خانه / انواع کتاب / کتاب هنری / تاریخ هنر ایران / در جستجوی زبان نو: تحلیلی از سیر تحول هنر نقاشی در عصر جدید

در جستجوی زبان نو: تحلیلی از سیر تحول هنر نقاشی در عصر جدید


کد محصول: ۹۷۳۲

قیمت: ۶۲۵,۰۰۰ ۵۳۱,۲۵۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643510978
  • رویین پاک‌باز - یعقوب امدادیان
  • نشر نگاه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب در جستجوی زبان نو , تحلیلی از سیر تحول هنر نقاشی در عصر جدید:

رویین پاکباز، مورخ هنر، مدرس، منتقد و نقاش برجسته معاصر است. او از آغاز دهه ۱۳۵۰ تدریس تاریخ هنر را در دانشکده هنرهاى زیبا آغاز کرد و از بنیانگذاران تدریس این رشته در ایران بود. پاکباز از آن زمان تاکنون بى‏وقفه به تدریس تاریخ هنر، تألیف و ترجمه کتب بنیادى و پژوهش و تاریخ‏نگارى در باب هنر ایران پرداخته است. آثار تالیفى او در زمره کتب درسى و مرجع رشته هنر می باشند که “در جستجوی زبان نو” با زیرعنوان “تحلیلی بر سیر تحول هنر نقاشی در عصر جدید” از آن جمله است که از سوی انتشارات نگاه در چاپ ششم با طرح جلدی جدید منتشر شده است.

جکسون پولاک (۲۸ ژانویه ۱۹۱۲ – ۱۱ اوت ۱۹۵۶)

این طرح جلد، یکی از نقاشی های جکسون پولاک – نقاش آمریکایی و از پیش‌گامان جنبش هیجان‌نمایی انتزاعی – است. این سبک آمیزه‌ای از هیجان اکسپرسیونیستی، نگاره‌های ساده بدوی (نقاشی شنی سرخپوستی و باغ‌های ذن) و تجربه‌ای از نظم در غالب بی نظمی می باشد. هنرمندان این سبک بیش از آنکه در سبک باهم شباهت داشته باشند، در نگرش و دیدگاه دارای وجه اشتراکند؛ همه می‌خواهند قیود و تکنیک‌های سنتی و دستوری را زیر پا گذاشته و ضوابط دیرینه زیبایی شناختی را لغو اعلام کنند، که نمونه بارز آن نقاشی‌های جکسون پولاک است.

گزیده ای از کتاب در جستجوی زبان نو:

چنین به نظر می‌رسد که دانش هنرهای تجسمی به رغم گسترش نسبی این هنرها هنوز در جامعه ما از وسعت و عمق لازم برخوردار نیست. تاثیر منفی این کاستی را در عرصه‌های مختلف نقد هنری از تحلیل و نقد تا فعالیت‌های خلاقه می‌توان ملاحظه کرد. خصوصا در آنجا که هنرمند یا منتقد و یا تماشاگر به هنر نوین می‌پردازد، اهمیت توسعه و تعمیق شناخت هنری آشکارتر می‌شود. زیرا در این مورد روشی معین در «دیدن»، و مساله زبانی جدید پیش می‌آید که دست‌کم دانشی مناسب را در زمینه‌های تاریخی، زیبایی‌شناسی، و فنی می‌طلبد. انگیزه تدوین کتاب حاضر از همین نیاز برآمده است.

در جستجوی زبان نو در پی جوابی به این پرسش است که چرا دانش هنرهای تجسمی در جامعه ما از وسعت و عمق لازم برخوردار نیست. کوشش نویسنده ی فرهیخته ی این اثر بر آن بوده تا تحول هنر نقاشی در دوره ای معین و با توجه به مسائل هنری، اجتماعی و تاریخی را بازنموده، ارتباط این جنبه ها و نقش موثر عوامل عینی و ذهنی در پیدایی سبک های جدید نقاشی را توضیح دهد.

مشخصات کتاب در جستجوی زبان نو:

وزن:2200 گرم

پدیدآورنده:رویین پاکباز

جلد گالینگور

قطع:رحلی

موضوع:نقاشی نوین

نشر نگاه

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب تاریخ هنر ایران بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب در جستجوی زبان نو:

خرید کتاب هنری از جمله کتاب در جستجوی زبان نو با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

 

۱۵%
15 تخفیف ۴۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۸۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۵,۰۰۰ تومان