خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / دیوان اشعار فروغ فرخ‌زاد (مروارید)

دیوان اشعار فروغ فرخ‌زاد (مروارید)قیمت: ۲۴۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789641919094
  • فروغ فرخ‌زاد
  • نشر مروارید

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دیوان اشعار فروغ فرخزاد:

فروغ فرخزاد (۸ دی، ۱۳۱۳ - ۲۴ بهمن، ۱۳۴۵) شاعر معاصر ایرانی است. فروغ پیش از مرگش پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل بدرود حیات گفت.

فروغ با مجموعه های اسیر، دیوار و عصیان در قالب شعر نیمایی کار خود را آغاز کرد. سپس آشنایی با ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم ساز سرشناس ایرانی، و همکاری با او، موجب تحول فکری و ادبی در فروغ شد. وی در بازگشت دوباره به شعر، با انتشار مجموعهٔ تولدی دیگر، تحسین گسترده ای را برانگیخت. سپس مجموعهٔ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد را منتشر کرد تا جایگاه خود را در شعر معاصر ایران به عنوان شاعری بزرگ تثبیت کند. آثار و اشعار فروغ به زبان های انگلیسی، ترکی، عربی، چینی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، آلمانی و عبری ترجمه شده اند.

بخشی از متن کتاب دیوان اشعار فروغ فرخزاد:

 دخترک خنده کنان گفت که چیست راز این حلقه زر راز این حلقه که انگشت مرا سخت گرفتست به بر راز این حلقه که در چهره او،این همه تابش و رخشندگی است مرد حیران شد و گفت حلقه خوشبختی است حلقه زندگی است همه گفتند مبارک باشد،دخترک گفت دریغا که مرا باز در معنی ان شک باشد،سالها رفت و شبی..... زنی افسرده نظر کرد بر ان حلقه زر،دید در نقش قروزنده ان روزهایی که به امید وفای شوهر،به هدر رفته هدر زن پریشان شد و نالید که وای،وای از این حلقه که در چهره او باز هم تابش و رخشندگی است،حلقه بندگی و بردگی است.

درباره نویسنده این کتاب، دیوان اشعار فروغ فرخزاد:

فروغ الزمان فرخ زاد (زادهٔ ۸ دی ۱۳۱۳، تهران — درگذشتهٔ ۲۴ بهمن ۱۳۴۵، تهران)، معروف به فروغ فرخزاد و فروغ، شاعر نامدار معاصر ایران است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر واژگونی اتومبیل درگذشت.

مشخصات کتاب دیوان اشعار فروغ فرخزاد:

نویسنده: فروغ فرخزاد

ناشر: مروارید

قطع: رقعی

نوع جلد: گالینگور

تعداد صفحه: 456

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب دیوان اشعار فروغ فرخزاد:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب دیوان اشعار فروغ فرخزاد با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.