خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب سرگذشتنامه / شاهزاده پاپ اندرو وارهول

شاهزاده پاپ اندرو وارهول


کد محصول: ۱۴۴۳۱۸

قیمت: ۵۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786229999660
  • -
  • نشر نظر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب شاهزاده پاپ اندرو وارهول :

اندی وارهول، "شاهزاده پاپ"، از بین نقاشی و چاپ قوطی های سوپ کمپبل، جعبه های بریلو، اسکناس های دلار تا پرتره های متعدد ستاره های خود مانند مرلین مونرو و الیوز پریسلی، مرزهای بین هنر بالا و فرهنگ عامه را دوباره تعریف کرد. این کتاب کشف کار اوست.

توضیحات راجع به کتاب شاهزاده پاپ اندرو وارهول :

وارهول در انقلاب هنر پاپ در سال‌های اول دهه‌ 1960 حضور پررنگی داشت. این انقلاب تصاویر نمایشی فرهنگ عامه و تجاری را وارد ادبیات هنر کرد. هنر پاپ با تصاویر چهره‌های شناخته شده و اشیای روزمره و آشنا برای گروه بزرگی از مردم در سراسر دنیای غرب طنین‌انداز شد. وارهول از طریق رسانه‌ها و سوژه‌های کارهایش با نسل خود ارتباط برقرار کرد. او در طول چهار دهه فعالیت حرفه‌ای با کمک آموزش‌هایی که در زمینه طراحی گرافیک و تصویرسازی دیده بود رسانه‌های گروهی و هنرهای‌ زیبا را به‌ هم پیوند داد.

والدین وارهول مهاجرانی از طبقه کارگر لمکو از میکو، اتریش-مجارستان بودند که اکنون Miková نامیده می شود، واقع در شمال شرقی اسلواکی امروزی. پدر وارهول در سال 1914 به ایالات متحده مهاجرت کرد و مادرش در سال 1921، پس از مرگ پدربزرگ و مادربزرگ وارهول به او پیوست. پدر وارهول در یک معدن زغال سنگ کار می کرد. این خانواده کاتولیک روتنی بودند و در کلیسای کاتولیک بیزانس سنت جان کریستوست حضور داشتند. پسر پاول، جیمز وارهولا، به عنوان یک تصویرگر موفق در زمینه کتاب کودکان درآمد.

جوزف د کتنر‬‏‫ (Ketner II (1955-2018)) کرسی پرورش هنر معاصر و سرپرست برجسته اقامت در کالج Emerson ، بوستون، ایالات متحده است. کتنر بیش از سی سال که کیوریتور و مورخ هنرنمایشگاه ها و انتشاراتی را در مورد موضوعات مختلفی از هنر آمریکای آفریقایی آمریکایی قرن نوزدهم، به ویژه رابرت اس.بود.

مشخصات کلی کتاب شاهزاده پاپ اندرو وارهول :

نویسنده : جوزف د کنتر 

انتشارات : نشر نظر 

قطع : رقعی 

نوع جلد : شومیز 

تعداد صفحه : 183 

موضوع : سرگذشتنامه 

 

قیمت و خرید کتاب شاهزاده پاپ اندرو وارهول :

خرید کتاب شاهزاده پاپ اندرو وارهول با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.