خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / داستانهای انگلیسی / دختر کشیش

دختر کشیشقیمت: ۷۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786001760433
  • جورج اورول
  • نشر جامی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دختر کشیش:

دختر کشیش با عنوان اصلی «a clergyman’s doughter» اولین بار سال 1935 در انگلستان منتشر شد. این کتاب با آثار برجسته‌ی اورول تفاوت زیادی دارد 

توضیحات راجع به کتاب دختر کشیش:

دوروتی دختر مرد کشیشی بسیار خشکه مذهب و متعصب است. پدر او بسیار خشن است و رفتارهای عجیبی دارد همین باعث شده است تعداد عبادت‌کنندگان کلیسای او بسیار کم شود و مردم از او دوری کنند اما دوروتی که از کودکی با تعالیم کلیسا بزرگ‌شده و به این شکل تربیت‌شده است دائماً به پدرش خدمت می‌کند و باوجود خسیس بودن بیش‌ازحد او تلاش می‌کند زندگی را به بهترین شکل اداره کند. او معتقد است همه‌چیز باید در راه خدا باشد و هیچ اشتباهی نباید اتفاق بیفتد.

زندگی دوروتی با ورود مردی به نام واربرتون تغییر می‌کند. او مرد چندان خوشنامی نیست اما گاهی گفت‌وگوی کوتاهی باهم دارند و ناگهان در ادامه‌ی کتاب دوروتی روزی در لندن بیدار می‌شود و می‌فهمد 8 روز از زندگی‌اش گم‌شده است. او در لندن تجربه‌هایی به دست می‌آورد که هیچ مناسبتی با زندگی گذشته‌اش ندارد.

رمان دختر کشیش دریچه‌ای به‌سوی قرن‌های نوزدهم و بیستم است. اورول نویسنده‌ای نیست که به‌سادگی از محیط اطرافش بگذرد و از بازگو کردن دغدغه‌هایش چشم‌پوشی کند. او از فقر، از بی‌عدالتی، از شست‌وشوی مغزی انسان‌ها و از همه‌ی چیزهایی می‌نویسد که بشر با آن درگیر شده و زندگی‌اش در سایه‌ی آن روبه نابسامانی رفته است. در دختر کشیش اورول از فقر و جهل می‌نویسد، از اعتقادات نخ‌نما و پوشیده و از تعصبات نابه جا. کتاب اورول جز آنکه روایت تلخی از روزهای پل التهاب قرن بیستم است، برای وجدان‌های بیدار دریچه‌ای تازه است که بدانند، بفهمند و عبرت بگیرند. این کتاب را باید خواند و با دقت به آنچه اورول می‌گوید گوش داد، چرا که تاریخ تکرار می‌شود و انسان همواره می‌تواند دوباره به دام خودش بیفتد.

برشی از کتاب دختر کشیش:

وقتی که کشیش مراسم دعا و تقدیس را به اتمام رساند، دوشیزه میفیل با تقلا و زحمت بسیار تلاش کرد تا روی پاهایش بایستد و مثل یک مخلوق چوبی قطعه‌قطعه خودش را بالا کشید، صدای غژغژ عجیبی از جایی که نشسته بود به گوش می‌رسید. احتمالا این صدا، صدای ساییده شدن استخوان‌های او روی یکدیگر بود …. تصور می‌کردی درون آن کت سیاه فقط یک اسکلت خشک وجود دارد.

دوروتی صبح آخرین روز اقامت یک هفته‌ایش در مهمانسرای مری، از پله‌ها پایین رفت و با اندک امیدی که برایش مانده بود، به لوحی که به دیوار راهرو آویزان بود نگاهی انداخت. روی این لوح هر روز نام افرادی که برایشان نامه رسیده بود، با گچ نوشته می‌شد. نامه‌ای برای «الن ملبرو» نرسیده بود.

برای دوروتی راهی جز ترک آنجا و قدم‌زدن در خیابان‌ها نمانده بود. او حتی سعی نکرد مانند سایرین از خود داستانی سرهم کند تا بتواند یک شب دیگر را بدون اجازه در آنجا سر کند و خیلی راحت و ساده از آنجا بیرون زد و حتی به خود زحمت نداد و مری را هم از تصمیم خود مطلع نکرد.

او برنامه‌ای نداشت؛ مطلقا هیچ برنامه‌ای برای خود نداشت؛ به جز اینکه هنگام ظهر باید برای خرج کردن سه پنی از چهارپنی باقیمانده‌اش بیرون می‌رفت و با آن نان و مارگارین و چای می‌خرید. او تمام آن روز را در کتابخانه عمومی گذراندو مجله ها را مطالعه کرد. صبح ف هفته نامه «باربر» و بعد از ظهر «کیج بردز» را خواند. آن‌ها تنها نشریاتی بودند که او توانست به دست آورد؛

زیرا همیشه تعداد زیادی بیکار در کتابخانه بودند و باید برای به دست آوردن هرگونه نشریه‌ای با آنها جدال می‌کردی. دوروتی تمام آن دو نشریه را صفحه به صفحه خواند؛ حتی آگهی‌های آنها را هم خواند. او ساعتها و با تعمق سرگرم خواندن آنها بود و به نکات فنی جالبی مانند:«چگونه می‎‌توان با چرم، تیغ ریش‌تراشهای فرانسوی را تیز کرد» و یا «چرا سشوارهای برقی بهداشتی نیستند؟» و یا «نحوه تخم گذاری و رشد مرغ عشق» دست یافت.

دوروتی احساس می‌کرد این تنها کاری است که اکنون می‌تواند انجام دهد. او دچار وضعیت رخوت انگیز و عجیبی شده بود که در آن برایش  ساده‌تر بود که به نحوه تیز کردن تیغ ریش تراشی فکر کند تا به وضعیت اسفبار خودش.

مشخصات کلی کتاب دختر کشیش:

نام نویسنده:جورج اورول

انتشارات:جامی

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:352

موضوع:داستانهای انگلیسسی

قیمت و خرید کتاب دختر کشیش:

خرید آنلاین کتاب دختر کشیش با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.