خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / چهار رساله در باب شر و مشیت

چهار رساله در باب شر و مشیت


کد محصول: ۱۴۹۴۶۱

قیمت: ۸۹,۰۰۰ ۷۵,۶۵۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786008584261
  • -
  • نشر نقش و نگار

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب چهار رساله در باب شر و مشیت:

کتاب چهار رساله در باب شر و مشیت شامل چهار رساله است که یکی از آنها نوشته ی ماکسیموس صوری، یکی نوشته ی سنکا و دوتای دیگر به قلم پروکلوس است. این فیلسوفان باستانی در این چهار رساله به مشیت الهی و چرایی وجود شر و مبدأ آن می‌پردازند و به پرسش‌هایی در این زمینه پاسخ می‌دهند.

لوکیوس سنکا اهل رم، فیلسوف رواقی، سیاستمدار، نمایشنامه نویس، معلم و مشاور پرقدرت و بانفوذ نرون بود و در او به خصوص در سالهای اول سلطنتش نفوذی بسیار قوی ای همراه بوروس و اگریپینا داشت که فوق‌العاده عظیم بود، به خصوص در سال اول از سلطنت نرون مادر وی نفوذی ویرانگر حتی در مقابل سنکا و بوروس بر روی نرون داشت در اخر همگی یک به یک مجبور شدند به اتهام همدستی در توطئه قتل امپراتور خودکشی کنند.

پروکلس لیکایوس یک فیلسوف نوافلاطونی یونانی بود. او آخرین فیلسوف بزرگ دوران کلاسیک به شمار می‌آید. می‌توان پروکلس، پس از فلوطین از جمله تاثیرگذارترین فیلسوفان نو افلاطونی دانست که بر فلسفه و کلام اسلامی-مسیحی و یهودی تاثیر گذاشته‌اند. کتاب پایه‌های الهیات (Elements of Theology) نوشته پروکلس تأثیری به جای ماندنی بر فلسفه در حال شکل گیری، در فرهنگ اسلامی و حتی بر برخی نحله‌های نظری عارفان نهاد. مهمترین نوشته‌های وی یاداشت‌هایی است که درباره دیالوگ‌های افلاطون نوشته و در آن‌ها وی سیستم فلسفی خود را ارائه داده‌است. ماکسیموس صوری هم فیلسوف پیرو مکتب افلاطون است.

بخشی از متن کتاب چهار رساله در باب شر و مشیت:

او، پسر کرونوس، سخن گفت و سرش را با آن ابروان تیره تکان داد. دا با سر تکان دادن زئوس زمین و همه ی آنچه روی زمین تغذیه می شود شکل گرفت، دریا شکل گرفت و همه ی آنچه که در آن متولد می شود، هوا شکل گرفت و همه ی موجوداتی که در آن پرواز می کنند، آسمان ها شکل گرفتند و هر آنچه در آسمان ها می جنبد. این همه کار، حاصل سر تکان دادن زئوس است. تا اینجا من به هیچ سروش غیبی نیاز ندارم. هومر را باور دارم، به افلاطون اعتماد دارم و برای اپیکور تأسف میخورم.

مشخصات کتاب چهار رساله در باب شر و مشیت:

نشر نقش و نگار

مجموعه ای از نویسندگان

مترجم:فرشته خسروی

قطع رقعی

جلد شومیز

285 صفحه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب چهار رساله در باب شر ومشیت:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب چهار رساله در باب شر و مشیت با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۵۱,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۶,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۷۸۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۰۰,۰۰۰ تومان