خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / دره علف هزار رنگ

دره علف هزار رنگ


کد محصول: ۱۱۴۶۷۸

قیمت: ۱۲۰,۰۰۰ ۱۰۲,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786007806296
  • بیژن الهی
  • نشر بیدگل

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دره علف هزار رنگ:

"دره ی علف هزار رنگ" یا "جنگی از گردانده های بیژن الهی" مجموعه ای است که ترجمه های این شاعر پیشروی معاصر را از آثار بزرگترین شاعران و نویسندگان جهان در بردارد. "دره ی علف هزار رنگ" آثار بازگردانی شده ی بیش از بیست چهره ی نام آشنای اهل قلم را در بر گرفته که برخی از شناخته شده ترین آن ها عبارت اند از "ویلیام شکسپیر"، "ادگار آلن پو"، "پل الوار"، "برتولد برشت"، "خورخه لوییس بورخس"، "چزاره پاوه زه"، "یانیس ریتسوس"، "سیلویا پلات" و "پیتر هانتکه". این گستره ی وسیع از شاعران نامدار که آثارشان مورد توجه "بیژن الهی" قرار گرفته است، نشانگر ذوق هنری و قدرت بی بدیل او در امر ترجمه است که توانسته قبایی زرین از تار و پود زبان فارسی تهیه کند و به تن زیباترین اشعار تحسین شده در سطح جهانی بپوشاند.

"دره ی علف هزار رنگ" به دلیل تنوع آثار و سبک نگارشی نویسندگان و شعرای منتخب، یک کتاب یکنواخت و همانطور که در عنوان به آن اشاره شده، یکرنگ نیست؛ بلکه با کوشش "بیژن الهی"، تا جایی که ممکن بوده، سبک شعری اثر در زبان فارسی نیز حفظ شده و این چنین "دره ی علف هزار رنگ" به وجود آمده است. این کتاب با بازگردانی قسمتی از نمایش نامه ی "مکبث" که یکی از معروف ترین آثار "ویلیام شکسپیر" است آغاز گردیده و در پایان کتاب اشارات یا پانوشت های مربوط به اشعار جمع آوری شده و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است. خواندن متون بازگردانی شده از بزرگ ترین شعرا و نویسندگان جهان یک چیز است و دریافت یک بازگردانی ظریف و دقیق از "بیژن الهی" که خود در زمره ی نامی ترین شعرای ایران است یک چیز دیگر؛ لذا خواندن "دره ی علف هزار رنگ" به علاقمندانی که طبع خاصی در گزینش آثار مورد مطالعه ی خود دارند بسیار توصیه می شود.

درباره بیژن الهی:

بیژن الهی شیرازی (زادهٔ تیر ۱۳۲۴ درگذشتهٔ ۱۰ آذر ۱۳۸۹ در تهران) شاعر، مترجم و نقاش ایرانی بود.

مشخصات کتاب دره علف هزار رنگ:

نویسنده: جمعی از نویسندگان

مترجم: بیژن الهی

ناشر: بیدگل

قطع: وزیری

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 304

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب دره علف هزار رنگ:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب دره علف هزار رنگ با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۸۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۶۲۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲,۳۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۹۷۵,۰۰۰ تومان