خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / به زبان آدمیزاد

به زبان آدمیزاد


کد محصول: ۱۴۲۸۱۸

قیمت: ۲۲,۰۰۰ ۱۸,۷۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789641852766
  • -
  • نشر نی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب به زبان آدمیزاد:

آدمیزاد وقتی قلم به دست گرفت تا قراردادی با همسایه، شهادت نامه ای برای خویشاوند، تظلمی به کدخدا، یا عریضه ای به عدلیه بنویسد، ناگهان ترمز احساسات طبیعی اش را کشید و در انتخاب کلمات و عبارات احتیاط کرد تا دسته گلی به آب ندهد. از صراحت چون خیری ندیده بود کم کم به دوپهلونویسی و درازنویسی و لاجرم به مهمل نگاری رو آورد…. بعدها کاتبان قاجاری انواع تکنیک های شکسته نویسی و ابراز عبودیت و جان نثاری را هم ابداع کردند؛ به مخده هاشان تکیه دادند و با هزار کرشمه ی قلم تا می توانستند صنعت به کار بردند و با الفاظ ثقیل عبارت پردازی کردند و سرانجام مطنطن نویسی را به اوج کمال رساندند اما بزرگ ترین دستاوردشان در سیر تکامل نثر دیوانی این بود که توانستند، به زبان فاخر و با خط شکسته نستعلیق، سالیان سال همچنان مهمل بنویسند…. عریضه نویسانی که جلو عدلیه بساط پهن کرده بودند تا چند دهه کارشان فقط نوشتن مهملات بود اما بعدا، با ورود ماشین تحریر به صحنه، به تایپ کردن مهملات تبدیل شد…. اختراع خودکار نقطه ی عطفی در تاریخ تحولات نثر فارسی اداره جاتی بود. قبل از ظهور این وسیله، کارمندان اولیه قلم شان را در لیقه ی دوات فرو می بردند و، بسیار پاکیزه و با طمأنینه، مهمل می نوشتند؛ اما خودکار سرعت نوشتن مهملات را چندین بار افزایش داد و بی گمان در شکل گیری مکاتب امروزی مهمل نویسی و شلخته نگاری نقش با اهمیتی ایفا کرد…

مشخصات کتاب به زبان آدمیزاد:

نویسنده: رضا بهاری

ناشر: نی

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 106

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب به زبان آدمیزاد:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب به زبان آدمیزاد با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۱۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۷,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۸۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵,۵۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۲۹۵,۰۰۰ تومان