خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب منابع طبیعی / هوش محیط زیستی

هوش محیط زیستی


کد محصول: ۱۴۰۰۶۲

قیمت: ۷۹,۵۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786009292653
  • دانیل گلمن
  • نشر پندارتابان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب هوش محیط زیستی:

کتاب هوش محیط زیستی اثر دانیل گلمن، راهنمایی کاربردی در هنگام خرید است تا بتوانیم انتخاب صحیحی داشته باشیم، انتخابی که به محیط زیست‌مان آسیب نزد.

دنیل گلمن (Daniel Goleman) در این کتاب تکان دهنده، همه‌چیز را راجع به آنچه می‌خریم بیان می‌کند و دلایل اینکه چرا باید در شیوه خرید خود تجدید نظر کنیم را ارائه می‌دهد و در همین رابطه به بحث در مورد محیط زیست، مواد و ترکیبات زیان‌بخش، کار کودکان و غیره می‌پردازد.

موضوع این کتاب، هوش محیط زیستی (Ecological intelligence) و ارتباط نحوه خرید مصرف کنندگان با محیط زیست است. هدف از نگارش این کتاب تغییر دیدگاه مخاطبان درباره نحوه خرید خود و جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست است. گلمن معتقد است گروه‌های «سبز» طرفدار محیط زیست، به واسطه نادیده گرفتن اثرات وسیع آنچه می‌خریم و انجام می‌دهیم، بیش از آن‌که به محیط زیست خدمت کنند، ضرور می‌رسانند.

هوش زیست محیطی نشان می‌دهد که پدیده آشکارسازی بنیادین، یعنی دسترسی به اطلاعات کامل راجع به همه جنبه‌های فرآیند تولید یک محصول، می‌تواند باعث قدرت گرفتن مصرف کنندگان و خریداران شود و سرنوشت تجارت و داد و ستد را تعیین کند. کارخانجات و شرکت‌ها دیگر قادر نخواهند بود شهرت و اعتبار خود را کنترل کنند و برای نخستین بار آنچه عملا انجام می‌دهند، مهم‌تر از آن چیزی خواهد بود که می‌گویند و تبلیغ می‌کنند.

هوش محیط زیستی حاوی شانزده فصل است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: قیمت پنهان آنچه که می‌خریم؛ هوش محیط زیستی؛ شکاف اطلاعات؛ سوپ شیمیایی؛ افکار ثانوی و...

دانیل گلمن؛ روانشناس و نویسنده آمریکایی به مدت 12 سال مسئولیت نگارش بخش علوم مغزی نیویورک‌تایمز را به عهده داشته است و مقاله‌های وی در این موضوع در سرتاسر جهان منتشر شده است.

گلمن در سال 1995 کتاب هوش هیجانی EQ را منتشر کرد و این اثر به مدت یک سال و نیم عنوان کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز را به خود اختصاص داد، کتاب مذکور به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. کتاب‌های نوشته شده توسط دانیل گلمن از موضوعات مختلفی همچون خودباوری، خلاقیت، اکولوژیک و بحران محیط زیست و... برخوردار است.

مشخصات کتاب هوش محیط زیستی:

نشر پندار تابان

نویسنده:دانیل گولمن

مترجم:حمیدرضا بلوچ

قطع رقعی

جلد شومیز

288 صفحه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب منابع طبیعی بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب آنلاین به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب هوش محیط زیستی:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب هوش محیط زیستی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.