طبیعی ترین صحنه جرم دارد؟

یک روز با ارسال یک تلگراف بسیار مهم هرکول پوارو به لندن فرا خوانده می شود. او نیز اهمیت ماجرا را درک کرده و بدون معطلی سوار قطار سریع السیر شرق شده و به سمت لندن حرکت می کند.

حس ششم و شم کاراگاهی او موجب می شود تا مدام مسافران و اطرافیان خود را زیر نظر بگیرد. همین دقت و کنجکاوی خیلی زود او را وارد ماجرایی عجیب می کند. او به یک تاجر امریکایی مشکوک می شود، تاجر نیز که از شک پوارو با خبر شده سعی می کند خودش را به او نزدیک کند....

از روی رمان Murder on the Orient Express اقتباس های سینمایی و تلویزیونی بسیاری صورت گرفته است که تازه ترین فیلم سینمایی ساخته شده توسط کپمانی قرن بیستم فاکس در سال 2017 بر روی پرده سینماها به نمایش درامد. در این فیلم بازیگران بسیار معروف و شاخصی چون جانی دپ، ویلیام دفو، پنلوپه کروز، تایم بیتمن به ایفای نقش پرداختند.

•نویسنده ای از جنس معما

اگاتا کریستی شخصیت های به یاد ماندنی بسیاری مانند هرکول پوارو و خانم جین مارپل خلق کرده است که تاثیر همین دو شخصیت در معروف شدن اش نزد همگان غیر قابل انکار است.

اگاتا کریستی با سبک جذاب و نبوغ خود توانست مفهوم و جان تازه ای به ادبیات جنایی بخشد و این سبک پر طرفدار را با سبک های دیگر ادبی هم سنگ و هم سان کند.

از جمله اثار شاخص و به نام او می توان به قتل در قطار سریع السیر شرق 1934، مرگ در رود نیل 1937، و آن وقت هیچ کس نبود 1939 اشاره کرد.