خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / هنر داستان‌نویسی :با نمونه‌هایی از متن‌های کلاسیک و مدرن

هنر داستان‌نویسی :با نمونه‌هایی از متن‌های کلاسیک و مدرن


کد محصول: ۴۴۶۰۳

قیمت: ۱۴۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789641851028
  • دیوید لاج
  • نشر نی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب هنر داستان نویسی:

مقالاتی که دیوید لاج بین سال های 1991 تا 1992 برای خوانندگان مجلات ایندیپندنت ساندی و واشنگتن پست می نوشت ، سرانجام در سال 1993 برای اولین بار اپس از بازنگری ، گسترش و جمع آوری در قالب کتاب در آمد. و حاصل جمع این مقالات کتابی است با نام هنر داستان نویسی.

هنر داستان نویسی عناوین گسترده ای از جمله ، تعلیق ، ، زمان-تغییر ، رئالیسم جادویی و سمبولیسم دارد و هر موضوع با یک یا دو قطعه ی برگرفته شده از داستان های کلاسیک یا مدرن نشان داده می شود. لاج هر فصل را به یکی از جنبه های هنر داستان نویسی اختصاص می دهد که شامل پنجاه موضوع است. هر فصل همچنین با بخشی از ادبیات کلاسیک یا مدرن آغاز می شود که لاج احساس می کند تکنیک یا موضوع مورد نظرش را مجسم می کند

دیوید لاج با پرداختن به نویسندگان متنوعی چون هنری جیمز و مارتین آمیس ، جین آستین و فی ولدون و هنری فیلدینگ و جیمز جویس ، باعث می شود غنایو تنوع داستانهای انگلیسی و آمریکایی برای خواننده ی عمومی در دسترس قرار گیرد. اصطلاحات فنی ، مانند مونولوگ داخلی ، متافیکشن ، بینامتنی و راوی غیرقابل اعتماد ، کاملا توضیح داده شده و کاربرد آنها نشان داده شده است.

دیوید لاج با نقد طیف گسترده ای از رمان ها ، کتابی اساسی را برای دانشجویان ادبیات ، نویسندگان مشتاق و هر کسی که مایل به درک نحوه ی کار ادبیات است فراهم کرده است.

درباره نویسنده این کتاب، دیوید لاج:

دیوید لاج، متولد سال ۱۹۳۵ در لندن، منتقد ادبی و رمان‌نویس معاصر انگلیسی، استاد ادبیات انگلیسی در دانشگاه برمینگام انگلستان و شاید بتوان گفت مشهورترین طرفدار و مُفسر نظریه‌ی یاکوبسن درباره‌ی کاربرد مباحث مربوط به زبان‌پریشی در بررسی سبک‌های ادبی است. وی در یونیورسیتی کالج لندن درس خواند و از همان‌جا در سال ۱۹۵۵ درجه‌‌ی کارشناسی و در سال ۱۹۵۹ درجه‌ی کارشناسی‌ارشد گرفت. پس از خدمت در ارتش بریتانیا در فاصله‌ی دو مقطع تحصیلی‌اش، از دانشگاه بیرمنگام درجه‌ی دکتری گرفت. لاج عضو انجمن سلطنتی ادبیات است و در سال ۱۹۸۸ به پاس خدماتش به ادبیات نامش در فهرست مفاخر قرار گرفت و صاحب نشان افتخار امپراطوری بریتانیا شد.

بخشی از متن کتاب هنر داستان نویسی:

رمان چه موقع شروع می شود؟ جوابش سخت است، به سختی جواب این سوال که جنین چه موقع می شود شخص. خلق رمان فقط در موارد استثنایی با نوشتن یا ماشین کردن کلمه های اولیه شروع می شود. بیشتر نویسنده ها مقدماتی فراهم می آورند، ولو در ذهن شان. خیلی ها هم هفته ها یا ماه ها زمینه چینی می کنند، نمودارهایی از پی رنگ یا طرح داستانی می کشند، شرح حال و مشخصاتی برای کاراکترها می نویسند، و ایده ها، محیطها، موقعیت ها، شوخی ها و چیزهای دیگری را یادداشت می کنند که در جریان نوشتن داستان به آن ها نیاز دارند.

 به هر حال، برای خواننده، رمان همیشه با همان جمله اول شروع می شود ( که البته این شاید همان جمله ای نباشد که رمان نویس قبل از همه جمله ها نوشته است ) . سپس نوبت می رسد به جمله بعدی، باز هم جمله بعدی و.... یک سوال سخت دیگر هم این است که آغاز رمان کجا تمام می شود. در پاراگراف اول، چند صفحه اول، یا فصل اول؟ هرطور که تعریفش کنیم، آغاز رمان نوعی آستانه یا درگاه است که جهان واقعی را که ما در آن زندگی می کنیم از جهانی که رمان نویس در خیالش ساخته است جدا می کند.

مشخصات کتاب هنر داستان نویسی:

نویسنده: دیوید لاج

مترجم: رضا رضایی

ناشر: نی

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 422

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب هنر داستان نویسی:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب هنر داستان نویسی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.