خانه / انواع کتاب / کتاب هنری / فلسفه هنر / اما آیا این هنر است؟ (مقدمه‌ای بر نظریه‌ هنر)

اما آیا این هنر است؟ (مقدمه‌ای بر نظریه‌ هنر)


کد محصول: ۱۸۶۹۲

قیمت: ۷۵,۰۰۰ ۶۳,۷۵۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643057893
  • سینتیا فریلند
  • نشر مرکز

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب اما آیا این هنر است؟(مقدمه ای بر نظریه هنر):

چیستی هنر یک بحث است و آن‌چه در دوره‌های مختلف و جغرافیاهای مختلف هنر خوانده می‌شد یا نه نیز یک بحث دیگر. همه‌ی ما می‌دانیم که هنر مدرن بالکل تعاریف چندهزارساله پیرامون هنر را تغییر داده‌است. امروز چیزهایی را در جرگه‌ی هنر قرار می‌دهند و بر آن نام اثر هنری می‌گذارند و پیرامونش نظریه‌پردازی می‌کنند که در سده‌های گذشته وجود نداشته و اگر هم بوده اثر هنری نبوده است! بحث جغرافیا و فرهنگ‌های ملل مختلف نیز بحث دیگری‌ست که در این خصوص به میان می‌آید. یک ژاپنی در دو سه هزار سال گذشته شمشیر و باغ را نیز اثر هنری می‌دانست و این برای انسان اروپایی بی معنا بود. مسئله‌ی معماری، صورتک‌ها و مجسمه‌ها در اقوام آمریکایی و آفریقایی که همگی بخشی از آیین‌های مذهبی بودند و نه اثر هنری نیز بخش دیگری از این ماجراست. همان‌طور که اروپایی مسیحی قرون وسطایی نیز نقاشی و مجسمه‌ای که خلق می‌کرد را جلوه‌ای از زیبایی خداوند و مسیح می‌دانست و نه هنر. این بحث سر دراز دارد و کتاب «اما آیا این هنر است: مقدمه‌ای بر نظریه‌ی هنر» به خوبی و البته با ظرایف و طنازی‌های‌اش جوانب مختلف آن را دیده و پیرامون انگاره‌های مختلف درباره‌ی هنر و آن‌چه اثر هنری‌ست به بحث پرداخته است. سینتیا فریلند عضو «انجمن آمریکایی زیبایی‌شناسی» در این کتاب با بحث درباره‌ی بسیاری از چیزهایی که امروز اثر هنری می‌دانیم و گویی بویی از زیبایی‌شناسی نبرده‌اند، هنر مدرن با خون و مدفوع و اروتیسم خشن‌اش را متصل می‌کند به بسیاری از آیین‌های اقوام بدوی یا جدا از تمدن غربی و نشان می‌دهد که تاریخ چندهزارساله‌ی هنر بسیار گونه‌گون است و فکر نکنید که هنر یعنی هرچه داوینچی و میکل‌آنژ و دوستان خلق کرده‌اند! اما آیا این هنر است به ریشه‌های آن‌چه هنر است و هنر می‌خوانیم می‌رود و دلایل چرایی اهمیت هنر و اثر هنری نزد مردم را واکاوی می‌کند و از این مسیر به درون نظریه‌های هنر می‌رود و درنهایت در منظر خواننده‌اش به هنر تغییری بنیادین ایجاد می‌کند که یکی از الزامات فهم بسیاری از مردم است که در فهم چیستی هنر و اثر هنری دچار کژفهمی‌های بنیادینی هستند.

درباره نویسنده این کتاب، سینتینا فریلند:

سینتیا فریلند متولد 1951 ، فیلسوف هنر آمریکایی است. وی سه مونوگرافی ، بیش از دوازده مقاله و چندین کتاب منتشر کرده است. وی استاد برجسته فلسفه در دانشگاه هوستون است. وی تا سال 2017 رئیس انجمن زیبایی شناسی آمریکا بود. وی در سال 2003 برای پروژه تحقیقاتی درباره جعل ها از طرف بنیاد ملی علوم انسانی کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده است. کتاب او "اما آیا این هنر است؟" (2001) به چهارده زبان ترجمه شده و به عنوان بخشی از مجموعه مقدمه های بسیار کوتاه آکسفورد بازنشر شده است.

مشخصات کتاب آیا این هنر است؟

نویسنده: سینتینا فریلند

مترجم: کامران سپهران

ناشر: نشر مرکز

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 208

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه هنر بر روی لینک نارنجی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب اما آیا این هنر است؟:

خرید کتاب هنری از جمله کتاب اما ایا این هنر است با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱۳۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۹۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۰,۰۰۰ تومان