خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان خارجی / مردان رقصان

مردان رقصان


کد محصول: ۱۰۵۸۶۶

قیمت: ۴۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643639471
  • آرتور کانن دویل
  • نشر هرمس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب مردان رقصان:

مردان رقصان"، داستان شرلوک هولمز که توسط سر آرتور کانن دویل نوشته شده، یکی از 13 داستان در چرخه است که با عنوان بازگشت شرلوک هولمز منتشر شده است. دویل در فهرست دوازده داستان مورد علاقه هولمز، " مردان رقصان" را در رده سوم قرار داد. این یکی از تنها دو داستان کوتاه شرلوک هولمز است که مشتری هولمز پس از درخواست کمکش درگذشت. داستان از زمانی شروع می شود که هیلتون کوبیت از Ridling Thorpe Manor در نورفولک به دیدار شرلوک هولمز می رود و یک کاغذ با سکانس مرموز از چهره های چوب به او می دهد. کوبیت به هولمز و دکتر واتسون توضیح می دهد که اخیرا با یک زن آمریکایی به نام الی پاتریک ازدواج کرده است. قبل از عروسی ، او از شوهرش خواسته بود که هرگز از گذشته او سوال نکن ، زیرا او در زندگی خود چند "انجمن بسیار مخالف" داشته است، اگرچه می گفت چیزی وجود ندارد که شخصا از آن شرمنده باشد. ازدواج آنها خوب بوده است تا اینکه پیام هایی به دست آن ها رسید، ابتدا از ایالات متحده ارسال شده و سپس در باغ ظاهر می شوند. کوبیت، شرلوک هولمز را برای کشف آن چیزی که همسر جدیدش را ترسانده است، استخدام می کند.

 

توضیحات راجع به کتاب مردان رقصان:

«سِر آرتور ایگناتیوس کانن دویل» Sir Arthur Ignatius Conan Doyle نویسنده‌ی برجسته‌ی اسکاتلندی در تاریخ 22 مه سال 1859 به دنیا آمد. او در جوانی به تحصیل در رشته‌ی پزشکی دانشکده پزشکی ادینبورگ مشغول شد و پس از آن برای تحصیل به دانشگاه اتریش رفت و در همان دوران اصول دین کاتالیک را رد کرد. او در دوران دانشجویی نوشتن را آغاز کرد و استعدادش در داستان‌نویسی را پرورش داد. او در آن زمان علاوه‌بر نوشتن داستان کوتاه، چندین مقاله‌ی علمی نیز منتشر کرد و شناخته شد. او در اوایل دهه‌ی 1880 به سفری طولانی با کشتی به‌عنوان پزشک رفت و از غرب آفریقا بازدید کرد. او پس از این سفر چندین سال زندگی خود را وقف تحصیل کرد و در سال 1885 با مدرک دکترا فارغ‌التحصیل شد.

«کانن دویل» با وجود آنکه تمام مدارک پزشکی را به دست آورد ولی پزشکی محبوب نبود و مراجعه‌کننده‌ی زیادی در مطب نداشت. او مدتی را هم به تحصیل در رشته‌ی چشم‌پزشکی در آلمان مشغول شد ولی پس از مدتی آن را ناتمام رها کرد. او از پزشکی دست کشید و به نوشتن روی آورد. او با همسرش به ونیز، میلان و پاریس سفر و مدت زیادی را وقف نوشتن کرد. عمده شهرت «کانن دویل» به دلیل خلق شخصیت «شرلوک هولمز» است. «شرلوک هولمز» یکی از چهره‌های شناخته شده‌ی ادبیات جهان است که براساس داستان‌های آن تاکنون چندین فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی ساخته شده است. کتاب‌های «ماجرای چارلز آگوستوس میلورتون»، «ماجرای پیتر سیاه» و «آخرین ضربه آرشه» ازجمله آثار دیگر این نویسنده‌ی مشهور و جهانی هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند و نسخه‌ی صوتی و الکترونیک آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای مطالعه و دانلود موجود است.  

 

برشی از کتاب مردان رقصان:

سالن قدیمی که پنجره‌های بلندی از چوب بلوط داشت به دادگاه بازپرسی تبدیل شد. هولمز روی صندلی مدل قدیمی بزرگی نشست در حالی که بارقه چشمان رام نشدنی او از صورت لاغرش ساطع می‌شد. من در آن چشم‌ها عزم جزمی را می‌خواندم که مصمم است زندگی‌اش را وقف این تحقیق کند تا سرانجام انتقام موکلی را بگیرد که نتوانسته بود جانش را نجات دهد. بقیه افرادی که این جمع عجیب را تشکیل می‌دادند عبارت بودند از مارتین، بازرس آراسته، دکتر محلی مسن و موسفید، خود من و یک پلیس عبوس روستا.

هر دو زن روایت خود را با وضوح كافی ارائه کردند. آن‌ها در اتاق‌های مجاور خوابیده بودند و با صدای شلیک از خواب بیدار شده و یک دقیقه بعد صدای شلیک بعدی را شنیده بودند. خانم کینگ دوان‌دوان به‌سوی خانم ساندرز رفته بود. آن‌ها با هم از پله‌ها پایین رفته بودند. در اتاق مطالعه باز بود و شمعی روی میز روشن بود. اربابشان دراز به دراز در وسط اتاق روی صورتش افتاده و مرده بود. همسر او در نزدیک پنجره کز کرده و سرش را به دیوار تکیه داده بود. او بدجوری مجروح شده بود و یک طرف صورتش خون‌آلود بود. نفس‌نفس می‌زد ولی نمی‌توانست چیزی بگوید. راهرو و اتاق پر از دود و بوی باروت بود. پنجره بسته بود و مطمئناً از داخل بسته شده بود. هر دو زن درباره این مسائل هم نظر بودند. آن‌ها بلافاصله دنبال دکتر و پلیس فرستاده بودند.

سپس بانوی مجروح خود را به کمک مهتر و کارگر اسطبل به اتاقش برده بودند. شب قبل بانو و شوهرش در تختخواب خوابیده بودند. بانو لباس عادی به تن داشت و شوهر روی لباس خواب رب دوشامبر پوشیده بود. در اتاق مطالعه هیچ چیز دست نخورده بود. تا آنجایی که آن‌ها خبر داشتند هرگز نزاعی بین زن و شوهر وجود نداشت. آن‌ها همواره این زن و شوهر را زوج بسیار یکدلی دیده بودند.

این‌ها نکات اصلی مشاهدات خدمتکارها بود. آن‌ها در پاسخ به بازرس مارتین قاطعانه گفتند که تمام درها از داخل بسته بوده و هیچ‌کس نمی‌توانسته از آنجا فرار کند. آن‌ها در پاسخ به سؤال هولمز به یاد آوردند که از همان لحظه‌ای که از اتاقشان در طبقه بالا بیرون دویدند بوی باروت را حس می‌کردند. هولمز به همکاران حرفه‌ای خود گفت:

توصیه من این است که خیلی دقت کنید، فکر می‌کنم الآن موقع آن است که اتاق را به طور کامل بررسی کنیم.

 

 

مشخصات کلی کتاب مردان رقصان:

نویسنده :آرتور کانن دویل

انتشارات :هرمس

قطع :پالتویی 

نوع جلد:شومیز 

تعداد صفحه :200 

موضوع:داستانهای انگلیسی 

قیمت و خرید کتاب مردان رقصان:

خرید کتاب مردان رقصان با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.