خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / کذاب کبیر (مقالاتی در باب نقد چند کتاب و نویسنده)

کذاب کبیر (مقالاتی در باب نقد چند کتاب و نویسنده)


کد محصول: ۱۴۵۸۲۸

قیمت: ۱۲۵,۰۰۰ ۱۰۶,۲۵۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786226654678
  • گلی امامی
  • نشر نیلوفر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب کذاب کبیر:

کتاب کذّاب کبیر، مجموعه مقالاتی به انتخاب و ترجمه‌ی گلی امامی، نویسنده و مترجم معاصر، در باب نقد چند کتاب و نویسنده است. این کتاب اولین‌بار در سال 1399 منتشر شده است.

گلی امامی فارغ‌التحصیل ترجمه از مدرسه‌ی مترجمی اشمیت در آلمان و بعدتر تحصیلات تکمیلی در انگلستان است. او همچنین همسر کریم امامی، مترجم و منتقد معاصر است. گلی امامی با سابقه‌ی بیش از شصت سال فعالیت فرهنگی، کارنامه‌ی پُر و پیمانی در ترجمه دارد و در حوزه‌های مختلف همچون ادبیات داستانی تا نقد، کتاب کودک و نوجوان، آثار روان‌شناسی و سینمایی و… دست به ترجمه زده است. مخاطبان او را با آثار داستانی مهمی مثل «دختری با گوشواره‌ی مروارید»، «حباب شیشه» و «گردابی چنین هایل» و … می‌شناسند.

این مترجم در کتاب کذاب کبیر، مقالاتی را درباره‌ی نقد و بررسی و معرفی کتاب گرد آورده است. این مقالات پیش از این در مجله‌ی جهان کتاب نیز چاپ شده‌اند و امامی با هدف دسترسی آسان‌تر و البته بیشتر خوانده‌شدن این مقالات آن‌ها را به صورت کتاب منتشر کرده است. چنین مقالات پُربار و جذابی گاه دری به سوی افق‌ها و افکار متفاوت از جریان اصلی ادبیات ایران هستند. ترتیب مقالات براساس تاریخ انتشار آن‌هاست و عناوین برخی از آن‌ها به شرح زیر است: «ولادیمیر ووینوویچ»، «یک روز در زندگی فرانک مک‌کورت»، «نمره‌ی بیست گرفتن از ناباکوف»، «کذاب کبیر»، «نگاهی به کتاب‌های برگزیده‌ی یک قرن» و …

درباره نویسنده این کتاب، گلی امامی:

گلرخ ادیب محمدی در سال ۱۳۲۱ در تهران متولد شد. به واسطه شغل پدر در شهرهای مختلفی زندگی کرد و دیپلم خود را در دبیرستان ۲۱ آذر اصفهان گرفت. سپس به تهران نقل مکان می کند و دانشجوی دانشکده هنرهای تزئینی تهران می شود. او سپس به اصرار پدر به آلمان می رود و در مدرسه مترجمی اشمیت مشغول به تحصیل می شود. ۲ سال بعد یعنی در سال ۱۳۴۴ (۱۹۶۵۵) برای تکمیل دوره تحصیلش در آلمان به انگلستان عزیمت و همان جا با کریم امامی ازدواج می کند و پس از ازدواج راهی ایران می شود.

مشخصات کتاب کذاب کبیر:

نویسنده: گلی امامی

ناشر: نیلوفر

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 248

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب کذاب کبیر:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب کذاب کبیر با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۹۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲,۵۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵,۵۰۰ تومان