خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب ادبیات و شعر فارسی / سه گانه خاورمیانه

سه گانه خاورمیانهقیمت: ۸۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786220100881
  • گروس عبدالملکیان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب سه گانه خاورمیانه:

«سه گانه ی خاورمیانه» مجموعه ای ست با ساختمان و فضایی متفاوت. در بخشی از مقدمه ی کتاب می خوانیم

«کتابی که می خوانید، مجموعه شعری پیوسته است؛ به این معنا که شعرهای این کتاب هم مستقل اند و هم پیوسته.»

گویا مخاطب، هم می تواند آن را از شعری در میانه آغاز کند، هم اگر کتاب را از ابتدا بخواند، روایتی پنهان در آن می یابد که فضایی متفاوت به مجموعه می دهد.بنابراین این کتاب نه مجموعه است و نه منظومه؛ یا شاید بشود گفت هم مجموعه است و هم منظومه. این کتاب مجموعه شعری پیوسته است؛ به این معنا که سطرها و بندها و شعرهایش مستقل و پیوسته است، درست مثل انسان ها در هستی که مختارند و مجبور.

درباره نویسنده این کتاب، گروس عبدالملکیان:

گروس عبدالملکیان (زاده ۱۸ مهر ۱۳۵۹ در تهران) شاعر ایرانی و دبیر بخش شعر نشر چشمه است. او فرزند محمدرضا عبدالملکیان شاعر معاصر ایرانی است.گروس نوشتن را از ۱۱ سالگی آغاز کرد و اولین شعرهایش در مجلات کیهان بچه ها و سروش نوجوان به چاپ رسید. چنانکه خودش اشاره می کند از سال ۱۳۷۷ مطالعهٔ نقد و نظریه ادبی را آغاز کرد و برخی از اولین شعرهای جدی اش را که بعدها در کتاب اولش منتشر شدند در مطبوعات تخصصی آن سال ها از جمله کارنامه و عصر پنجشنبه به چاپ رساند. گروس عبدالملکیان در سال ۱۳۸۱ اولین کتابش را با نام پرنده پنهان منتشر کرد.

بخشی از متن کتاب سه گانه خاورمیانه:

 می نشینم روی مبل / دکمه را فشار می دهم / که شکنجه گرم را روشن کنم / اخبار چیزی از من نمی گوید / اخبار، اخبار را می گوید / که خبرها را پنهان کند 

 غریبگی نکن / نکن غریبگی پسرم! / این جا خاورمیانه است / و هر کجای خاک را بکنی / دوستی، عزیزی، برادری / بیرون می زند 

 درختی میوه هایش را خورده است / درختی سایه اش را خاک می کند / درختی آن قدر خسته است / که خود را قطع کرده / تا بر کنده اش بنشیند 

 تو مثل رودخانه ای ترکم کردی / برای همین است / گاهی ماهی های مرده در خود پیدا می کنم / بازگشتنت، / جوانی ات / بازنمی گردد / تو از انتهای این خیابان بیرون رفتی / و آن انتها هنوز / بر سینه ی جهان سوراخ است / چرا نمی تواند برف؟ / چرا نمی تواند برف بر گذشته ببارد؟ / چرا نمی تواند برف / این خیابان را ورق بزند؟

مشخصات کتاب سه گانه خاورمیانه:

نویسنده: گروس عبدالملکیان

ناشر: چشمه

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 97

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب سه گانه خاورمیانه:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب سه گانه خاورمیانه با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.