خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / گوته، کانت و هگل: کشف ذهن

گوته، کانت و هگل: کشف ذهنقیمت: ۱۷۰,۰۰۰ ۱۴۴,۵۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643623128
  • والتر کافمن
  • نشر چشمه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب گوته , کانت و هگل:کشف ذهن:

جلد نخست از این مجموعه به بررسی اندیشه و سبک نگارش گوته، کانت و هگل از شخصیت های برجسته ای که خدمات ارزنده ای به کشف ذهن کرده اند اختصاص یافته است. به تصریح کتاب: "به نظر کوفمان (نگارنده) نویسندگان فیلسوف که مبهم می نویسند از قبیل: کانت و هگل و هایدگر می خواهند تا مطلبی را از خود و دیگران مخفی سازند و در برخی از موارد در صدد پنهان کردن نادرستی مواضع خود می باشند و در برخی از موارد نیز این ابهام مربوط به شخصیت حقیر آن هاست. از نظر کوفمان، نگارش مبهم ابزاری برای فریب دادن دیگران است و نوعی خدعه می باشد. و آنان که خود را بدون شناختن ذهن خویش فریب می دهند معمولا برای شناختن و نگارش در باب ذهنی انسانی از شایستگی چندانی برخوردار نیستند. از نظر کوفمان، میان شکست در سبک نگارشی و شکست در کشف ذهن، رابطه ای ذاتی وجود دارد. این صرفا از روی اتفاق نیست که کوفمان فهمیده است آنانی که بد می نویسند، اصولا حرفی برای گفتن ندارند به استثنای هگل. او کسانی را که مبهم می نگارند (کانت و هایدگر و آدلر ویرنگ) در کشف ذهن، صاحب سهام نمی داند. به همین سیاق، بر طبق رای او آنانی که سهمی شایان در کشف ذهن دارند (گوته و نیچه و فروید) همگی در امر نوشتن، شاه کاری می آفرینند".

والتر کوفمان این کتاب را در سه جلد نوشت و در هر سه جلد به بررسی حیات و عقاید سه تن از اندیشمندنی پرداخت که سهمی شایان در کشف ذهن داشتند. در این جلد حاضر، گوته و کانت و هگل مطمح نظر وی‌اند. از نظر او، به رغم عظمت و کانت و ابهت هگل، سعی جمیل گوته در این خصوص بیش از آن دو تن دیگر است چون که فلسفه را با هنر عجین کرد و زیبایی را در بیان حقایق دخیل ساخت و شجاعت را در صراحت و صداقت گفتار یافت. کوفمان ثابت می‌کند که کانت افکار بلندی داشت ولی بد می‌نوشت و هگل نیز قربانی شتاب در نوشتن شد. حقیقت زیبایی را می‌سزد.

درباره نویسنده کتاب گوته , کانت و هگل : کشف ذهن:

والتر آرنولد کوفمان (اول ژوئیه 1921 - 4 سپتامبر 1980) فیلسوف، مترجم و شاعر آلمانی-آمریکایی بود. او که یک نویسنده پرکار است، به طرز گسترده ای درمورد موضوعات گسترده ای از قبیل اصالت و مرگ، فلسفه اخلاقی و اگزیستانسیالیسم، الهیات و الحاد، مسیحیت و یهودیت و همچنین فلسفه و ادبیات نوشت. وی بیش از 30 سال به عنوان استاد دانشگاه پرینستون خدمت کرد.

او به عنوان دانشمند و مترجم فریدریش نیچه مشهور است. او همچنین کتابی را در سال 1965 در مورد جورج ویلهلم فردریش هگل نوشت و ترجمه ای از Faust Faet را منتشر کرد.

مشخصات کتاب گوته , کانت و هگل:کشف ذهن:

نویسنده:والتر کوفمان

مترجم:ابوتراب سهراب

نشر چشمه

388 صفحه

قطع رقعی

جلد شومیز

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب آنلاین به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب گوته , کانت و هگل:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب گوته,کانت و هگل:کشف ذهن با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۷۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۸,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۵,۰۰۰ تومان