خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان خارجی / سینوهه 2 جلدی

سینوهه ۲ جلدی


کد محصول: ۱۴۲۰۴۲

قیمت: ۳۵۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786222672584
  • میکا والتاری
  • موسسه انتشارات نشرنگاه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب سینوهه:

کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون، رمانی تاریخی از میکا والتاری است. اولین بار در سال ۱۹۴۵ به زبان فنلاندی و در ترجمه مختصر انگلیسی توسط نائومی والفورد منتشر شد. این رمان به عنوان “یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌های تاریخ ادبیات فنلاند” شناخته می‌شود و تنها رمان فنلاندی است که در یک فیلم هالیوود در سال ۱۹۵۴ از أن اقتباس شده است. این کتاب اولین و موفق‌ترین رمان بزرگ تاریخی والتاری است که به او شهرت بین‌المللی بخشید. همچنین به دلیل دقت تاریخی بالای سطح زندگی و فرهنگ دوره به تصویر کشیده شده، شناخته شده است. در عین حال، پیام بدبینانه‌ای از یکسان بودن اساسی طبیعت معیوب انسان در طول اعصار دارد. 

توضیحات راجع به کتاب سینوهه:

قهرمان داستان کتاب سینوهه پزشک فرعون است که پس از سقوط و مرگ اخناتون، این داستان در تبعید را روایت می‌کند. جدا از حوادث در مصر، این رمان سفرهای سینوهه در سوریه تحت سلطه مصر در آن زمان (شام)، میتانی، بابل و کرت مینو را ترسیم می‌کند. شخصیت اصلی رمان به دلیل شخصیت در متن مصر باستان نامگذاری شده است که معمولا با نام داستان سینوهه شناخته می‌شود. داستان اصلی به زمانی بسیار قبل از داستان اخناتون مربوط می‌شود. این کتاب علاوه‌بر بررسی زندگی پزشک فرعون شما را با بسیاری از قوانین و شرایط زندگی مصریان آشنا می‌کند.

برشی از کتاب سینوهه:

من درحالی‌که به چشمان او می‌نگریستم و بر خود می‌لرزیدم، گفتم: «من همان سینوهه‌ام.» لکن او سخن مرا انکار نمود: «نه، تو آن سینوهه نیستی. سینوهه‌ای که من می‌شناختم پسر جوانی بود با چشمانی به زلالی چشمان آهو، لکن تو مردی هستی با رفتاری مردانه. در میان ابروانت خطوطی است و صورتت چون صورت او صاف و بدون مو نیست.» من حلقه‌ای را که سنگ سبزی بر آن سوار بود و آن را به انگشت کرده بودم، نشانش

دادم. لکن او با تظاهر به گیج شدن، سرش را تکان داد و گفت: «در این صورت من در خانه‌ام از دزدی پذیرایی می‌نمایم که آن سینوهه را کشته است و حلقه‌ای را که من روزی به نشانه دوستی‌مان به او بخشیدم، از وی ربوده است. تو نام او را نیز دزدیده‌ای. سینوهه‌ای که روزی مرا مسرور ساخت. دیگر زنده نیست.»

هورم‌هب به اورشلیم بازگشت، جایی‌که مملو از پناهندگانی از سرزمین هم مرز بود. او غلات و دیگ‌های خوراک‌پزیشان را بار دیگر به خودشان فروخت. با انجام این‌کار آن‌ها جامه‌هایشان را از هم دریدند و فریاد زدند: «این دزدان از خبیری‌ها بدترند!» با این وجود آن‌ها متحمل رنج و سختی نگشتند زیرا می‌توانستند از معابد، بازرگانان و مالیات‌‌چیانی که از سراسر سوریه  به اورشلیم سرازیر شده بودند، وام گیرند. بدین سان هورم‌هب غنایم را به طلا و نقره تبدیل نمود و آن‌ها را در میان سربازانش تقسیم نمود. در آن هنگام دریافتم چرا اغلب زخمیان، علی رغم مراقبت‌های من مردند، سربازان به آن‌ها آب و غذا نمی‌دادند تا بمیرند. بدین‌ترتیب، سهم بیشتری از غنایم نصیبشان می‌گشت. از سوی دیگر جامه‌ها ، سلاح‌ها و اشیا ارزشمندی را که مجروحان به همراه داشتند از آنان می‌ربودند. عجیب‌‌تر آنکه جراحان غیرمتخصص نیز مایل بودند سربازان را در جنگ همراهی نمایند، بدین‌ترتیب به رغم عدم صلاحیتشان با ثروت هنگفتی باز می‌گشتند.

اورشلیم پر از غوغا و هیاهو و سر و صدای آلات موسیقی سوری بود. سربازان طلا و نقره خویش را صرف نوشیدن آبجو و لذت‌جویی از دختران نمودند چنانکه بازرگارانان پولی را که بابت غنایم پرداخته بودند بار دیگر  به دست آوردند و رهسپار گشتند. هورم‌هب قانونی برای بازرگانان وضع کرد که به هنگام ورود به شهر و عزیمت از آنجا ملزم به تبعیت از آن بودند و آن قانون چنین بود :«ثروتمندان باید از سهم غنایمشان چشم‌پوشی کنند.»

مشخصات کلی کتاب سینوهه:

نویسنده:میکا والتاری

انتشارات:تاو

قطع:وزیری 

نوع جلد:گالینگور

تعداد صفحه :1000

موضوع: داستانهای آسیا

قیمت و خرید کتاب سینوهه:

خرید آنلاین کتاب سینوهه با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.