خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / چگونه کمال گرا نباشیم؟

چگونه کمال گرا نباشیم؟قیمت: ۱۸۰,۰۰۰ ۱۵۳,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786008392705
  • استفان گایز
  • شمشاد

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟

بسیاری از ما درباره کمال گرایی شنیده‌ایم و ممکن است آن را ویژگی خوبی بدانیم. اماکمال طلبی می‌تواند به زندگی ما آسیب‌های جدی وارد کند. لازم است پیش از هر چیز با کمال گرایی به خوبی آشنا شویم و بدانیم آیا انسانی کمال گرا هستیم یا خیر. تا پس از آن بتوانیم با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هایی بر این طرز فکر غلبه پیدا کنیم. کتاب چگونه کمال گرا نباشیم اثراستفان گایز  کتابی است که می‌تواند زندگی بدون ترس و عاری از کمال گرایی را به ما بیاموزد. در نقطه مقابل کمال گرایی، معمول گرایی وجود دارد و در کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟به آن پرداخته شده و کمک میکند،  تا با داشتن نگاهی واقعی و درک محدودیت‌های خود برای دستیابی به اهدافمان تلاش کنیم و تمام توان خودمان را به کار ببندیم.

توضیحات راجع به کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟

کمال خواهی از موضوعات بسیار مطرح و اساسی در روان‌شناسی است، در روان‌شناسی کمال خواهی باوری است مبنی بر این‌که می‌توان و باید به یک حالت کامل و بدون عیب دست یافت، به عبارت دیگر، کمال خواهی اعتقاد یا باور به این موضوع است که کار یا بازده هر چیزی که کامل نیست، غیر قابل قبول است. به همین خاطر چنین تفکری یک باور ناسالم  در نظر گرفته می‌شود و روان‌شناسان می‌گویند که عموم کمال خواهان احساس ناسازگاری و ناراضی بودن از زندگی را تجربه می‌کنند.

برخی از روان‌شناسان می‌گویند که کمال‌خواهان افرادی هستند که به نحوی وسواس‌گونه و بدون احساس بخشش یا گذشت نسبت به اهداف غیرممکن ،  تحت فشار و استرس هستند و ارزشخود را به طور کامل در قالب سودمندی و کمال می‌بینند.

افراد کمالگرا معمولا دارای ویژگی‌های شخصیتی خاصی هستند، ترس از اشتباه کردن، جاه‌طلبی، ترس از بازنده بودن، جاه‌طلبی، تاکید بر بایدها و تفکر هیچ یا همه چیز معمولا در کمال‌گرایان وجود دارد.  این تفکرات به یک چرخه معیوب تبدیل می‌شود، زیرا معمولا معیارهای افراطی احساس شکست، خشم، ناامیدی و درماندگی را در فرد کمالگرا ایجاد می‌کند.

افراد کمال خواه میتوانند از اضطراب و عزت نفس پایین رنج ببرند. کمال‌خواهی می‌تواند عامل خطر برای اختلال شخصیت وسواسی-جبری، اختلال خوردن، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلال فوبیای اجتماعی،  اختلال بدشکلی بدن، اعتیاد به کارو افسردگی بالینی باشد. به همین دلیل غلبه بر آن اهمیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل مطالعه کتاب چگونه کمال کرا نباشیم ؟ پیشنهاد میشود.

برشی از کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟

کمال گرایی و معمول گرایی پیامدهای احساسی شدیدی به دنبال دارد، کمال گرایی احساس گناه، اضطراب، حقارت، اعتماد به نفس پایین  و رنجیدگی به خاطر داشته و معمول گرایی با رضایت، شادی، لذت، آرامش و  نیز حس سالم خود ارزشمندی مرتبط است.

مشخص است که کدام بهتر به نظر می رسند. اما چه کسی درستی آن را تایید خواهد کرد. من می توانم هر ادعایی بکنم پس توضیح خواهم داد که چرا درست است.

احساسات ما تا حد زیادی از انتظارات مان ريشه می گیرند. به طور کلی وقتی انتظارات تان برآورده می شوند حس مثبتی به شما دست می دهد و وقتی که برآورده نمی شوند. حسی منفی وجودتان را فرا می گیرد. به همین سادگی و درستی.

طبق مدل خودگردان ساییرنتیک کارور و شی یر:

«میزان انطباق رفتارها و نتایج به دست آمده در زندگی با اهداف شخصی به احساسات فردی شکل می بخشند.» در اصل انتظارات همان نسخه ضعیف تر اهداف شخصی اند پس اصل گفته شده در مورد آنها هم صدق می کند و میزان برآورده شدن انتظارات هم مانند رسیدن به اهداف شخصی, در احساسات بسیار تاثیرگذار است. همانطور که امتیاز گرفتن لبخند بر لبان افراد می نشاند جریمه شدن نیز می تواند آن ها را ناراحت کند.

 

کمال گرایی اغلب افراد را به افسردگی و یا خودکشی متمایل می کند زیرا واقعیت زندگی در مقایسه با انتظارات در حد  کمالی که دارند،  یک فاجعه است. برخی افراد سعی می کنند احساسات شان را تغییر دهند تا در کل فرد مثبتی باشند اما پیش تر نیز گفتیم که چقدر سخت است که بار کمال گرایی را صرفاً بدون اهرم با ایستادن و تغییر دادن احساسات جا به جا کرد. برای داشتن حس خوش بینی بیشتر به جای آنکه مستقیماً احساسات تان را هدف قرار دهید. راهکار موثرتر آن است که چیزی که عامل به وجود آورنده ی این احساسات هستند را تغییر دهید.

برای آنکه از موْثرترین راهکار برای تغییر استفاده کنید. ابتدایی ترین بخش های مهم یک فرآیند را هدف قرار دهید.

برای مثال برای آنکه کمتر کلوچه بخورید. بهتر است که از خرید خوار و با فروشی آغاز کنید تا اینکه وقتی که انبار آشپزی را پر از کلوچه کرده اید. بخواهید بر قدرت اراده خود تکیه کنید. اگر می خواهید که احساسات تان را نسبت به چیزی تغبیر دهید. بهتر است ابتدا انتظارات تان را هدف قرار دهید. زیرا آنها پیش قدم ترند.

مشخصات کلی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟ :

نویسنده:استفان گایز

انتشارات:شمشاد

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعدادصفحه:244

موضوع:روانشناسی رشد

قیمت و خرید کتاب چگونه کمال گرا نباشیم ؟:

خرید آنلاین کتاب چگونه کمال گرا نباشیم ؟ با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۵۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۸۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۶۹,۹۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۹۹,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۱۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۶۵,۰۰۰ تومان