خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان خارجی / دنیای سوفی

دنیای سوفی


کد محصول: ۱۴۱۰۹۰

قیمت: ۲۹۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

 • 9786004562010
 • یاستین گوردر
 • نشر هرمس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دنیای سوفی:

کتاب دنیای سوفی با عنوان انگلیسی Sophie’s world کتابی از یوستین گردر، نویسنده نروژی است. این کتاب داستانی درباره تاریخ فلسفه است که به شکل رمان نوشته شده است. یوستین گردر استاد فلسفه در دانشگاه بود و سال‌ها در برگن فلسفه تدریس کرد.

گردر به دنبال متن ساده‌ای بود تا از طریق آن فلسفه را به راحتی به شاگردانش یاد دهد اما چنین متنی نیافت و به همین خاطر خود در صدد نوشتن کتاب دنیای سوفی برآمد. 

توضیحات راجع به کتاب دنیای سوفی:

 کتاب دنیای سوفی داستانی درباره تاریخ فلسفه است. در واقع کتاب دنیای سوفی با وجود همه‌ی مفاهیم فلسفی که در خود گنجانده است، رمان محسوب می‌شود. رمانی خودآموز درباره تاریخ فلسفه. محبوبیت کتاب هم در همین است که یوستین گردر، مفاهیم را در قالب داستان بیان می‌کند. بنابراین شما با یک کتاب خشک فلسفی با اصطلاحات سنگین روبه‌رو نیستید و می‌توانید لذت خواندن یک رمان خوب را تجربه کنید.

ماجرای این کتاب درباره دختر به نام سوفی است که در آستانه ۱۵ سالگی قرار دارد و خانه‌ آن‌ها بیرون از شهر است. از همان خط اول مشخص است که سوفی ذهن خلاقی دارد و با دوستانش درباره موضوعات مهم بحث و گفت‌وگو می‌کند. یک روز وقتی سوفی از مدرسه به خانه برمی‌گردد، مثل همیشه صندوق پستی را چک می‌کند. اما این بار با نامه‌ای که برای خود او آمده است غافلگیر می‌شود:

سوفی آموندسن، شماره ۳ کوچه کلوور! . سوفی بدون اون که بدونه فرستنده کیه نامه را باز می‌کنه و با این پرسش رو به رو میشه: "تو کیستی؟". این آغاز دنیایی که سوفی در آن گره‌‌های ذهنی خودش را یکی پس از دیگری باز می‌کنه.

دنیای سوفی به مخاطب درباره فلسفه زندگی یاد میده. کتاب سعی می‌کنه با پرسیدن سوالات بنیادی و پاسخ دادن به این سوالات خواننده را به دنیای فلسفه بکشونه. کتاب میگه "واژه هیچوقت در فلسفه معنا ندارد." به عبارت دیگر میشه گفت ناممکن نداریم و همه چیز در دنیای فلسفه امکان پذیر است. کتاب، فلسفه را با زبان خودش برای مخاطب میگه و اعلام می‌کنه دنیای فلسفه یعنی شک کردن به همه چیز.

اثر فلسفه را عنصری بنیادی در همه چیز می‌دونه. فلسفه را به ماده حلالی تشبیه می‌کنه که در همه چیز غرق شده و جدا کردن آن تقریبا غیرممکنه. دنیای سوفی میگه فلسفه را نمی‌‌توان همچون علم طبقه‌بندی کرد و برای آن مرزی قائل شد.

شخصیت کتاب یعنی سوفی به عنوان یک نوجوان معرفی میشه که به دنبال پاسخ به پرسش‌‌های خودش است. در واقع نویسنده با نشان دادن سوفی در دوران نوجوانی می‌خواد بگه، این دوران می‌تونه برای نوجوان‌ها بسیار مهم باشه. کتاب با اشاره به جمله مشهور دکارت، این سخنش یعنی"من فکر می ‌کنم، پس هستم." به عنوان بن مایه داستان انتخاب می‌کنه.

کتاب با وارد کردن دنیای موازی و مباحث فلسفی فضایی را برای کاراکترهای خودش خلق کرده تا اون‌ها را در مقابل پرسش‌های فلسفی قرار بده. در واقع نویسنده با وارد کردن عنصر فانتزی و در بخش‌هایی علمی تخیلی به کتابش ما را در مقابل دنیایی جدید قرار داده.

برشی از کتاب دنیای سوفی:

 • این سوال که آیا یک چیز درست است یا اشتباه، خوب است یا بد، باید همیشه با توجه به نیازهای افراد پاسخ داده شود.
 • هیلد عزیز! اگر مغز انسان به اندازه کافی برای ما ساده بود که بتوانیم آن را درک کنیم ما هنوز آن قدر احمق بودیم که آن را درک نکنیم.
 • شاید بتوانیم یک گل یا حشره را درک کنیم اما هرگز نمی توانیم خودمان را درک کنیم، حتی احتمال آن کمتر است که جهان را درک کنیم.
 • فلسفه مخالف افسانه ها است.
 • خانم ها و آقایان! ما در فضا شناور هستیم …
 • دولتی که زنان را آموزش نمی دهد مانند مردی است که تنها بازوی راست خود را تمرین می دهد.
 • یک اتم هیدروژن در یک سلول در انتهای بینی من زمانی بخشی از خرطوم فیل بوده است، یک اتم کربن در عضله قلب من زمانی در دم یک دایناسور بوده است.
 • بهترین اتفاقی که می تواند بیفتد داشتن مخالفان پر انرژی است.
  • آلاچیق را پدربزرگش وقتی بچه اول آن ها چند هفته پس از تولد درگذشت برای مادربزرگ ساخته بود. نام کودک ماریه بود. بر سنگ قبر او نوشته بود:” ماریه کوچولو پیش ما آمد، سلامی کرد و رفت.”
  • مردم حبشه فکر می کنند خدایان سیاه اند و بینی پهن دارند، در نظر تراکییایی ها خدایان چشم آبی و مو بورند. اگر گاو ها، اسب ها و شیر ها قادر به نقاشی بودند، لابد خدایان را به شکل گاو و اسب و شیر می کشیدند.
  • اکثر مردم عقیده داشتند بیماری ناشی از علت های فوق طبیعی است. واژه ی آنفولانزا در حقیقت به معناب نفوذ شوم ستارگان است.
  • پدر هیلده برای دنیای سوفی در حقیقت حالت قادر مطلق را داشت.
  •  
  • تنها چیزی که برای تبدیل‌شدن به یک فیلسوفِ خوب موردنیاز است، بهره‌مندی از قوه‌ی تعجب است!
  • پرسشی که برایش جواب نیابی، هرگز احمقانه نیست!

مشخصات کلی کتاب دنیای سوفی:

نام نویسنده:یاستین گوردر

انتشارات:هرمس

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:630

موضوع:رمان

قیمت و خرید کتاب دنیای سوفی :

خرید آنلاین کتاب دنیای سوفی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.