خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب سرگذشتنامه / حلاج نامه

حلاج نامه


کد محصول: ۱۴۲۰۲۴

قیمت: ۴۰۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643729820
  • محمدرضا قنبری
  • نشر سخن

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب حلاج نامه:

محمدرضا قنبری در کتاب حلاج‌نامه به روزگار،احوال و آثار حسین‌بن منصور حلاج از عارفان نامدار قرن سوم و چهارم هجری پرداخته است.

حسین‌بن منصور حلاج بیضاوی( ۲۴۴-۳۰۹ ق) (۸۵۷-۹۲۲ م) صوفی نامدار قرن سوم و چهارم هجری قمری است که در دستیابی به حاکمیت با همه تمهیداتی که اندیشید و بکار برد ناکام ماند و مانند بی‌شماری دیگری در زد و بندهای حساب‌شده سیاسی به تیغ دسیسه و نیرنگ حاکمان عباسی و به دستیاری فتوای فقیهان از پای درآمد اما داستان او بیش از هزار سال است که با آرایه‌های مختلف همچنان روایت می‌شود؛ آن‌گونه که نهضت وی در نظر برخی الهی و آسمانی و در باور برخی دیگر خلقی و توده‌ای و از منظر گروهی دیگر،دنیاطلبی و زعامت‌جویی بر مردمان زیر نقابی از فتوحات معنوی صوفیانه بود.

آنچه در این کتاب به استناد متون معتبر تاریخی و تصوفی واکاوی شده حکایت شیخی از مشایخ بزرگ صوفیه را باز می‌گوید که بیش از آنکه شهید الهیات باشد، کشته سیاست و قدرت شده است.

اصل و اساس این پژوهش، آرا، افکار و شرح احوال حسین‌بن منصور حلاج است که در نهایت به دو عنوان کاروند تصوف در سه جلد و شرح زندگیانی و ارا و آثار منصور حلاج در یک جلد از هم مجزا شد و از منظری کاروند تصوف را می‌توان به نوعی میراث حلاج و امثال و اقران او به شمار آورد که در بستر تاریخ به شکل‌ها و شیوه‌های گوناگون رخ نموده است. مدار اصلی پژوهش تاملات شخص نگارنده درباره مقوله پیچیده تصوف بوده که در طول قرن ها همچنان دچار دگردیسی‌های پیاپی است و از تکاپوی شگفتی در همگون‌سازی خود با دنیای مدرن بهره می‌برد.

در این کتاب پس از مقدمه‌ای مفصل درباره تصوف و خاستگاه آن و افراد برجسته‌اش نویسنده به طور مشروح به زمانه حلاج و اوضاع سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آن پرداخته است. رابطه حلاج با روزگار و بزرگان زمانه خود را واکاوی کرده و به موضوع اتهامی که او زدند پرداخته است. نکوهشگران و ستایشگران حلاج، کرامات حلاج و اندیشه و باورهای او نیز از بحث‌های مهم کتاب حاضرند.

 

مشخصات کتاب حلاج نامه:

نویسنده:محمدرضا قنبری

ناشر سخن

قطع وزیری

جلد گالینگور

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب زندگینامه بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب آنلاین با تخفیف به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب حلاج نامه:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب حلاج نامه با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.