خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / اکنون

اکنون


کد محصول: ۱۳۲۳۳۷

قیمت: ۷۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786000329143
  • فاضل نظری
  • نشر سوره مهر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب اکنون:

کتاب اکنون یکی از کتاب‌های ادبی از فاضل نظری، شاعر و استاد ایرانی است که در سال ۱۳۹۷ منتشر شد و پس از رونمایی از این کتاب در فرهنگسرای ارسباران، توانست با استقبال زیادی روبرو شده و پس از هفت روز به چاپ هفتم برسد.

درباره کتاب اکنون:

اکنون، ششمین اثر آقای فاضل نظری است که در خود ۴۰ غزل با محتوای عارفانه و عاشقانه گنجانده است. این کتاب در آستانهٔ چهل سالگی مرتضی فاضل منتشر شد و سبک کتاب و اشعار آن را می‌توان به آثاری چون «گریه‌های امپراطور» و «ضد» نزدیک دانست.

موضوع کتاب اکنون و غزل‌هایی که در این کتاب به کار رفته‌اند، همچنین در مورد مسائل مختلف دیگری از جمله مسائل اخلاقی، چالش‌ها و مباحث اجتماعی و آیینی و همچنین موضوعات تعلیمی نیز پرداخته‌اند.  

فاضل نظری در درجه نخست شاعری اندیشه‏ ورز است که شعر او از یک جهان‏ بینی منسجم حکایت می‏کند و شاید از این حیث بتوان او را در شمار شاعران حکمت‏گرای ادبیات فارسی دانست. با کنار هم قرار دادن مجموع اشعار و نگاه به سیر تطور آثار او می‏توان به ‌نظام فکری و معماری باورهای او پی برد.  شاعری دغدغه‏ مند که نگاهی مدون به موضوعاتی مانند دنیا، زندگی و چرایی آن، مرگ، آخرت، جبر و اختیار، عدل، عشق، طریقت و شریعت، غم و شادی، سیاست، جامعه، فلسفه و اخلاق دارد و موفق به بیان این معانی با زبان تغزل شده است. در اشعار فاضل .نظری هیچ‌چیز به‌اندازه معنا اهمیت ندارد

برشی از کتاب اکنون:

مرا تو راحت جانی و من تو را نگران
گناه کیست که من با توام تو با دگران
اگر بهشت بهایش تو را نداشتن است
جهنم است بهشتی که نیستی تو در آن
به جست‌وجوی تو در چشم خلق خیره شدم
غریبه‌اند برایم تمام رهگذران
نهان چگونه نگه دارمت ز چشم رقیب
چقدر راهزن اینجاست بین همسفران
عجب ز عشق که هر کس روایتی دارد
از این گذازهٔ آتشفشان در فوران
خموش باش که با دیگران نمی‌گویند
رموز تجربه وحی را پیامبران

مشخصات کتاب اکنون:

نویسنده:فاضل نظری

انتشارات:سوره مهر

موضوع:شعر فارسی 

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:88

قیمت و خرید کتاب اکنون:

خرید آنلاین کتاب اکنون با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.