خانه / انواع کتاب / کتاب هنری / سینما و تئاتر / ستایش تئاتر

ستایش تئاتر


کد محصول: ۱۴۹۴۱۰

قیمت: ۲۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786008058274
  • آلن بدیو
  • نشر سینا

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب ستایش تئاتر:

چگونه باید با مردم سخن گفت تا بتواند به نحوی دیگر، متفاوت با آن چه که به آن خو کرده اند، به زندگی بیاندیشند؟

تئاتر که کامل ترین هنرهاست. با قدرتی غیر قابل قیاس، به این پرسش پاسخ میدهد. امروزه با آن که تئاتر همچنان زنده است و در همه جا به اجرا در می آید. اما از دو سو در معرض تهدید است: از یک طرف به سوی صنعت سرگرمی کشیده می شود تا بدل برآیندی از آرا و تفکر غالب شود، و از سوی دیگر به این بهانه که می خواهند تئاتر را به سرچشمه های اصلی اش باز گردانند. بی پروا، آن را به سمت شالوده شکنی های جسورانه، غلط و بی محتوا می برند. پرسش این است که چگونه می توان تئاتر را به ذات و قدرت واقعی آن باز گرداند؟ با از سر گرفتن گفتگوی چند هزار ساله ی تئاتر و فلسفه. زوج کهنی که از زمان افلاطون تا کنون از هم جدا نشده اند؛ آلن بدیو، فیلسوف معاصر و نیکولا ترونگ نویسنده ی روزنامه ی لوموند، به گفت و گو با یکدیگر و ارائه ی دیدگاه های تازه پیرامون این هنر بنیادین می پردازند و به نحوی درخشان به ما یاد آوزی می کنند که تناترها ما را هدایت می کند. زمانی که به ارزش و کاربردهای آن پی می بریم دیگر نمی توانیم آن را که یکی از قطب نماهای زندگی ست کنار بگذاریم.

آلن بدیو از پر آوازه ترین فیلسوفان معاصر است. او رمان و نمایشنامه هم می نویسد و به عنوان متفکری متعهد و خستگی ناپذیر،در بحث های اجتماعی شرکت می کند.

نیکولا ترونگ روزنامه نویس است. او هر ساله،هم زمان با جشنواره ی تئاتر آوینیون، سلسله گفت و گوهایی را تحت عنوان تئاتر ایده ها پیرامون مباحث مختلف تئاتر ،برگزار می کند

درباره نویسنده کتاب ستایش تئاتر:

آلن بدیو (Alain Badiou) (زادهٔ ۱۷ ژانویه ۱۹۳۷) فیلسوف فرانسوی، نمایشنامه‌نویس، رمان‌نویس، فعال سیاسی و استاد افتخاری بازنشسته در اکول نرمال سوپریور است. او به همراه جورجو آگامبن و اسلاوی ژیژک مهم‌ترین منتقدان جریان پسامدرنیسم محسوب می‌شود. او سعی دارد مفاهیمی مانند هستی، حقیقت و سوژه را بر اساس ریاضیات تعریف کند. وی از لحاظ دیدگاه سیاسی، یک چپ‌گرای رادیکال محسوب می‌شود. فروش کتاب‌های آلن بدیو بین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ نسخه بود تا زمانی که در سال ۲۰۰۷ با انتشار کتاب سارکوزی این رکورد شکسته شد و به ۶۰۰۰۰ نسخه رسید. او با انتشار این کتاب به شهرت فراوانی دست‌یافت. بدیو در این کتاب با حملات تندی که به سارکوزی کرده، او را با مارشال فیلیپ پتن رئیس‌جمهور فرانسه در زمان جنگ جهانی دوم مقایسه کرده است.

مشخصات کتاب ستایش تئاتر:

قطع:رقعی

جلد:شومیز

نویسنده:آلن بدیو

انتشارات:دیبایه

مترجم:علی فردوسی

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب سینما و تئاتر بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب ستایش تئاتر:

خرید کتاب هنری از جمله کتاب ستایش تئاتر با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۹۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۱۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۷۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۹,۵۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۰۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۹۵,۰۰۰ تومان