خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب سرگذشتنامه / ماری آنتوانت

ماری آنتوانت


کد محصول: ۱۴۵۱۶۲

قیمت: ۲۴۵,۰۰۰ ۲۰۸,۲۵۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786222672713
  • پیر نزلوف
  • موسسه انتشارات نشرنگاه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب ماری آنتوانت:

کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت نوشته‌ی پیر نزلوف، سرگذشت آخرین ملکه‌ی فرانسه، یکی از زن‌های مشهور جهان، همراه با آشوب‌های انقلاب فرانسه را شرح می‌دهد.

این کتاب متضمن شرح‌ حال ماری‌ آنتوانت، ملکۀ فرانسه، از طفولیت تا آخرین ساعت زندگی اوست. پیر نزلوف (Pierre Nezelof) که به‌ راستی در نوشتن اینگونه کتاب‌ها هنرمند است، در کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت (Marie Antoinette, the queen) شما را طوری با زندگی این زن و همچنین حوادث تاریخی، به‌ خصوص وقایع انقلاب فرانسه، آشنا می‌نماید که وقتی کتاب به پایان می‌رسد، احساس می‌کنید یک اثر اساسی و مفیدی خوانده‌اید که نظیر آن کمتر وجود دارد.

این رمان تاریخی زندگی و سرگذشت ماری‌ آنتوانت را همراه با آشوب‌های انقلاب فرانسه به تصویر می‌کشد. ماری‌ آنتوانت در سال 1755 در کشور اتریش به دنیا آمد. وی شاهزاده اتریشی و آخرین ملکه‌ی کشور فرانسه بود که اجدادش به مدت هفت قرن بر تخت پادشاهی حکومت کردند.

تربیت ماری به گونه‌ای بود که پس از ملکه شدن، خودش را از خدایان می‌دانست. همین مسئله منجر شد که او از قوانین حاکم بر فرانسه هیچ اطلاعی نداشته باشد و فقر و تنگدستی کل کشور را فرابگیرد. این بی‌اطلاعی و ناپختگی وی از شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نادیده گرفتن خواسته‌های مردم زمینه انقلاب فرانسه را فراهم کرد؛ انقلابی که منجر به از بین رفتن سلطنت فرانسه، اعدام ماری آنتوانت و شوهرش، به جرم خیانت به مردم فرانسه شد.

بخشی از متن کتاب ماری آنتوانت:

آنتوانت خاک وطن را طی کرد تا اینکه به ساحل رود «رن» رسید و آن طرف شط، کشور فرانسه را دید.

طبق دستور لویی‌ پانزدهم، برای تحویل گرفتن عروس سلطنتی در یک جزیره واقع در وسط رود، عمارتی با چوب دارای هفت اتاق بزرگ و منضمات ساخته بودند و این عمارت طوری ساخته شده بود که یک گالری طولانی آن را نصف می‌کرد. فرانسوی‌ها در نیمی از عمارت قرار داشتند و وقتی اتریشی‌ها با آنتوانت آمدند در نیم دیگر جا گرفتند.

آنتوانت براثر مسافرت سریع و طولانی خسته بود و همین که وارد عمارت مزبور شدند، غذایی صرف کرد و خوابید.

صبح روز بعد خانم‌هایی که از پاریس آمده بودند، عروس اتریشی را از قسمت اتریشی عمارت به قسمت فرانسوی آن منتقل کردند و به شاهزاده‌خانم گفتند لباس از تن بیرون بیاورد.

شاهزاده‌ خانم پرسید: برای چه؟

بدو گفتند که تشریفات سلطنتی چنین اقتضا می‌کند که وقتی یک عروس از کشور خارجی وارد دربار فرانسه می‌گردد از روزی که قدم به خاک فرانسه نهاد نباید البسه وطن خود را در برداشته باشد.

اول بالاپوش و آنگاه نیم‌تنه و سپس پیراهنش را کندند و آنتوانت دید خانم‌های فرانسوی قصد دارند سینه‌بند و زیر پیراهنی او را هم بیرون بیاورند. آنتوانت گفت: آیا کندن لباس‌های زیرین هم ضروری است؟

شاهزاده‌خانم «پار» که از پاریس آمده بود، گفت: والا حضرتا، شما حتی یک بند جوراب نباید داشته باشید که اتریش را به خاطرتان بیاورد، زیرا بعد از این، میهن شما فرانسه می‌باشد؛ و خود خم شد و بند جوراب آنتوانت را گشود و جوراب‌های ابریشمین را از پای او درآورد.

آنتوانت به‌ کلی عریان گردید و خانم‌های درباری وقتی قامت طناز و پوست سفید و مات آنتوانت را از نظر گذرانیدند، تصدیق نمودند که دختری زیبا می‌باشد.

مشخصات کتاب ماری آنتوانت:

نشر نگاه

نویسنده:پیر نزلف

مترجم:ذبیح الله منصوری

قطع وزیری

جلد گالینگور

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب زندگینامه بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب ماری آنتوانت:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب ماری آنتوانت با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

 

۱۵%
15 تخفیف ۱۲۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۶۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۷۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۹,۰۰۰ تومان