خانه / انواع کتاب / بازی فکری و ساختنی / بازی فکری و آموزشی / کودتا

کودتاقیمت: ۲۰۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789651565854
  • نشر ذهن زیبا

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی بازی کودتا:

بازی فکری کودتا یک بازی فوق العاده مهیج و چالشی است که در جمع های خانوادگی و دوستانه طرفداران ویژه ای دارد و به افرادی که علاقه مند به بازی های مافیایی و شخصیتهای مخفی هستند پیشنهاد می شود.

يک طبقه ی اشرافی جديد، که شامل‌ افراد چندمليتی سودجو است، حکومت را در دست گرفته‌است. حرص و طمع آن‌ها و تسلط بیش از حد آن ها بر اقتصاد، زندگی مردم بجز تعداد کمی از گردن کلفت ها را در فقر و نااميدي فرو برده‌است.

اما از دل مردم تحت فشار، يک گروه پارتيزانی زيرزمينی با هدف براندازی سران حکومت فاسد، قیام کرده است. تلاش‌های زیاد اين شورشيان، باعث به‌وجود آمدن دودستگی، نفاق و ضعف در سران حکومت شده و اين حکومت فاسد را در آستانه‌ی فروپاشی قرار داده‌است.

اما اين اغتشاشات و درگیری ها، برای شما، به‌عنوان يکی ‌از اعضای بلندمرتبه و پر نفوذ دولت، فرصتی است مغتنم تا با ايجاد انحراف، چرب کردن سبیل دیگران و فريب‌کاری، راه خود را به‌سوی قدرت مطلق، باز کنيد! براي تحقق اين هدف، بايد نفوذ رقبای خود را از بين برده و آن‌ها را به ناکجاآباد، تبعيد کنيد!

در اين روزگار ملتهب، تنها يکي‌از شما مي‌تواند دوام بياورد…

بازی کودتا به شما بلوف زدن می آموزد…!

یکی از بهترین بازی ها برای جمع های دوستانه و خانوادگی کودتا ست. پر از درگیری و چالش و بلوف زنی. پس اگر فکر می کنید تو بلوف زدن ماهرید خرید بازی کودتا بهترین انتخاب برای به رخ کشیدن این مهارت است.

آماده‌سازی بازی کودتا:


کارت‌های شخصیت را باهم بُر زده و به هر بازیکن، 2 کارت بدهید. بازیکنان همواره می‌توانند به کارت‌های خود نگاه کنند ولی باید آن‌ها را به‌پُشت، پیشِ‌روی خود بگذارند. کارت‌های باقی‌مانده، به‌شکلِ یک ستونِ کارت‌کِشی در وسطِ محوطه‌ی بازی قرار گرفته و ستونِ "دربار" را تشکیل می‌دهند.

به هر بازیکن، 2 سکّه بدهید. سکّه‌های هر بازیکن، همواره باید طوری قرار بگیرند که سایرِ بازیکنان بتوانند ببینند. سکّه‌های باقی‌مانده را به‌عنوانِ "خزانه" در وسطِ محوطه‌ی بازی بگذارید.

به هر بازیکن، 1 کارت چکیده‌ی قوانین بدهید (در صورت نیاز به راهنمایی، می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید). لازم است بازیکنان، پیش‌از آغازِ بازی، کاملاً بر قوانینِ بازی و ویژگی‌های کارت‌ها مسلّط شوند!

بازیکنی که بازیِ قبلی را بُرده، بازی را آغاز می‌کند!!

هدف
از بین بُردنِ نفوذِ تمامیِ رُقبا و تبدیل شدن به تنها بازمانده در نهادِ قدرت!

نفوذ
کارت‌هایی که به‌پُشت، پیشِ‌روی بازیکن قرار دارند، نشان می‌دهند که او بر روی کدام‌یک از بلندپایگانِ حکومت، نفوذ دارد. تصاویرِ روی این کارت‌ها، شخصیت‌هایی را که بازیکن بر روی‌شان نفوذ دارد و توانایی‌های آن‌ها را نشان می‌دهند.

هرگاه بازیکنی، یکی‌از شخصیت‌های تحتِ‌نفوذِ خود را از دست بدهد، باید یکی‌از کارت‌های خود را "رو" کند. کارت‌های "رو"شده، به‌همان‌شکل، تا پایانِ بازی، پیشِ‌روی بازیکن می‌مانند ولی دیگر هیچ سودی برای او نخواهند داشت! بازیکن، در هنگامِ از دستِ رفتنِ یکی‌از شخصیت‌های تحتِ‌نفوذش، می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام‌یک از 2 کارت خود را "رو" کند.

بازیکنی که همه‌ی نفوذش -یعنی هر 2 کارت خود- را از دست بدهد، به ناکجاآبادی در دوردست، تبعید شده و از بازی خارج می‌شود!!

چگونگی بازی کودتا:


بازی، به‌شکلِ نوبتی و در جهت ساعت‌گرد انجام می‌شود.

هر بازیکن، در هر نوبت، فقط می‌تواند یک "اقدام" را انتخاب کند و نوبت‌ها را نیز نمی‌توان واگذار کرد!

پس‌از آن‌که بازیکن، انتخاب کرد که می‌خواهد دست به چه اقدامی بزند، دیگر بازیکنان فرصت خواهند داشت تا او را به "چالش" کشیده یا با "اقدام" او مقابله کنند!

اگر اقدامی به چالش کشیده نشده یا مورد "اقدامِ متقابل" قرار نگیرد، خودبه‌خود با موفقیت به‌انجام می‌رسد.

چالش‌ها حتماً باید پیش‌از انجامِ عملیات‌ها یا عملیات‌های متقابل، صورت بگیرند.

بازیکنی که تمام نفوذ خود را از دست داده و هر 2 کارتش "رو" شده باشند، بلافاصله از بازی خارج می‌شود. کارت‌های او، تا پایان، به‌همان‌شکل باقی مانده و سکّه‌هایش نیز نصیبِ "خزانه" می‌شود!

بازی کودتا وقتی به‌پایان می‌رسد که فقط یک بازیکن باقی مانده باشد!

اجزاء بازي کودتا:

15 کارت شخصيت (بزرگ‌زاده، آدم‌کُش، فرمانده، سفير و شاه‌دُخت؛ از هرکدام، 3 کارت)

6 کارت چکيده‌ي قوانين بازي

 50 سکّه 

کتابچه‌ي قوانين بازي کودتا

قیمت و خرید اینترنتی بازی کودتا:

خرید آنلاین بازی کودتا با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران در کمترین زمان از فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.