خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب رمان خارجی / عاشقانه های کلاسیک ( جلد2 جین ایر)

عاشقانه های کلاسیک ( جلد۲ جین ایر)


کد محصول: ۵۰۰۴۴

قیمت: ۲۵۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786003530645
  • شارلوت برونته
  • نشر افق

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر):

«جین ایر» رمانی از شارلوت برونته، نویسندۀ انگلیسی است که در آن زمان این اثر را با تخلص «کارر بل» چاپ کرده بود. 

 این رمان امروزه از آثار کلاسیک ادبیات انگلیسی محسوب می‌شود و پس از گذشت بیش از 170 سال از زمان انتشارش، تجدید چاپ می‌شود و خوانندگان زیادی دارد.

درباره کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر):

کتاب جین ایر شامل مضامین اصلاحات ناشی از بحران دوره ویکتوریایی مانند بهبود شرایط سیاسی، کار و تحصیلات است. تعداد کمی از این اصلاحات بلافاصله برای زنانی که از وضعیت محدود در جامعه انگلستان برخوردار بودند، اعمال می‌شدند. شخصیت اصلی کتاب جین ایر در حالی که برای استقلال اقتصادی و شخصی خود تلاش می‌کند، مسائل مربوط به طبقات مختلف جامعه، شرایط اقتصادی و جنسیتی را تشریح می‌کند تا خواننده را به قلب دوران ویکتوریایی ببرد.

جین ایر دو تفاوت عمده با رمان‌های زمان خودش داشت. نخست آنکه شخصیت اصلی داستان یعنی جین، زیبا نیست اما ساده است. این ویژگی برای شخصیت‌های یک زن برجسته، غیرمعمول بود. دوم آنکه این داستان، از نگاه یک زن جوان بیان می‌شود که تا آن زمان برای قهرمانان زن عادی نبود. 

کودکی و نوجوانی جین در پرورشگاه می‌گذرد. در این مرحله از زندگی او، بیشتر با نحوهٔ آموزش و رسیدگی به کودکان و تأثیرات مسیحیت در آن بازه زمانی آشنا می‌شویم. در دوران جوانی، جین با پرچالش‌ترین مرحله زندگی خود روبه‌رو می‌شود .

ویژگی برجسته‌ٔ کتاب شخصیت‌پردازی قوی آن است. از جمله شخصیت‌های متفاوتی که در رمان جین ایر می‌بینیم، شخصیت عاشق‌پیشه و جذاب آقای راچستر و البته فرد مذهبی داستان، آقای سینت جان در قالب یک کشیش است.

از نکات جالب توجه شخصیت جین اخلاق، اراده، آگاهی و توجه به ارزش‌هایی است که نویسنده سعی دارد آن‌ها را برتر نشان بدهد و این برخلاف چیزی است که جامعهٔ اشرافیت در آن زمان برای زنان می‌پسندد. از طرفی، این نکته، به‌نوعی نگرش متفاوت شارلوت برونته را نسبت به جامعه زنان آن دوران نشان می‌دهد.

جین که در کودکی یتیم شده در تمام دوران کودکی و جوانی احساس مطرودیت دارد. شجاعت او زمانی به بوتۀ آزمایش گذاشته می‌شود که مردی اندوهگین به نام ادوارد روچستر او را در عمارت ثورنفیلد هال استخدام می‌کند تا به فرزندخوانده‌اش ادل آموزش دهد. جین رفته‌رفته عاشق این مرد رنجور ولی مهربان می‌شود، ولی رازی مخوف در این عمارت تاریک و غمناک نهفته شده که ممکن است بار دیگر جین را دلشکسته کند.

متنی از کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر):

«من هیچ پرنده‌ای نیستم و هیچ قفسی مرا به دام نمی‌اندازد، من یک انسان آزاده و با اراده‌ای مستقل هستم.»

«من ترجیح می‌دهم همیشه خوشحال باشم تا با وقار.»

«من از خودم مراقبت می‌کنم. هرچه من تنهاتر، بی‌دوست‌تر، ناپایدارتر باشم، به خودم احترام بیشتری خواهم گذاشت »

«زندگی به نظر من خیلی کوتاه است که نمی‌توانم آن را صرف خصومت یا ثبت اشتباهات کنم.»

«اگر همۀ دنیا از شما متنفر باشند و شرورانه به شما اعتقاد داشته باشند، در حالی که وجدان خود شما را تأیید می‌کند و شما را از گناه معاف می‌نماید، شما بدون دوست نخواهید ماند.»

«کاملاً مشهور است که با پیش داوری‌‌ها از قلبی که خاک آن هرگز سست نشده یا بارور نشده باشد، از بین بردن آن کاری دشوار است. آنها در آنجا رشد می‌کنند و مانند علف‌‌های هرز در میان سنگ‌‌ها محکم می‌شوند.»

«هر اتم از گوشت شما به اندازه خود من برایم عزیز است و در درد و بیماری نیز هنوز عزیز خواهد بود.»

«معاشقه تجارت یک زن است که باید آن را در عمل ادامه داد.»

«تمام قلب من از شماست، آقا، این متعلق به شماست و با تو می‌ماند.»

«روح، خوشبختانه یک مفسر و غالباً یک مفسر ناخودآگاه اما هنوز یک وفادار در چشم دارد.»

مشخصات کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر):

نویسنده: شارلوت برونته

انتشارات:افق

موضوع :داستانهای انگلیسی

قطع:رقعی

نوع جلد:پاکتی

تعداد صفحه:496

قیمت و خرید کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر) :

خرید آنلاین کتاب عاشقانه های کلاسیک(جلد 2 جین ایر) با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.