خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای انگلیسی / غرور و تعصب (ترجمه مصاحب)

غرور و تعصب (ترجمه مصاحب)


کد محصول: ۱۱۱۲۸۹

قیمت: ۴۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786001215414
  • علمی و فرهنگی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب غرور و تعصب:

غرور و تعصب یکی از نام‌آشنا‌ترین رمان‌های عاشقانه جهان است. جین آستین نویسنده‌ی شهیر انگلیسی، در سن 21 سالگی این کتاب را نوشت. او پس از گذشت هفده سال یعنی در سال 1813 موفق شد تا کتابش را منتشر کند. به باور بسیاری از افراد، این رمان برجسته‌ترین اثر جین آستین بوده که تابه‌حال اقتباس‌های ادبی و سینمایی زیادی از آن صورت گرفته است. تا به امروز، کتاب غرور و تعصب هم‌واره در لیست پرطرف‌دارترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده است. آستین موفق شده به‌خوبی تصویری از جامعه انگلستان و آداب‌ورسوم آن در قرن نوزدهم ارائه دهد. نگاه زنانه‌ی جین آستین به کتاب لطافت و طنینی دوست‌داشتنی بخشیده که موجب شده هر فردی از خواندن آن لذت ببرد. 

درباره کتاب غرور و تعصب:

داستان درباره خانواده بنت و به خصوص دو دختر بزرگتر آن‌ها، جین و الیزابت است. خانم و آقای بنت پنج فرزند دارند و خانم بنت که همیشه نگران است بعد از مرگ شوهرش، چه بر سرشان می‌آید، سخت در تلاش است تا دخترانش را شوهر بدهد! اما این شور و شوق بیش از حدش، گاهی اوقات کار دستشان می‌دهد. در این میان، در یکی از مهمانی‌های رقص، جین با آقای بینگلی ثروتمند و خوش‌اخلاق و الیزابت با آقای دارسی ثروتمند و مغرور آشنا می‌شود و احتمالا همانطور که حدس می‌زنید، یا به خوبی می‌دانید، این آشنایی، آغاز تمام ماجراهای کتاب است.

عشقی که آغاز می‌شود، پیش‌داوری‌ها و قضاوت‌هایی که حقیقت را تیره و تار می‌کند، عاشقانه‌هایی که رنگ می‌بازند و دوباره از نو شکل می‌گیرند، شناختی که حقیقت را نشان می‌دهد و هزاران ماجرای دیگر که همه و همه سهمی در ساختن این اثر ادبی بزرگ دارند.

کتاب غرور و تعصب در نگاه نخست، داستانی عاشقانه است که صرفاً بر زندگی یک خانواده در دوره‌ای خاص اشاره دارد. اما باید گفت که پیام کتاب چیزی فرای این برداشت سطحی است. غرور و تعصب در حقیقت رمانی ساختارشکن است که با معرفی شخصیتی چون الیزابت، دختران دوران خود را به استقلال و بلندنظری دعوت می‌کند.

جین آستین در غالب داستان کتاب غرور و تعصب خود جامعه زمانش را به چالش کشیده و انتقادات بسیاری را بر آن وارد می‌سازد. این نشان می‌دهد که غرور و تعصب شخصیتی شاخص میان آثار ادبیات کلاسیک دارد. آستین شخصیت‌های بسیاری را وارد داستان خود می‌کند اما با قلم جذابش ورود آن‌ها را مانند زندگی روزمره، عادی و طبیعی جلوه می‌دهد. اگر بخواهد آن‌ها را پرورش می‌دهد و اگر نه از کنارشان می‌گذرد.

بنابراین برخلاف جنگ و صلح یا رمان‌هایی از این دست که هزاران شخصیت آن‌ها موجب سردرگمی خواننده می‌شوند، غرور و تعصب با مدیریت زیبایش، توانسته این بحران را پشت سر گذاشته و این ویژگی را دوستداشتنی نماید. هرچند این مطلب در پمبرلی که به قلم تنانت نوشته شده دچار خدشه گشته ولی پیش زمینه طراحی شده به وسیله آستین، آن را قابل تحمل ساخته است.

متنی از کتاب غرور و تعصب:

تعداد آدم‌هایی که من واقعاً دوست‌شان داشته باشم زیاد نیست. تعداد کسانی که نظر خوبی درباره‌شان دارم از آن‌ هم کم‌تر است. من هرچه بیش‌تر دنیا را می‌شناسم از آن ناراضی‌تر می‌شوم. هرروز که می‌گذرد بیشتر معتقد می‌شوم که آدم‌ها شخصیت ناپایداری دارند. [پس] نمی‌شود روی ظواهر لیاقت یا فهم و شعورشان حساب کرد.

تکبّر و غرور کاملاً باهم فرق دارند؛ هرچند این واژه‌ها هم‌معنا به کار می‌روند. شخصی ممکن است بدون داشتن تکبّر، مغرور باشد. غرور، برداشت ما از خودمان است و تکبّر، برداشتی است که دیگران در مورد ما دارند.

علاقه‌ی صادقانه به‌اندازه‌ی کافی در هرکسی وجود دارد و هرجایی می‌توان آن را دید؛ اما صداقت بدون تظاهر و ریا چیزی است که به‌دشواری می‌توان به آن پی برد.

از عیب و ایرادهای کسی که قرار است عمرت را با او سر کنی هر چه کم‌تر بدانی بهتر است.

در هر دل‌بستگی و علاقه‌ای هم قدردانی وجود دارد و هم خودبینی.

نفست را بگیر تا بتوانی آتشت را فوت کنی.

هر احساسی را باید تابع عقل کرد.

شخصیت‌های بغرنج‌تر قابل‌تأمل ترند؛ لااقل این‌یک حسن را دارند.

اگر فکر آدم به‌سرعت خوانده شود لطفی ندارد؛ حتی باعث تأسف است.

شعر، خوراک عشق است.

تسلیم شدن بدون اعتقاد، معنی‌اش تفاهم نیست.

نفرتی که از بین نرود، عیب است.

در هر شخصیتی نوعی گرایش به چیزهای بد وجود دارد؛ نوعی عیب و نقص مادرزاد که حتی با بهترین تعلیمات هم از بین نمی‌رود.

تعداد آدم‌هایی که من واقعاً دوست‌شان داشته باشم زیاد نیست. تعداد کسانی که نظر خوبی درباره‌شان دارم از آن‌هم کم‌تر است. من هرچه بیش‌تر دنیا را می‌شناسم از آن ناراضی‌تر می‌شوم. هرروز که می‌گذرد بیشتر معتقد می‌شوم که آدم‌ها شخصیت ناپایداری دارند و نمی‌شود روی ظواهر لیاقت یا فهم و شعورشان حساب کرد.

صغیر و کبیر فرض‌شان این است که مرد مجرد پول‌وپله دار قاعدتاً زن می‌خواهد.

همه‌‌ی زنان بااینکه درنهایت زن هستند اما هریک جهانی کاملاً متفاوت در پیش روی خود می‌خواهد.

مردان در گفتن داستان‌هایشان نسبت به ما برتری زیادی دارند. تحصیل مال آن‌هاست و باید گفت قلم‌ها در دست آن‌ها قرار دارد.

وقتی درد تمام می‌شود، خاطراتش اغلب شیرین می‌شود.

مردمان عصبانی همیشه عاقل نیستند.

غرور یک مغز تهی، مسبب و علت همیشگی شرارت است. 

تا جایی که می‌توانید با سرعت بدوید، ولی مواظب باشید از هوش نروید.

الیزابت که دلیلی نمی‌دید این حالت بلاتکلیفی را ادامه بدهد، به‌محض رفتن کیتی، با جسارت تمام بازهم با آقای دارسی راه رفت. حالا وقتش شده بود که تصمیمش را عملی کند. به خودش جرئت داد و گفت: آقای دارسی، من آدم کاملاً خودخواهی هستم. برای آرامش دادن به احساسات خودم هیچ فکر نمی‌کنم که شاید احساسات شما جریحه‌دار بشود. نمی‌توانم جلو خودم را بگیرم و بابت محبت فوق‌العاده‌ای که در حق خواهر بیچاره‌ام کرده‌اید از شما تشکر نکنم.

مشخصات کتاب غرور و تعصب:

نویسنده:جین اوستین

انتشارات:علمی و فرهنگی

موضوع:داستانهای انگلیسی

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:451

قیمت و خرید کتاب غرور و تعصب:

خریدآنلاین کتاب غرور و تعصب با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.