خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / خرده عادت ها

خرده عادت هاقیمت: ۱۵۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789651688997
  • جیمز کلییر
  • نشر میلکان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب خرده عادت ها: 

کتاب خرده عادت‌ها با عنوان انگلیسی Atomic Habits اثری از جیمز کلییر است که عنوان فرعی آن، محتوای درون کتاب را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد: راهی آسان و اثبات‌شده برای برای ایجاد عادت‌های خوب و از بین بردن عادت‌های بد. بنابراین این کتاب که با عنوان عادت‌های اتمی نیز ترجمه شده است، قرار است روی عادت‌های ما کار کند!

روشی که نویسنده در کتابش به کار می‌گیرد تمرکز بر روی ایجاد عادت‌های مثبت است. در واقع نویسنده توجه چندانی بر عادت‌های منفی ندارد و از خواننده هم انتظاری برای از بین بردن این عادت‌ها به شکل یکجا و ناگهانی ندارد. سیستم کتاب خرده عادت‌ها شبیه سیستم کتاب اثر مرکب و یا کتاب برتری خفیف است. در این کتاب‌ها تمرکز بر روی گام‌های کوچکی است که در لحظه ممکن بی‌اهمیت جلوه می‌کنند اما در درازمدت باعث ایجاد تغییرات بزرگ می‌شوند.

 

توضیحات راجع به کتاب خرده عادت ها:

جیمز کلییر (James Clear) نویسنده، سخنران، کارآفرین و موسس آکادمی عادت در آمریکاست که بر روی عادات، روش‌های تصمیم‌گیری و روند مداوم بالا بردن کیفیت زندگی تمرکز دارد. او یکی از متخصصان برجسته‌‌ی بین‌المللی است که مطالعات گسترده‌ای درباره‌ی عادت‌ها، تحلیل رفتارهای پیچیده‌ی انسانی و تبدیل آن‌ها به رفتارهای ساده‌‌ روزمره دارد.

جیمز کلییر در ابتدای کتاب خرده عادت‌ها قصد جواب دادن به یک پرسش را دارد. اینکه چرا تغییرات کوچک به تغییرات بزرگ منجر می‌شوند؟ سوالی که احتمالا بارها جواب آن را از نویسنده‌ها و آدم‌های مختلف شنیده‌اید. اگر به عنوان انگیسی کتاب حاضر دقت کنید به اصل جواب نویسنده در پاسخ به این سوال پی می‌برید. در عنوان کتاب از «اتم» صحبت شده و در فارسی هم برای ترجمه از کلمه «خرد» استفاده شده که تقریبا همان مفهوم را می‌رساند. همه حرف جیمز کلییر این است که از عادت‌های کوچک، بی‌اهمیت و خرد در زندگی نباید غافل شد.

البته نباید فراموش کنیم که هدف نویسنده استفاده از این عادت‌های ریز در بلندمدت است. و همین مورد شاید سخت‌ترین قسمت داستان جیمز کلییر باشد. انجام دادن کار کوچکی برای سال‌های طولانی از دست هر فردی ساخته نیست. ما اغلب کارهایی را می‌پسندیم که نتیجه آن را بتوانیم سریع مشاهده کنیم اما در این کتاب باید به صحبت نویسنده دقت کنیم و دیدی بلندمدت اتخاذ کنیم.

سیستمی که کتاب خرده عادت‌ها ارائه می‌کند یک سیستم چهار مرحله‌ای است. در واقع برای تثبیت شدن یک عادت مثبت ما لازم داریم که از چهار قانون کتاب پیروی کنیم. چهار قانونی که احتمالا با خواندن آن به محتوای فصل‌ها نیز پی خواهید برد. این چهار قانون عبارتند از: واضحش کن – جذابش کن – ساده‌اش کن – لذت‌بخشش کن.

اصل موضوع در کتاب خرده عادت‌ها در ۲۰ فصل نوشته شده است که عبارتند از: قدرت شگفت‌انگیز خرده عادت‌ها / چگونه عادت‌ها شخصیت فرد را شکل می‌دهند و به‌عکس؟ / چطور در چهار گام ساده عادت‌های بهتری ایجاد کنیم؟ / مردی که خوب به نظر نمی‌رسید. / بهترین راه برای شروع عادتی جدید. / درباره انگیزه مبالغه شده است، محیط اطراف اغلب اهمیت بیشتری دارد. / راز خویشتن‌داری. / چگونه عادتی را تقویت کنیم؟ / نقش خانواده و دوستان در شکل‌گیری عادت‌ها. / چگونه عامل عادت‌های بد خود را بیابید و اصلاح کنید؟ / به آرامی گام بردارید، اما به عقب هرگز؟ / قانون کم‌ترین تلاش. / چگونه با استفاده از قانون، دو دقیقه به تعویق انداختن را کنار بگذاریم؟ / چگونه می‌توان عادت‌های خوب را اجتناب‌ناپذیر و عادت‌های بد را غیرممکن کرد؟ / قانون اصلی تغییر رفتار. / چگونه هر روز به عادت‌های خوب ادامه بدهیم؟ / شریک پاسخ‌گو چگونه می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد. / حقیقتی درباره استعدادها (ژن‌ها چه زمانی اهمیت دارند و چه زمانی اهمیت ندارند؟) / قانون گلدیلاکس: چطور در زندگی و کار باانگیزه باقی بمانیم؟ / جنبه منفی ایجاد عادت‌های خوب.

برشی از کتاب خرده عادت ها :

به‌آسانی می‌توان اهمیت یک لحظه‌ی تعیین‌کننده را بیش‌ازاندازه برجسته کرد و ارزش ایجاد پیشرفت‌های کوچک در کارهای روزمره را نادیده گرفت. شما اغلب خودتان را متقاعد می‌کنید که دستاوردهای بزرگ به اقدامات بزرگ نیاز دارند. برای کاهش وزن، راه‌اندازی کسب‌وکار، نوشتن کتاب، پیروزی در مسابقه یا دستیابی به هر هدفی، چنان فشاری به خودتان می‌آورید که زمین زیرپای‌تان به لرزه دربیاید و به چنان پیشرفتی برسید که همه از آن حرف بزنند. پیشرفت یک‌درصدی قابل‌توجه نیست و گاهی حتی اصلاً به چشم نمی‌آید؛ اما می‌تواند بسیار مؤثر باشد، به‌خصوص در بلندمدت. تأثیر پیشرفت‌های کوچک در بلندمدت شگفت‌آور است. درحقیقت، می‌توان چنین گفت: اگر در هر روزِ یک سال یک درصد بهتر شوید، درنهایت سی‌وهفت برابر بهتر از قبل خواهید بود. از‌سوی‌دیگر، اگر هر روزِ یک سال را یک درصد بدتر شوید، تقریباً تا صفر نزول کرده‌اید؛ بنابراین پیروزی یا موفقیتی ناچیز به موفقیتی بزرگ منجر می‌شود

مشخصات کتاب خرده عادت ها :

نویسنده : 

انتشارات :

قطع :

نوع جلد :

تعداد صفحه :

موضوع :

قیمت و خرید کتاب خرده عادت ها :

خرید کتاب خرده عادت ها با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام می شود .