خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / مجموعه آثار حلاج

مجموعه آثار حلاج


کد محصول: ۱۴۸۸۵۸

قیمت: ۳۵۰,۰۰۰ ۲۹۷,۵۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786007522448
  • -
  • بازتاب

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی مجموعه کتاب آثار حلاج:

ابوالمغیث عبدالله بن احمد بن ابی طاهر مشهور به حسین بن منصور حلاج (کنیه: ابوالمغیث) صوفی، شاعر و عارف ایرانی قرن سوم هجری بود. او در ۲۴۴ هجری به دنیا آمد. به خاطر عقایدش عده‌ای از علمای اسلامی آموزه‌هایش را مصداق کفرگویی دانسته، او را به اتهام صوفی بودن تکفیر کردند و حکم به ارتدادش دادند. قاضی شرع بغداد به دستور ابوالفضل جعفر مقتدر، خلیفه عباسی حکم اعدامش را صادر کرد و در ذیقعده سال ۳۰۹ هـ.ق. به جرم «کفرگویی و الحاد»، پس از شکنجه و تازیانه در ملاعام به دار آویخته شد.سپس سلاخی اش کردند و دست و پا و سرش را بریدند و پیکرش را سوزاندند و خاکسترش را به رود دجله ریختند.

جمله معروف «انا الحق» (من حقیقت هستم یا من خدا هستم) که در ادبیات فارسی بارها تکرار شده‌است، از حلاج است. برخی این مسئله را نشانه‌ای از ادعای خدایی کردن حلاج می‌دانند؛ حال آنکه عده‌ای دیگر بر این باورند خدا از طریق حلاج سخن گفته‌است.

شاعران فارسی‌زبانی هم‌چون عطار نیشابوری، حافظ، سنایی، مولوی، ابوسعید ابوالخیر، فخرالدین عراقی، مغربی تبریزی، محمود شبستری، قاسم انوار، شاه نعمت‌الله ولی و اقبال لاهوری محمد علی بهمنی دربارهٔ او بیت‌هایی سروده‌اند.

این کتاب مجموعه آثار حلاج را در برمیگیرد.

مشخصات مجموعه کتاب آثار حلاج:

نشر بازتاب

نویسنده:حسین بن منصور حلاج

مترجم:قاسم میرآخوری

قطع وزیری

جلد شومیز

528 صفحه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید مجموعه کتاب آثار حلاج:

خرید کتاب عمومی از جمله مجموعه کتاب آثار حلاج با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱۴۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۹۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۳۲,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۶۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۴,۰۰۰ تومان