خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / روانشناسی موفقیت / راز شکرگزاری

راز شکرگزاری


کد محصول: ۳۶۱۹۳

قیمت: ۳۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786005138016
  • راندا برن
  • لیوسا

پشت جلد این کتاب آمده است

نقد و بررسی راز شکرگزاری

«مهم نیست که هستید و کجا زندگی می‌کنید یا در چه شرایطی به سر می‌برید، راز شکرگزاری تمام زندگی‌تان را دگرگون می‌کند». این جمله از راندا برن در کتاب راز شکرگزاری به خواننده نشان می‌دهد که شکرگزاری می‌تواند شرایط غیر قابل قبول زندگی شما را متحول کند. راندا برن در این کتاب تمرینی 28 روزه به شما ارائه می‌دهد تا زندگی شاد و پرنشاطی را تجربه کنید.

درباره کتاب راز شکرگزاری

کتاب راز شکرگزاری اثر راندا برن، در دسته‌ی کتاب‌های موفقیت با موضوع ابراز وجود و شکرگزاری است. راندا برن در این کتاب اهمیت شکرگزاری و تاثیر آن را بر زندگی ما توضیح می‌دهد. او بیان می‌کند که شکرگزاری تنها نباید در قالب کلمات بیان شود. بله شکرگزاری به معنای رضایت قلبی عمیق است. رضایتی که حال خوب را در زندگی ما جاری می‌کند. ممکن است بعضی از افراد تنها به زبان عبارت «خدایا شکرت» بخواهند از آنچه خداوند به آن‌ها عطا کرده است قدردانی کنند اما راندا برن شکرگزاری را معجزه‌ای می‌نامد که باید درون ما رخنه کند تا تاثیر آن را ببینیم. او در ابتدای کتاب موضوعی را با عنوان معجزه را وارد زندگی‌ات کن، مطرح می‌کند و می‌گوید: «شکرگزاری می‌تواند به شکلی معجزه‌آسا روابط شما را به روابطی معنادار و شاد تبدیل کند، فرقی هم ندارد که آن رابطه اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد. شکرگزاری می‌تواند شما را به ثروتی برساند که برای انجام فعالیت مورد علاقه‌تان، پول کافی داشته باشید».

در ادامه راندا برن در 28 بخش مجزا تمرینات 28 روزه‌ی شکرگزاری را به ما می‌آموزد. تمریناتی که اگر به ترتیب روزانه یکی از آن‌ها را انجام دهید، بعد از 28 روز شاهد نتایج فوق‌العاده‌ای خواهد بود. نکته‌ی مهم حین انجام این تمرین‌ها این است که باید شکرگزاری را مثل یک عمل مراقبه وارد زندگی کنید تا بعد از زمان کوتاهی، سپاسگزاری جزئی از عادت‌های شما شود. تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری به شما کمک می‌کند تا احساس خوبی نسبت به زندگی داشته باشید و از لحظه لحظه‌ی امور زندگی خود احساس رضایت کنید.

درباره راندا برن نویسنده‌ی کتاب راز شکرگزاری

راندا برن نویسنده‌ی موفق در عرصه موفقیت و خودشناسی است. او همچنین کارگردان مطرح مستند فیلم راز است. او در 12 مارس 1945 در شهر ملبورن استرالیا متولد شد. او توانست با مستند فیلم راز و کتاب معروف خود با همین عنوان بسیاری از مردم جهان را با قانون جذب آشنا کند. راندا برن نویسنده‌ی توانایی ست، او در حوزه‌ی جهان‌بینی و خودشناسی کتاب‌های زیادی نوشته است و بیشتر کتاب‌های او جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌اند. کتاب‌های او تا امروز الهام‌بخش افراد زیادی بوده است و به آن‌ها کمک کرده تا بتوانند زندگی خود را محول کنند. در سال 2007 مجله تایم این زن را جزو صد فرد تأثیرگذار در جهان معرفی کرد. کتاب‌های راندا برن تا امروز در بیش از 40 کشور ترجمه و منتشر شده‌اند. او نیز در دوره‌ای از زندگی خود دچار افسردگی حاد شده است اما نکته‌ی قابل‌توجه درباره‌ی او نحوه‌ی مبارزه و مواجه‌شدن با بحران در زندگی‌اش است. راندا برن با مطالعه در حوزه‌ی موفقیت و روانشناسی رفته رفته خود را از دام افسردگی نجات داد و به زنی موفق و تاثیرگذار تبدیل شد.

از جمله کتاب‌های منتشر شده از راندا برن می‌توان به کتاب‌های، «قانون جذب»، «قهرمان»، «راز هستی»، «قدرت»، «معجزه» و ... اشاره کرد.

کتاب راز شکرگزاری مناسب چه کسانی است:

بسیاری از افراد با وجود داشتن شرایط مالی و رفاهی مناسب و برخوردار بودن از نعمت سلامتی و تندرستی مدام در حال گله و شکایت از زندگی خود هستند. این افراد چشم خود را به آنچه خود به عنوان نعمت و رحمت الهی دارند، بسته اند و تنها روی نداشته‌های زندگی تمرکز می‌کنند. کتاب راز شکرگزاری برای افرادی ست که می‌خواهند قدردان خداوند باشند و از این مسیر در زندگی خود حس آرامش و مثبتی دریافت کنند.

 

در بخشی از کتاب راز شکرگزاری اثر راندا برن می‌خوانیم

امروز، اندکی صبر کنید و به هوای ارزشمندی فکر کنید که تنفس می‌کنید. پنج نفس آگاهانه بکشید و ورود جریان هوا به بینی را احساس کنید و لذت بازدم را نیز احساس کنید. امروز و برای پنج بار، پنج نفس عمیق بکشید و بگویید برای هوای جادویی که تنفس می‌کنم متشکرم و خالصانه برای هر نفسی شکرگزاری کنید.

اگر بتوانید این تمرین معجزه‌آسا را در بیرون و هوای آزاد انجام دهید تا قدر هوای تازه را بیشتر درک کنید. اگر

برایتان مقدور نیست می‌توانید در محیط بسته نیز انجام دهید. می‌توانید وقتی نفس می‌کشید چشمانتان را ببندید، پا با چشمان باز انجام دهید. انجام این کار را می‌توان هنگام پیاده‌روی، انتظار در صف خرید یا هر مکان و زمانی که دوست داشتید انجام دهید. مهم این است که جریان ورود و خروج هوا از بدنتان را آگاهانه احساس کنید.

همان‌طور که همیشه نفس می‌کشید این تمرین را انجام دهید چراکه این تمرین خاص ارتباطی با شیوه‌ی تنفس ندارد بلکه برای شکرگزاری شما برای هوایی است که تنفس می‌کنید. اگر نفس عمیق‌تر به شما حس شکرگزاری عمیق‌تری می‌بخشد پس حتما این کار را انجام دهید. اگر بیان کلمه‌ی معجزه‌آسای متشکرم در زمان دم و بازدم به شما کمک می‌کند پس حتما این کار را انجام دهید.

در آموزه‌های قدیم آمده است که وقتی فرد به سطحی برسد که برای هوای تنفسی از عمق وجودش شکرگزاری

کند، شکرگزاری چنین فردی به چنان سطحی از قدرت می‌رسد که به کیمیاگری حقیقی تبدیل شده و بدون تلاش می‌تواند هر بخشی را به طلا تبدیل کند.

تمرین معجزه‌آسای شماره بیست و سه هوای جادویی که تنفس می‌کنید

١- مراحل یک تا سه تمرین جادویی شماره یک را انجام دهید. فهرست ده تایی از داشته‌هایتان را نوشته و دلیل

شکرگزاری را نوشته و در انتها سه بار کلمه‌ی معجزه‌آسای متشکرم را بگویید.

۲- امروز پنج بار توقف کنید و به هوای گران بهایی که نفس می‌کشید فکر کنید. پنج نفس عمدی کشیده و حس جریان ورودی به بدن را احساس کنید و لذت بیرون دادن هوا را نیز احساس کنید.

٣- پس از پنج بار نفس کشیدن، این جمله را بگویید: برای هوای جادویی که تنفس می‌کنم متشکرم. ۴- قبل از اینکه بخوابید، سنگ جادویی را در دستتان بگیرید و بابت بهترین اتفاقی که امروز برایتان افتاده کلمه‌ی معجزه‌آسای متشکرم را بر زبان آورید.

مشخصات کلی کتاب راز شکرگزاری:

نویسنده: راندا برن

مترجم: نفیسه معتکف

انتشارات لیوسا

قطع: رقعی

جلد:شومیز

قیمت و خرید اینترنتی کتاب راز شکرگزاری:

خرید آنلاین کتاب راز شکرگزاری با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران در کمترین زمان از فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.