خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / روان درمانی / نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی

نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی


کد محصول: ۳۴۹۴۸

قیمت: ۹۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789647974745
  • اکهارت تله
  • کلک آزادگان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب نیروی حال:

اکهارت تله در کتاب نیروی حال که به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز در سال 2002 انتخاب شده است، سعی بر این دارد تا با شرح زندگی پرفراز و نشیب خود، شما را به داشتن زندگی معنوی دعوت کند.

کتاب پرفروش‌ نیروی حال (The power of now: a guide to spiritual enlightenment)، به شما نشان می‌دهد که چطور با کنار زدن گذشته، زندگی بهتری داشته باشید. پس سعی کنید این کتاب ارزشمند را از اعماق وجود خود درک نمایید.

امروزه بشر به دنبال پاسخ دو پرسش مهم است: ما که هستیم؟ ماهیت دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم چیست؟ پاسخ به این پرسش‌ها کیفیت ارتباط با خانواده، دوستان و همکاران را معین می‌کند و اگر وسیع‌تر بنگرید، کیفیت جامعه را مشخص می‌نماید.

هنگامی که خواندن کتاب روان درمانی نیروی حال را شروع می‌کنید، در آغاز امکان دارد مفهوم بعضی از لغات مانند «هستی» و «حضور» برایتان کاملاً روشن نباشد ولی به خواندن ادامه دهید. ممکن است پرسش‌ها یا استدلال‌هایی به ذهنتان برسد که در بخش‌های بعدی به آنان پاسخ داده شود و یا ممکن است با تفکر بیشتر در مطلب یا در خودتان به جواب سوالات مورد نظر دست یابید.

برای فهم مطالب کتاب عجله نکنید، نیازی نیست که همه‌ی محتوای آن برایتان قابل درک باشد. لازم نیست با کلیه مطالب این کتاب موافق یا مخالف باشید. پس قضاوت در رابطه‌ با مطالب آن را به زمانی دیگر موکول کنید.

گرفتاری‌های بشر ریشه در افکار خودش دارد. ذهن مشتاق است تا مطالب را دسته‌بندی و مقایسه کند اما اگر در مورد این کتاب سعی در مقایسه کردن اصطلاحات آن نداشته باشید به نتیجه بهتری خواهید رسید وگرنه احتمال گیج شدن وجود دارد.

در ورای کلام تله، قدرتی نهفته است که آن را تنها در بیان مربیان معنوی بسیار شاخص می‌توان یافت. او از اعماق حقایق، مسیری نیرومند را به دیگران، برای ملحق شدن به خود نشان می‌دهد. بدون شک اگر باقی مردم نیز این راه را بپیمایند، جهان جای بهتری خواهد شد.

در بخشی از کتاب نیروی حال می‌خوانیم:

یاد بگیر تا زمان را فقط در موارد عملی زندگی روزانه‌ی خود به کار بگیری – می‌توانیم این زمان را زمان ساعتی بنامیم – اما پس از استفاده از آن در این موارد، بلافاصله به آگاهی لحظه‌ی حال برگرد. به این شیوه، دیگر «زمان روانی»، که یکی ‌انگاشتن خود با گذشته و فرافکنی مدام خواهش‌ها به آینده است، در تو انباشته نمی‌شود.

زمان ساعتی، فقط قرار گذاشتن و یا تنظیمِ برنامه‌ی سفر نیست. زمان ساعتی، شامل درس گرفتن از گذشته برای عدمِ تکرارِ اشتباهات، تعیینِ هدف‌ها و گام برداشتن به سوی آن‌ها نیز می‌شود. پیش‌بینیِ آینده بر اساس الگوها و قوانینِ فیزیکی و ریاضی و غیره، و نیز یادگیری از گذشته و تدارکِ عملکردی درست بر اساسِ پیش‌بینی‌ها نیز بخشی از کارکردهای زمان ساعتی‌ست.

اما حتی در این‌جا، در حوزه‌ی زندگیِ عملی، جایی که نمی‌توانیم بدونِ رجوع به گذشته و آینده کاری انجام بدهیم، لحظه‌یِ حال از اهمیتی اساسی برخوردار است: هر درسی که از گذشته می‌گیریم، مربوط به لحظه‌ی حال است و در لحظه‌یِ حال به کار گرفته می‌شود. تنظیمِ برنامه‌ها و تعیین هدف‌ها و عمل کردن برای رسیدن به هدف‌ها نیز در لحظه‌یِ حال اتفاق می‌افتد.

مرکز توجه‌ی آدم روشن ‌شده، همواره لحظه‌یِ حال است. با وجود این، آن‌ها، در حاشیه، نسبت به زمان نیز آگاهی دارند. به تعبیر دیگر، آن‌ها از زمان ساعتی استفاده می‌کنند، اما از زمان روانی آزاد و رهایند.

کتاب نیروی حال از چه حرف می‌زند؟


کتاب نیروی حال با نام اصلی The Power of Now با بیانی شیوا و روان بینش خواننده را نسبت به زمان حال تغییر می دهد . می‌توان گفت این اثر بیان تازه‌ای از آموزه‌های معنوی است که به هیچ زمانی تعلق ندارد و تول معتقد است بارها پیش از او ضرورت حضور در زمان حال مطرح شده است. اكهارت تول درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «حقیقت معنوی یکی‌ست، گرچه در صورت‌ها و بیان‌های گوناگون عرضه می‌شود...لازم نیست در جایی به دنبال حقیقت بگردید. بگذارید نشان‌تان دهم که چگونه به ژرفای چیزی بروید که در شماست.»

اکهارت تول در این کتاب تجربیات و مکاشفات درونی‌اش را با زبانی ساده و قابل درک بیان می‌کند و از حضور قدرت و توانایی دست‌یابی به حقیقت زندگی در وجود هر فرد سخن می‌گوید. او معتقد است خودشناسی که منتهی به بهتر زندگی کردن می‌شود در گرو رهایی از زمان‌هایی است که دیگر وجود ندارند. انسان‌ها در این روزگار درگیر تکنولوژی هستند و زمانی را برای شناخت معنویت درونی‌شان صرف نمی‌کنند. نویسنده‌ی اثر نیروی حال نیز مدتی را درگیر خیال‌پردازی، نگرانی از آینده‌ای، استرس و هیجانات روحی بوده و براساس آن‌ها این کتاب را تدوین کرده است که دیگر انسان‌ها نیز بتوانند از این‌چنین زنجیرها رهایی یابند. تول خود روزگاری با سوال‌های «چرا باید این زندگی پر از نکبت را تحمل کنم؟ چرا به این تلاش و تقلای بیهوده ادامه دهم؟» روبه‌رو بوده است و حال در تلاش است تا سایر انسان‌ها را از این حال برهاند.

درباره اكهارت تول؛ نویسنده نیروی حال:


اكهارت تول eckhart tolle سخنران و نویسنده‌ی اهل آلمان در سال ۱۹۴۸ متولد شد. او کودکی‌اش را در شرایط استرس‌زا و غم‌انگیزی گذراند و شاهد بحث‌ها و اختلاف‌های خانوادگی بود. او تا دهه‌ی سوم زندگی‌اش احساس پوچی می‌کرد و حتی تصمیم به خودکشی داشت. او در بیست و نه سالگی‌اش تحت تاثیر خوابی آشفته زندگی‌اش دگرگون شد. این خواب زندگی تول را تحت‌تاثیر قرار داد و منبع الهام آثار او شد. او تحصیلاتش در رشته‌های فلسفه، ادبیات و روانشناسی را به سرانجام رساند و سال 2011 از سوی Watkins Review به عنوان تاثیر‌گذارترین شخصیت معنوی جهان انتخاب شد.

اكهارت تول که به نام اكهارت توله نیز در زبان فارسی شناخته شده زمان زیادی را با استادان معنویت گذراند و پس از دست‌یابی‌اش به آرامش ژرف نوشتن کتاب را شروع کرد. او کتاب نیروی حال را برای کسانی که خواهان دگرگونی بنیادی درونی هستند به نگارش درآورده است و در سال 2008 از سوی روزنامه‌‏ی نیویورک تایمز به عنوان محبوب‏‌ترین نویسنده‏‌ی کتاب‌‏های معنوی در آمریکا انتخاب شد. او پس از نگارش و انتشار این کتاب نامه‌های زیادی از سمت خوانندگان اثرش دریافت کرد که دلیل نوشتن کتاب بعدی‌اش، «تمرین نیروی حال» شد. کتاب «تمرین نیروی حال» با ترجمه‌ی «فرناز فرود» را هم «انتشارات کلک آزادگان» منتشر کرده و در فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. همچنین او علاوه‌بر نگارش کتاب؛ سمینار، کلاس‌های مراقبه و نشست‌های خصوصی نیز برگزار می‌کرد تا خوانندگان آثارش و علاقه‌مندان به این حوزه هم از اسارت ذهن رها شوند و به آرامش درونی برسند.

از کتاب‌های دیگر اكهارت تول می‌توان به «جهانی نو، آگاهی معنوی از آهنگ زندگی» با ترجمه‌ی «هنگامه آذرمی»، «سکون سخن می‌گوید» با ترجمه‌ی «فرناز فرود» و «سرزمین تازه، هدایتگر اهدافتان در زندگی» با ترجمه‌ی «چیستا یثربی» اشاره کرد.

 

قیمت و خرید کتاب نیروی حال:

خرید کتاب نیروی حال با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.