خانه / کودک و نوجوان / کتاب کودک و نوجوان / کتاب داستان نوجوان / رمان های ماندگار جهان زنان کوچک

رمان های ماندگار جهان زنان کوچکقیمت: ۲۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789642223565

توضیحات

معرفی کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک:

کتاب زنان کوچک رمانی با نفوذ برای دختران است که توسط نویسنده آمریکایی لوئیزا می الکات در سال ۱۸۶۸ نوشته شده است. این اثر رمانی کلاسیک برای جوانان است و انتظارات نویسنده از یک دوران خاص را تداعی می‌کند. اگرچه کتاب زنان کوچک در حوزه داستان‌های نوجوانان قرار گرفته است اما شایسته توجه به ارزیابی ادبی در همۀ سطوح است.

درباره کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک:

در زنان کوچک داستان چهار خواهر را می‌خوانیم که نویسنده آن را با الهام از خانواده‌ی خود نوشته است. مگی، جو، بتی و ایمی خواهران خانواده‌ی مارچ هستند كه با مادر و مستخدم سیاه‌پوستشان در یک خانه‌ی قدیمی زندگی می‌كنند. پدر آن‌ها به دور از خانواده و در جنگ است و آنها مجبور می‌شوند که بدون پدر خانه را ترک کنند. هر کدام از این دختران برای غلبه بر مشکلاتشان تلاش می‌کنند و در روزهای سخت، زندگی پر از عشق، امید، همبستگی و ایثار را تجربه می‌کنند؛ تجربه‌ای که باعث می‌شود خیلی زودتر بزرگ شوند و شبیه به زنان به بلوغ فکری برسند.  

جو شخصیت اصلی داستان است که نمی‌خواهد به خاطر جنسیتش از انجام کاری منع شود و خود را به شکل پسر در می‌آورد. مگ، خواهر بزرگ جو است که به بچه‌های دیگر درس می‌دهد. او علاقه به زندگی تجملاتی دارد زیرا نسبت به خواهرانش تجربه‌ی بیشتری از زندگی در این شرایط دارد. بت خواهر دیگر آن‌هاست که علاقه‌مند به پیانو است و جو را از بقیه خواهرهایش بیشتر دوست دارد. ایمی که کوچکترین خواهر است سعی می‌کند خود را هم‌سن بقیه‌ی خواهرها نشان دهد. دراین داستان شخصیت جو برگرفته از شخصیت آلکوت است ولی برخلاف زندگی واقعی لوییزا، جو در داستان ازدواج می‌کند.

لوییزا می آلکوت در داستان زنان کوچک بازتابی از مشکلات زنان در زمان جنگ داخلی آمریکا را روایت کرده است و حق انتخاب زنان را به تصویر می‌کشد.

روایت اپیزودیک آلکوت، شخصیت و جاه طلبی دختران، پیروزی‌ها و آزمایش‌های آن‌ها، کاستی‌ها و شخصیت‌های در حال تکامل و روابطشان با یکدیگر، با مادرشان و با جامعه را به نمایش می‌گذارد.

صدای داخل کتاب به شکلی متناوب، شوخ، نشاط آور و گاهی اوقات دلخراش است. رمان آلکوت در برابر احساسات مقاومتی نمی‌کند اما تعادلی ایجاد می‌کند و در نهایت، با نمایش واقع بینانه چالش‌های ذاتی در عشق واقعی و تأثیر فشارهای اجتماعی و چالش‌های زندگی، کتاب را فراتر می‌برد.

متنی از کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک:

«همه به طرف بخاری رفتند. مادر روی صندلی بزرگ نشست و بت روی زمین کنار پایش، مگ و ایمی روی دسته‌ها و جو به پشتی صندلی تکیه داد تا اگر نامه متاثرکننده بود کسی متوجه احساساتش نشود. آن روزها کم‌تر نامه‌ای نوشته می‌شد که متاثرکننده نباشد، به خصوص نامه‌هایی که از طرف پدرها فرستاده می‍‌شد. در این نامه‌، خیلی کم درباره‌ی سختی‌ها، خطرها و یا دلتنگی‌ها نوشته شده بود. این نامه‌ای بود سراسر امید و خوشحالی، پر از توصیف‌های زنده از زندگی در اردوگاه، پیشروی‌ها و اخبار ارتش. فقط در انتهای نامه، احساسات پدرانه غلیان کرده و با آرزوی بازگشت به خانه و دیدن دوباره‌ی دخترهایشان نامه را تمام کرده بود. 

به آن‌ها بگو خیلی دوست‌شان دارم و از طرف من همه‌شان را ببوس. بهشان بگو روزها در فکرشان هستم و شب‌ها برای‌شان دعا می‌کنم و عشق و محبت آن‌ها دلم را گرم و خاطرم را آسوده می‌کند. یک سال انتظار برای دیدن دوباره‌ی آ‌ها زمان زیادی است اما به آن‌ها بگو در دوره‌ی انتظار باید همگی کار کنیم و این روزهای سخت را به بطالت نگذرانیم. می‌دانم که تمام حرف‌هایم را به یاد دارند و دخترهای خوبی برای تو هستند، وظایف‌شان را به خوبی انجام می‌دهند و با دشمن‌های درونی می‌جنگند و بر آن‌ها با زیبایی‌ها غلبه می‌کنند تا زمانی که من برگردم و بیش‌تر از همیشه به زنان کوچکم افتخار کنم.»

من از طوفان نمی‌ترسم زیرا یاد می‌گیرم که چگونه کشتی خود را حرکت دهم.»

«ترجیح می‌دهم قهوه بخورم تا تعارفات.»

«بِت‌های زیادی در جهان وجود دارند، خجالتی و ساکت و در گوشه و کنار لازم نشسته و برای دیگران چنان شاد زندگی می‌کنند که هیچکس فداکاری‌های آن‌ها را نمی‌بیند.»

«من کلید قلعه خود را در هوا گرفته ام اما اینکه آیا می‌توانم قفل در را باز کنم، باید بررسی شود.»

«پدرت جو، او هرگز صبر و شکیبایی خود را از دست نمی‌دهد، هرگز شکی به خود راه نداده و شکایتی نمی‌کند اما همیشه امیدوار است و چنان شاد کار می‌کند و انتظار کشیده که شخص خجالت می‌کشد تا قبل از او عمل دیگری انجام دهد.»

«عشق آرایشگری عالی است.»

«ای عزیز، تماشا و دعا کنید، هرگز از تلاش خسته نشوید و هرگز فکر نکنید که غلبه بر تقصیر خود غیرممکن است.»

«عشق ترس را از بین می‌برد و سپاسگزاری می‌تواند غرور را تسخیر کند.»

مشخصات کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک:

نویسنده:لوئیزا می الکوت

انتشارات:نشر پنجره

قطع:رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه:176

قیمت و خرید کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک:

خرید آنلاین کتاب رمان های ماندگار جهان زنان کوچک با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.