خانه / انواع کتاب / کتاب هنری / فلسفه هنر / هنر و ارزش

هنر و ارزش


کد محصول: ۱۴۹۴۰۸

قیمت: ۲۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789642322053
  • -
  • فرهنگستان هنر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب ارزش و هنر:

کتاب هنر و ارزش درآمد با ارزشی برای وارد شدن به زیبایی‌ شناسی است و خلاصه و گستره سهم دیکی را در این حوزه نشان می‌دهد. او در این کتاب بر مسائل تاریخ، روش‌ها، طبیعت و ماهیت نظریه‌ های هنر و ارزش و ارزشیابی هنر متمرکز می‌شود و با ارائۀ دو تقریر از نظریه نهادی خود و مقایسۀآن با آرتور دانتو، فیلسوف دیگر نظریۀ نهادی، به وجوه تشابه و تقارن آنها اشاره می کند. جورج دیکی معتقد است ارزش‌یابی هنر چیزی جدای از تعریف حدود آن است و از این جهت هنر را امری از جنس امور فرهنگی می‌داند.

موضوع فصل اول سهمی است که غایت‌شناسی به مثابه پیش‌فرضی آشکار یا نهان در نظریه‌ پردازی در باب ماهیت هنر داشته است. بسیاری از فیلسوفان بی‌اعتقاد به غایت شناسی، به رغم آنکه تلقی کلی‌شان از ماهیت جهان آشکارا طبیعت گرایانه است، روش غایت شناختی را در پیش گرفته‌اند. فصل مشترک این فلسفه‌های طبیعت‌گرایانه و دیدگاه فیلسوفان غایت‌اندیش این پیش فرض است که می‌توان ماهیت هنر را که در سازوکارهای طبیعت بشر رسوخ کرده است، کشف کرد.

فصل دوم با بحث دربارۀ مابعدالطبیعۀ افلاطون و فلسفۀ زبان به منزلۀ بستری برای نظریه‌ پردازی در مورد معنای کلمات، به خصوص معنای هنر، آغاز می‌شود. سپس به ما بعد الطبیعۀ رقبای باستانی افلاطون، اتمیست‌ های یونانی، که دیدگاه‌ هایشان عمیقا با دیدگاه‌ های او مغایر بود، می‌پردازد. جورج دیکی در فصل سوم نظریه‌های روندی، کارکردی و تاریخی هنر را مطابق با طبقه‌ بندی استیون دیویس بررسی کرده است . در فصل چهارم به تار‌یخچۀ روایت‌های متقدم و متأخر خود از نظریۀ نهادی هنر می‌پردازد. کانون توجه در فصل پنجم مسئلۀ چگونگی ارزش‌یابی هنر است. در فصل ششم به این پرسش می‌پردازد که آیا مفهوم هنر، آنگونه که بسیاری از فلاسفه معتقدند، مفهومی ارزشی است یا مطابق نظریۀ نهادی مفهومی خنثی است.

درباره نویسنده این کتاب، جورج دیکی:

جورج توماس دیکی فیلسوف آمریکایی بود. او استاد بازنشسته فلسفه در دانشگاه ایلینویز در شیکاگو بود. تخصص های او شامل زیبایی شناسی، فلسفه هنر، و نظریه های ذوق قرن هجدهم بود.

مشخصات کتاب هنر و ارزش:

نویسنده: جورج دیکی

مترجم: مهدی مقیسه

ناشر: فرهنگستان هنر

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 176

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه هنر بر روی لینک نارنجی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب هنر و ارزش:

خرید کتاب هنری از جمله هنر و ارزش با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۸۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۱۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۳۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵,۰۰۰ تومان