خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / رساله ای درباره طبیعت آدمی کتاب دوم و سوم

رساله ای درباره طبیعت آدمی کتاب دوم و سوم


کد محصول: ۱۴۹۵۶۷

قیمت: ۱۹۰,۰۰۰ ۱۶۱,۵۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786002783622
  • دیوید هیوم
  • نشر ققنوس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب رساله ای درباره طبیعت آدمی کتاب دوم و سوم:

یکی از مهم‌ترین متون کلاسیک غربی کتاب «رساله‌ای درباره طبیعت آدمی» است. نویسنده «دیوید هیوم» است که در این اثر تفکرات فلسفی او بیشتر قابل درک می‌شود. اما در زمان خودش محتوای این آثار نامتعارف جلوه می‌کرد و برای بسیاری دور از ذهن بود. در عوض در قرن بیستم مورد توجه جدی فیلسوفان قرار گرفته است تا جاییکه یافنه‌های جدید علوم شناختی نیز تا حد قابل توجهی در تطابق با یافته‌های «دیوید هیوم» قرار دارد. بهتر است بدانید: دیوید هیوم کسی بود که بر کانت تأثیر بسیاری گذاشت. بیشتر فیلسوفان او را بزرگ‌ترین فیلسوف تاریخ بریتانیا و مکتب تجربه گرایی می‌دانند. کتاب «رساله‌ای درباره طبیعت آدمی» دو جلد دارد که کتاب اول: در باب فهم، کتاب دوم: درباب انفعلات و کتاب سوم: درباب اخلاق نوشته شده است.

در بخشی از متن کتاب میخوانیم که:

«هرکس خود قادر است به سهولت تفاوت میان احساس کردن و اندیشیدن را دریابد. چون وجوه مشترک این دو قسم به آسانی قابل تمایزند. هرچند نزدیکی آن‌ها غیرممکن نیست، ولی در مواردی خاص ممکن است به یکدیگر بسیار نزدیک شوند. پس، در خواب، در هنگام تب، هنگام جنون، یا هر کدام از تحریکات بسیار شدید نفس، ممکن است تصورات ما به انطباعات ما نزدیک شوند، و از سوی دیگر گاه اتفاق می افتد که انطباعات ما چنان ضعیف‌اند که نمی‌توانیم آن‌ها را از تصورات خویش متمایز کنیم. اما با وجود این شباهت نزدیکی که در موارد معدودی میان انطباع و تصور رخ می دهد، در کل آن دو چنان متفاوت اند که نمی‌توان از قرار دادنشان تحت عناوین متمایز شانه خالی کرد.»

مشخصات کتاب رساله ای درباره طبیعت آدمی کتاب دوم و سوم:

قطع رقعی

جلد گالینگور

456 صفحه

نویسنده:دیوید هیوم

مترجم:جلال پیکانی

نشر ققنوس

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب آنلاین به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب رساله ای درباره طبیعت آدمی:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب رساله ای درباره طبیعت آدمی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۹۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۶۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۱۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۹۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۶۵,۰۰۰ تومان