خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / نمایشنامه خارجی / هملت

هملت


کد محصول: ۱۱۵۹۷۱

قیمت: ۴۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786003761216
  • ویلیام شکسپیر
  • موسسه انتشارات نشرنگاه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب هملت:

 شكسپير برترين نمايشنامه نويس و اثر بي بديل او هملت از شاهكارهاي بي نظير ادبيات جهان محسوب مي شوند. هملت نمونه اي از آثار اصيل هنري است كه مي توان آن را از منظرهاي گوناگون: جامعه شناسي ، روان شناسي ، تاريخي و ... مورد  بررسي قرار داد.

درباره کتاب هملت:

شخصیت هملت در طی داستان دچار تحول می‌شود. او که در ابتدای ماجرا فردی کمال‌جو است، پدرش را به عوان انسانی کامل و پادشاهی منصف می‌شناسد. مادرش «گرترود»، نمونه‌ی یک انسان شریف، فداکار و خانواده‌دوست است ولی رفته‌رفته ماجراهایی اتفاق می‌افتد که ابعادی دیگر از زندگی را به هملت نشان می‌دهد. حیرت و ناباوری از مرگ پدر و ازدواج دوباره‌ی مادر باعث دردی جانکاه در هملت می‌شود. به‌خصوص زمانی که هملت درمی‌یابد عمویش «کلادیوس» با مکر و حیله به جایگاه پادشاهی رسیده است. هملت از این همه رویداد دچار سرگشتگی می‌شود، از همه چیز حتی دلداده‌اش «اوفلیا» روی برمی‌گرداند و در نتیجه راه زندگی را گم می‌کند و نمی‌داند کار درست چیست. از این‌جاست که آن ویژگی‌های خاص هملت، شاهزاده‌ای که شکسپیر خلق کرده است، آشکار می‌شود و سرنوشت‌اش را جاودان می‌کند.

هملت سناریوی بزرگی است که در آن هر شخصیت، نقشی کم‌وبیش تراژیک و بی‌رحمانه را ایفا می‌کند.از جمله شخصیت‌های داستان هملت، می‌توان به «پولونیوس» پدر اوفلیا و «لایریتس» برادرش اشاره کرد که به نوعی در سیستم فساد حاکم بر جامعه بازی داده می‌شوند. ماجراهایی چون قتل گوندزاگا، نمایش بازیگر دوره گرد، تبعید هملت و جامی زهرالود در دوئل او از رویدادهای هیجان‌انگیز و خواندنی داستان هستند که هرکدام به منظور رساندن مضمونی ویژه توسط شکسپیر در داستان گنجانده شده‌اند. مجموعه‌ی این رویدادها باعث شده تا هملت با ابهام صحبت ‌کند و منظور خود را زیر پوشش ایرادگیری‌ها و بازی با کلمات پنهان کند. شخصیت‌های دیگر منظور او را درک نمی‌کنند و فکر می‌کنند او دیوانه شده است. در حالی که هملت با چنین نقابی به تحلیل اطرافیانش می‌پردازد و در جریانی از اتفاقات گوناگون سعی می‌کند تا انتقام پدرش را بگیرد.

برشی از کتاب هملت:

نهی کرده‌اندم که رازهای محبس نگشایم
ورنه داستان می‌گفتمت کز هر کلامش
روحت حیران شود و خون جوانت منجمد
و چشمانت چون دو اختر سرگردان در سپهر
استخوان‌هایت به لرزه افتند.
موی‌ها بر اندامت ایستد،
همچون تیغ‌ها بر تن خارپشت خشمگین.
لیک، فانیان نباید که بدانند
رازهای دنیای جاودان…

-

از بالای برج نگهبانی، با ترس و لرز به اطراف نگاه می‌کردند. ولی جز صدای هوهوی باد سرد، چیزی به گوش نمی‌رسید. دو شب بود چیز عجیبی می‌دیدند: شبحی که وقتی ساعت از نیمه‌شب می‌گذشت ناگهان ظاهر می‌شد و شروع به پرسه زدن می‌کرد. هنگامی که در اطراف‌شان ساعت برج شروع کرد به زدن زنگ ساعت دوازده، فهمیدند که وقت آمدن روح سرگردان است.

بودن یا نبودن، مساله این است: آیا بزرگواری آدمی بیشتر در آن است که زخم فلاخن و تیرِبختِ ستم‌پیشه را تاب آورد، یا آن که در برابر دریایی از فتنه و آشوب سلاح برگیرد و با ایستادگی خویش بدان همه پایان دهد.

مشخصات کتاب هملت:

نویسنده:ویلیام شکپیر

انتشارات:موسسه انتشارات نگاه

موضوع:نمایشنامه خارجی

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:336

قیمت و خرید کتاب هملت:

خرید آنلاین کتاب هملت با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سرار کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.