خانه / انواع کتاب / کتاب هنری / گرافیک و نقاشی / تایپوگرافی

تایپوگرافی


کد محصول: ۸۹۱۹۶

قیمت: ۲۶۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786001520877
  • فرشید مثقالی
  • نشر نظر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب تایپوگرافی اثر فرشید مثقالی:

"تایپوگرافی" یا "حروف چینی" هنری است از طراحی یا دیزاین که توسط تایپ صورت می گیرد. "فرشید مثقالی" در کتاب "تایپوگرافی" حیطه ای که توسط آن تعریف می شود را مورد بررسی قرار داده است. پس از ارائه ی پیشینه ای برای خط و نوشته، "فرشید مثقالی" اشاره می کند که واژه فونت یا تایپ از دوره ی گوتنبرگ و عصر چاپ مورد استفاده قرار گرفته است؛ بنابراین تایپ متعلق به دوران نشر است و هدف اصلی آن هم به طور کلی انتقال اطلاعات می باشد. این پدیده از ابتدای ظهور خود به عوام تعلق داشت و اگر خوشنویسی برای فرهنگ خواص به کار گرفته می شد، تایپ این امکان را فراهم نمود که خوشنویسی بدون خطاط و برای انتقال اطلاعات به عوام مورد استفاده قرار گیرد.

به طور عمده دو تعریف برای "تایپوگرافی" مطرح است که نخست انتخاب نوع و اندازه ی تایپ فیس و فاصله ی بین سطر و حروف بر اساس معنای متن مد نظر می باشد و تعریف دوم همان است که پیشتر بیان شد و آن هنر دیزاین با تایپ است. "تایپوگرافی" نمی تواند به شیوه ای مستقل از زمینه ای که در آن به کار گرفته شده تحت بررسی قرار بگیرد و باید در کنار سایر عناصری که یک کار گرافیکی را تشکیل می دهند، تجزیه و تحلیل شود. از ویژگی های برجسته ی کتاب "تایپوگرافی" به قلم "فرشید مثقالی"، بررسی، نقد و ارائه نقاط قوت و ضعف تایپ فیس های عربی، فارسی و لاتین از دیدگاه های گوناگون می باشد و برای افرادی که به دنبال منبعی حاوی اطلاعات پایه از "تایپوگرافی" هستند، یک اثر تالیفی کمک کننده به حساب می آید.

درباره نویسنده،فرشید مثقالی:

فرشید مثقالی (زادهٔ ۱۳ تیر ۱۳۲۲ در اصفهان) تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان، و برندهٔ ایرانی جایزهٔ هانس کریستین آندرسن است. آثار مطرحی چون «خروس زری، پیرهن پری» و «ماهی سیاه کوچولو» برای نخستین بار به قلم این هنرمند تصویرگری شده‌اند.فرشید مثقالی در ۱۳ تیرماه ۱۳۲۲ در شهر اصفهان به دنیا آمد. وی که دانش‌آموختهٔ رشتهٔ نقاشی از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است فعالیت خود را با تصویرسازی برای مجلات مختلف آغاز کرد.

مشخصات کلی کتاب تایپوگرافی:

نویسنده:فرشید مثقالی

انتشارات:نظر

قطع:خشتی

جلد:شومیز

تعداد صفحات:144 صفحه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب گرافیک و نقاشی بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب تایپوگرافی:

خرید کتاب هنری از جمله کتاب تایپوگرافی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.