خانه / نوشت افزار و هنری / لوازم هنری / پاک کن و محوکن / پنتل پاک کن کاتری

پنتل پاک کن کاتریقیمت: ۱۴,۳۰۰ تومان


مشخصات محصول

توضیحات

معرفی و توضیحات پنتل پاک کن کاتری :

پاک‌کن نام مواد جامدی است که در تماس و مالش، اثر مداد روی کاغذ یا زمینه دیگر را پاک می‌کند. این وسیله جزء دسته لوازم التحریر حساب می‌شود. جنس پاک‌کن معمولاً از پلاستیک یا رزیناز مشتقات نفتی است. پاک‌کن در رنگها و شکل‌های متفاوتی ساخته می‌شود.

درگذشته مردم به جای پاک‌کن تکه نان استفاده می‌کردند تا اینکه در سال ۱۷۷۰ میلادی یک مهندس انگلیسی به نام ادوارد نعیم به اشتباه از یک قطعه لاستیکی به جای خمیر نان استفاده کرد. او دید که این قطعه لاستیکی خیلی بهتر از نان پاک می‌کند کم‌کم برای ساخت پاکن از مواد مناسب تری استفاده شد. به این ترتیب اولین پاک‌کن ‌ها به شکل امروزی ساخته شد. بعداً لاستیک ها را به صورت نرم تری ساختند تا کاغذ را پاره نکنند و اثر  را بهتر پاک کند.

گسترش استفاده از مداد که نسبت به قلم و مرکب راحت‌تر بود، نیاز به وسیله‌ای برای اصلاح اشتباهات را ایجاد کرد. بعد از مدت‌ها ساییدن کاغذ با پارچه مرطوب که سطح کاغذ را می‌خراشید، فکر جایگزین بهتر منجر به مالیدن خمیر نان روی نوشته‌ها شد که نتیجه بهتر و تخریب کمتری روی کاغذ داشت.

با پیدایش و گسترش کائوچو که از شیره درخت کائوچو به دست می‌آمد، این ماده به‌سرعت جایگزین خمیر در پاک کردن اثر نوک مداد شد. وضع کلمه انگلیسی rubber به معنای مالنده برای لاستیک از این کاربرد ناشی می‌شود.

در حال حاضر علاوه بر فاکتیس که از بسیاری روغنهای گیاهی به دست می‌آید، از انواع مواد بسپاری لاستیک و پلاستیک که دارای نرمی و کشسانی مناسب باشند برای ساخت پاکن استفاده می‌شود. پاک‌کن‌های هنری دارای چسبندگی و توان پاک‌کنندگی بیشتر است. پاک‌کن به شکل‌های گوناگون مستطیل و مدور و استوانه و به صورت خمیری، نیمه سخت و دستگاه برقی نیز ساخته می‌شود.

با استفاده از پنتل پاک کن کاتری با کیفیت پنتل(Pentel) مدل پنتل پاک کن کاتری پنتل   ، اشتباه نوشتاری خود را به آسانی پاک کنید و مطمئن باشید که لکه و سیاهی روی سطح کاغذ باقی نمی‌ ماند. طول این پاک‌ کن حدود  8 میلی متر، عرض آن 8 میلی متر و ارتفاع آن  125 میلی متر است. این پاک‌ کن بسیار خوش‌ دست است  و به  راحتی در دست قرار می‌ گیرد. محصول پنتل پاک کن کاتری (Pentel) به دلیل کیفیت مناسب، قدرت پاک‌ کنندگی زیاد و پاک کردن تمیزش می‌تواند یکی از کاربردی‌ ترین نوشت‌ افزارهای هر دانش‌ آموز باشد.

مشخصات پنتل پاک کن کاتری :

 ابعاد کالا :طول :12.5 عرض :1.5 ارتفاع :1 سانتیمتر 
 
9 طول پاک کن : سانتیمتر
 
 وزن: 30 گرم
 
 کشور سازنده : ژاپن
 
 جنس بدنه : پلاستیک
 

قیمت و خرید پنتل پاک کن کاتری :

خرید پنتل پاک کن کاتری با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک .انجام می شود