خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب فلسفه و عرفان / پرواز عقاب (فلسفه روانشناسی)

پرواز عقاب (فلسفه روانشناسی)قیمت: ۹۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789644530517
  • جیدو کریشنامورتی
  • نشر مجید

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب پرواز عقاب (فلسفه، روانشناسی)

کتاب پرواز عقاب (فلسفه، روانشناسی) مصاحبه‌ای میان کریشنا مورتی و یک گزارشگر است. این فیلسوف و متفکر هندی سعی دارد تا به این سوال پاسخ دهد که آیا انسان می‌تواند با ذهنی آزاد زندگی کند؟ او به واسطه کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش، الهام‌بخش هزاران انسان در سراسر دنیا بوده است.

درباره کتاب پرواز عقاب:

همه ما از تعارض‌ها، کشمکش‌ها، اضطراب‌ها، تنهایى‌ها، نومیدى‌ها، نبود عشق و وجود ترس آگاهیم. چرا ما همه‌ى این امور را مى‌پذیریم؟ چرا با وجودى که خوب مى‌دانیم محیط اجتماعى و اخلاقى ما به‌تمامى غیراجتماعى و غیراخلاقى است، آن را قبول مى‌کنیم؟ چرا در این دنیا زیست مى‌کنیم؟ چرا سیستم تعلیم و تربیت ما به‌جاى انسان‌هاى واقعى موجوداتى ماشینى تحویل ما مى‌دهد که فقط براى این تعلیم مى‌گیرند که کارى را بپذیرند و دست آخر هم بمیرند؟

کریشنا مورتی (Krishnamurti) بارها اعلام کرده بود که به هیچ دین و فرقه‌ای تعلق ندارد و حتی عضو هیچ مکتب ایدئولوژیک و یا سیاسی هم نبوده است. او معتقد بود که همین تعصبات و تعلقات است که همواره موجب جنگ و درگیری میان انسان‌ها می‌شود. همین نکته کارها و آثار وی را در دید منتقدان خاص و ویژه جلوه می‌دهد.

پرواز عقاب (The Flight of the Eagle) یکی از آثار کلیدی کریشنامورتی است که با موضوعاتی مانند آزادی، تغییر، صلح، خشونت و در نهایت، ناشناخته‌ها درگیر است. وی در سخنرانی‌ها و آثار مکتوبش از شما می‌خواهد تا سوالاتی از خودتان بپرسید و دانسته‌ها و عقاید خود را به چالش بکشید تا به دانش و درک بهتری نسبت به خود برسید.

کتاب پرواز عقاب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما هم از علاقه‌مندان به آثار الهام‌بخش با موضوعات فلسفی و روانشناختی هستید، این کتاب تجربه خوبی برایتان خواهد شد.

درباره نویسنده کتاب پرواز عقاب:

کریشنا مورتی او متولد یک خانواده پرجمعیت و فقیر در هندوستان بوده است، اما پدرش به دلیل مشکلات مالی، سرپرستی مورتی و برادرش را به خانمی انگلیسی می‌دهد و از همان جا و پس از مهاجرت وی به انگلستان، زندگی او دچار تحولات زیادی می‌گردد. کریشنا مورتی که در کودکی به سبب کم‌حرف بودن و نگاه‌های بی‌تفاوتش گاهی دیوانه خطاب می‌شد، بعدها به فیلسوف، سخنران، و متفکر برجسته و بزرگی در سراسر جهان مبدل شد. علایق وی شامل انقلاب روانی، ماهیت ذهن، اندیشه و تفکر، تحقیق، روابط انسانی و ایجاد تغییرات اساسی در جامعه بود.

از او آثار مهمی از جمله «اولین و آخرین رهایی»، «رهایی از دانستگی» و «تنها انقلاب» به جا مانده است. وی 9 ماه پیش از مرگش متوجه شد که به سرطان لوزالمعده مبتلا است که هیچ درمانی برایش امکان پذیر نیست. وی در 17 فوریه 1986، و در سن 90 سالگی درگذشت و جسدش سوزانده شد.

جمله هایی از متن کتاب پرواز عقاب (فلسفه روانشناسی) :

تفکر بخشی از زندگی است، نه چیزی متفاوت از آن.
ما انسان‌ها پای‌بند به شیوه‌ای از زندگی هستیم که منجر به جنگ می‌شود، اما در عین حال خواهان صلح و آزادی هستیم.
پرسیدن سوال «درست» بسیار مهمتر از دریافت پاسخ است. راه حل یک مشکل در درک مسئله نهفته است. پاسخ خارج از مشکل نیست، در مشکل است.

در بخشی از متن کتاب پرواز عقاب می‌خوانیم:

ساده‌ترین کار پرسیدن است. شاید بعضى از ما به هنگامى که گوینده مشغول حرف ‌زدن بود، در این فکر بودیم که سوال چه خواهد بود. ما بیش‌تر از آن‌ که در قید گوش‌ دادن باشیم، در قید سوال‌کردن هستیم. انسان باید از خودش سوال کند، نه‌تنها در این‌جا؛ بلکه هرجا که هست، پرسیدن سوال «درست» به‌مراتب مهم‌تر از دریافت پاسخ است. حل مشکل در درک مشکل نهفته است، پاسخ خارج از مسأله نیست، در خود مسأله است. شخصى که در قید پاسخ، در قید راه‌حل است، نمى‌تواند مشکل را به‌روشنى ببیند. بسیارى از ما بدون آن‌که به مشکل توجه کنیم، مشتاق حل آن هستیم و براى توجه به مشکل، شخص باید داراى انرژى، توان و نوعى شور و شوق باشد، نه رخوت و تنبلى‌اى که بسیارى از ما به آن مبتلاییم و ترجیح مى‌دهیم که مشکل‌گشایى را دیگرى براى‌مان انجام دهد.

هیچ‌کس مایل به حل هیچ‌یک از مشکلات ما نیست، چه این مشکلات سیاسى باشد، چه مذهبى، چه روان‌شناختى. شخص باید داراى سرزندگى و شور و شوق و توان بیش از حد باشد تا مسأله را خوب ببیند و مورد مشاهده قرار دهد، آن‌گاه خواهد فهمید که پاسخ مسأله به‌گونه‌اى روشن در همان‌جا است. معناى این سخن آن نیست که شخص نباید سوال کند، برعکس باید بپرسد، انسان باید به هرآن‌چه دیگران گفته‌اند، ازجمله گوینده شک کند.

مشخصات کتاب پرواز عقاب(فلسفه روانشناسی):

نوسنده:کریشنا مورتی

مترجم:قاسم کبیری

انتشارات:مجید

تعداد صفحات: 229 صفحه

موضوع:روانشناسی/فلسفه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب فلسفه و عرفان بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب آنلاین به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب پرواز عقاب (فلسفه روانشناسی):

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب پرواز عقاب با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.