خانه / نوشت افزار و هنری / لوازم هنری / مداد طراحی و ذغال / mq مداد طراحی B12

mq مداد طراحی B۱۲قیمت: ۱۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789651526770

توضیحات

مقدمه:

طراحی به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقع گرايانه گفته می‌شود. طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، از این رو مانند واژهٔ هنر با یک تعریف مشخص نمی‌توان تمام جنبه‌های آن را بیان کرد.

در هنرهای تجسمی، طراحی یا به‌صورت یک اثر مستقل؛ یا به عنوان پیش‌طرحی برای یک اثر هنری انجام می‌گیرد که در این صورت طرح مقدماتی نیز خوانده می‌شود. طراحی در دو حوزهٔ کلی مطرح می‌شود: یکی drawing است که شامل برداشت‌های شخصی، احساسات فی‌البداهه و تجربه‌های آزاد طراح از موضوعات گوناگون با بیان مستقل و به روش‌های متنوع می‌باشد؛ و دیگری design است که شامل مراحل ترکیب عناصر بصری و فضا بر پایهٔ اصول طرح، برای مخاطبی معین است و جنبهٔ کاربردی دارد، مانند رشته‌های طراحی صنعتی، طراحی معماری، و طراحی لباس.

سابقه اولین طراحی‌ها بسیار کهن است.شاید بتوان گفت قدیمی‌ترین طرح‌ها مربوط به دورانی است که بشر درون غارها زندگی می‌کرده‌است.نقش‌های درون غار لاسکو و آلتامیرا در فرانسه نمونه‌هایی از این قبیل هستند. طراحی مردمان غارنشین با آئین ویژه و به دست افراد معدودی انجام میگرفت.اینطور حدس زده شده که هدف از این نقوش جنبه جادویی برای جلوگیری از سوانح طبیعی و افزایش قدرت در طبیعت بکار میرفته‌است.ابزار طراحی بشر اولیه بسیار ابتدایی بود و از سوخته چوب همراه با چربی و پیه حیوانات استفاده می‌کردند.

 
دیوارنگاره‌ای در غار دوشه واقع در لرستان، حدود هشت هزار سال پیش از میلاد

بین سده شانزدهم تا سده نوزدهم اهمیت طراحی در مقایسه با اهمیت رنگ‌پردازی بحث اصلی هنرمندان غربی بود و بر این مبنا هنر فلورانسی نیکولا پوسن و انگر از هنر ونیزی روبنس و دلاکروا متمایز شد. در شرق دور از گذشته تاکنون مرزی میان نقاشی و طراحی وجود نداشت و قلمو وسیله اصلی هر دو شاخه محسوب میشده‌است. در ایران پس از اسلام طراحی به عنوان نقشه‌ای برای نگارگری به حساب می‌آمد و ابتدا طرح را با خطوط بیرنگ بروی کاغذ میکشیدند و سپس به رنگ‌پردازی می‌پرداختند.در اواخر سده دهم هجری/شانزدهم میلادی طراحی از نگارگری مستقل شد و هنرمندانی مانند رضا عباسی، محمدی و شیخ محمد آن را به کمال رساندند.

MQ مداد طراحی B12 را میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

ابزارهای طراحی:

امروزه، اجرای طراحی، محدود به استفاده از ابزارهای سنتی (مداد، زغال و غیره) نیست بلکه روش‌های متنوع ترکیب مواد، چسباندن وسایل، استفاده از مواد و ابزار تازه و غیرمتعارف نیز رواج یافته‌است. علاوه بر این، رایانه، دورنگار، ویدئو و انواع وسایل پیشرفتهٔ دیگر نیز امکانات تازه‌ای در این زمینه به وجود آورده‌اند. با این همه، آموزش طراحی از مسیر همان ابزارهای سنتی عبور می‌کند و از این طریق است که طراح قادر به استفادهٔ ماهرانه و خلاقانه از ابزارهای تازه می‌گردد.

MQ مداد طراحی B12 را میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

مشخصات MQ مداد طراحی B12:

مداد طراحی 12B ام کیو (M.Q drawing pencils) محصولی از کشور چین با درجه سختی B12 است که داری بدنه‌ای با طراحی شش‌ضلعی جهت جلوگیری از لیز خوردن مداد در دست و روی میز می باشد. این مداد همچنین دارای نوک مقاوم در برابر شکستن است از این رو مناسب برای کارهای هنری، طراحی، گرافیکی و حتی نوشتار می باشد. بدنه مداد طراحی از چوب با کیفیت و به شکل آرگونومیک ساخته شده است که دارای رنگ سبز لجنی است

MQ مداد طراحی B12 را میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

مشخصات کلی MQ مداد طراحی B12:

درجه سختی نوک: B12

برند: MQ

کشور سازنده: چین

وزن: 7 گرم

فرم سطح مقطع: شش ضلعی

نوع مداد: مخصوص طراحی

طول مداد: 17 سانتی متر

رنگ نوشتار: مشکی

جنس بدنه: چوبی

کیفیت بالا و تیرگی مناسب

MQ مداد طراحی B12 را میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

قیمت و خرید MQ مداد طراحی B12:

خرید کتاب MQ مداد طراحی B12 با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.