خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / شهریاری ناممکن

شهریاری ناممکن


کد محصول: ۱۲۴۱۵۶

قیمت: ۴۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786009840632
  • آلن اس.وایس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب شهریاری ناممکن:

طی سال هایی که از زمان نوشتن مقالات گردآمده در این مجموعه می گذرد، افق های فکری ام به تئاتر آکوسماتیک، رادیوی فانتاسمی، چشم اندازهای درآمیخته با زیباشناسی، و والایی مربوط به خوراک شناسی بسط یافته است. همچنان که ماه به ماه و گاهی روزبه روز، میان نوشتن، تئاتر، رادیو، عکس، نمایش عروسکی، آشپزی، میان تأمل و سفر، نظریه و عمل، پیش می رفتم و همچنان که این گذار گاهی درون خانه ام و گاهی در میان قاره ها اتفاق می افتاد، اغلب درباره ی پیوندهای بین این شورهای مختلف از خودم می پرسیدم و در شگفت می شدم. در نتیجه اندیشه هایی را که در پی می آید پیشنهاد می کنم؛ قطعا این ده اصل نه برسازنده ی طرح کلی یک اتوبیوگرافی عقلانی (یعنی خلاصه ای از شیوه های کارم) هستند، نه مانیفستی درباره ی شهریاری ناممکن. ۱. خاستگاه ها را تکثیر کنید. مولف نمرده است، بلکه به نحو فزاینده ای مرکززدوده شده است. تکثیر دیجیتالی باید در مقابل مادیت ناب قرار بگیرد. کوچ گری تنها در نسبت با ویژه بودن جایگاه های درنوردیده شده معنادار است. ۲. تکنیک ها را خنثی کنید. فرم های اندیشه همواره با تکنولوژی معوج می شوند. باید فتیش ها را نه سرکوب که به دقت تشریح کنیم. به انگل ها میدان دهیم، خنثای شان نکنیم؛ از ساز وکارهای اتصال کوتاه حمایت کنیم، درست شان نکنیم. ۳. به مداخله ها تن دهید. خود حضور عروسک گردان، عروسک را می آفریند. فرم عروسکْ، عروسک گردان را از فرم می اندازد. با درنظرگرفتن این رابطه ی صمیمانه و خودمانی، کارگردان یک انگل است، هرچند از نوع مولدش.

درباره نویسنده کتاب شهریاری ناممکن:

آلن اِس. وايس (۱۹۵۳)؛ نويسنده‌ی كتاب «شهریار ناممکن»، به گفته‌ی خودش يک اشتراوسی است. کسی که دکترايش را هم در فلسفه و هم مطالعات سینمايی و پرفورمنس از دانشگاه نیويورک گرفته و پايان‌نامه‌ی دکترای فلسفه‌اش به «مرئی و نامرئی» اثر واپسین و ناتمام مرلوـ‌پونتی، اختصاص يافته‌است. او در فرانسه‌ی دهه‌ی هشتاد در کلاس‌های داغ ميشل فوکو، ژيل دلوز و رولان بارت حاضر بوده و به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه می‌نويسد. شهریار ناممکن نخستین ترجمه از آثار وايس و در حکم معرفی او به علاقمندان فارسی‌زبان اين حوزه‌ها است.

مشخصات کتاب شهریاری ناممکن:

انتشارات:بان

نویسنده:آلن اس وایس

مترجم: ایمان گنجی
پویا غلامی

قطع:رقعی

جلد شومیز

272 صفحه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب شهریاری ناممکن:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب شهریاری ناممکن با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.