خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای نروژی / دختر پرتقالی

دختر پرتقالی


کد محصول: ۱۴۵۳۹۲

قیمت: ۵۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786003767300
  • یوستین گوردر
  • نگاه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دختر پرتقالی :

 کتاب دختر پرتقالی نام داستانی فلسفی از یوستین گردر، نویسندهٔ نروژی است  که در سال ۲۰۰۳ منتشر شده‌است.

یوستین گردر نویسندهٔ توانای کتاب معروف دنیای‌ سوفی این بار اثری با مضمون عشق، زندگی و مرگ را به مخاطبانش ارائه می‌کند. در ادامه با معرفی کتاب دختر پرتقالی با ما همراه باشید.

داستان در مورد پسری پانزده‌ ساله است که پدرش را در چهارسالگی از دست داده؛ پدر او که پزشکی جوان بوده است، پس از ابتلا به یک بیماری سخت تسلیم مرگ می‌شود. او که در روزهای پایانی زندگی‌اش می‌داند وقت چندانی برای پدری کردن و آموختن به فرزندش را ندارد، تصمیم می گیرد برای پسرش نامه‌ای بنویسد؛ به امید آنکه سال‌ها بعد پسرش آن را بخواند و از آن بیاموزد.

توضیحات راجع به کتاب دختر پرتقالی :

یوستین گردر اهل اسلو نروژ است. در رشته‌ٔ الهیات و زبان‌های اسکاندیناوی تحصیل کرده است. آثار فلسفی او ازجمله دنیای سوفی بسیار معروف هستند. از دیگر آثار او می‌توان به «قصر قورباغه‌ها»، «راز فال ورق»، «درون آیینه، درون یک معما»، «راز تولد»، «آنتوان و جاناتان»، «دنیای آنا»، «کوتوله زرد» و… اشاره کرد.

عنوان جذاب کتاب و البته ذهنیت مثبتی که مخاطب از یوستین گردر به واسطه‌ٔ کتاب دنیای سوفی از او دارد، از جمله دلایلی است که مخاطبان را به مطالعه‌ٔ این اثر ترغیب می‌کند. اما در مورد اینکه این کتاب تا چه اندازه به سلیقهٔ شما نزدیک است باید گفت اگر به دنبال خواندن رمان هستید، دختر پرتقالی انتظارات شما از خواندن یک رمان را برآورده نخواهد کرد؛ اما اگر به دنبال خواندن فلسفه در قالب داستان هستید، مطالعه‌ٔ دختر پرتقالی تجربه‌ٔ متفاوتی خواهد بود.

ماجرای دختر پرتقالی تنها یک داستان است که نویسنده از آن برای ایجاد فضای مناسب جهت طرح سؤالات فلسفی خود با مضامینی همچون زندگی، مرگ و عشق و به چالش کشیدن مخاطب استفاده کرده است. داستان به شکل نامه از طرف پدری که سال‌ها پیش زندگی را ترک کرده و به قول پسرش در زمان دیگری زندگی می‌کند، مطرح شده‌اند. همین شرح داستان به شکل نامه و البته ماجرای دختر پرتقالی که در آن به شکلی رمزآلود و جادویی روایت می‌شود، همگی به ایجاد فضای معماگونهٔ کتاب کمک کرده‌اند.

 

برشی از کتاب دختر پرتقالی :

«من از شب‌هایی می‌ترسم که دیگر زنده‌ نخواهم بود. خیلی می‌ترسم… دنیا خیلی پیر است. شاید ۱۵ میلیارد سال عمر داشته باشد و با این حال کسی نتوانسته بفهمد که جهان چگونه به وجود آمده است. همهٔ ما در افسانهٔ بزرگی زندگی می‌کنیم که هیچ‌کس اطلاع درستی از آن ندارد.»

 

زمانی را تصور کن که تازه همه‌چیز به وجود آمده بود و تو در آستانه‌ٔ حیات بودی و حق انتخاب داشتی؛ می‌توانستی برای یک‌بار به دنیا بیایی، اما نمی‌دانستی که چه‌وقت باید زندگی‌ات را شروع کنی؟ چگونه و چه مدت؟ فرض‌کن فقط همین را می‌دانستی که اگر تصمیم می‌گرفتی به این دنیا بیایی، زمانی این اتفاق می‌افتاد که وقتش رسیده بود. این را هم می‌دانستی که وقتی زمان یک دور بچرخد، باید دوباره زمان و هرچه در آن است را ترک کنی و شاید برایت ناخوشایند باشد؛ زیرا برای بسیاری از انسان‌ها این افسانه آن‌قدر دل‌پذیر است که وقتی به ترک‌کردنش فکر می‌کنند، اشک در چشمان‌شان حلقه می‌زند.

مشخصات کلی کتاب دختر پرتقالی :

نویسنده : یوستین گوردر

انتشارات : نگاه 

قطع : رقعی 

نوع جلد : شومیز 

تعداد صفحه : 186 

موضوع : داستان نروژی 

قیمت و خرید کتاب دختر پرتقالی :

خرید کتاب دختر پرتقالی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود .