خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان ایرانی / اتفاق

اتفاق


کد محصول: ۱۰۲۷۴۱

قیمت: ۱۸۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789644484728
  • گلی ترقی
  • نشر نیلوفر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب اتفاق:

کتاب اتفاق اثر گلی ترقی اولین رمان نویسنده، در سال 1389 منتشر شد.

کتاب اتفاق پس از انتشار توجه بسیاری از علاقه‌مندان به آثار گلی ترقی را به خود جلب کرد؛ زیرا تا پیش‌ازاین اثر این نویسنده به خاطره‌نویسی و روایت نوستالژی‌ها مشهور بود. او با نوشتن این اثر وارد فضای داستان‌نویسی شد و همین موضوع سبب شد خوانندگان آثارش این اثر را با آثار قبلی‌اش مقایسه کنند. نویسنده در این سبک هم از مهاجرت، که نقطه‌ی عطف سایر داستان‌هایش هم هست استفاده کرده است.

درباره کتاب اتفاق:

 این کتاب داستان خواهر و برادری به نام شادی و نادر است که همراه خانواده‌ی‌‎شان کودکی‌ را با تمام لذت‌های مخصوص به خودش می‌گذرانند. جفت دوقلوی قصه اسیر اتفاقات زندگی می‌شوند و در پی مهاجرت بین‌شان فاصله می‌افتد. نادر در جوانی برای تحصیل به آمریکا مهاجرت می‌کند و شادی همراه خانواده می‌ماند. این جدایی طولانی‌مدت زندگی آن‌ها را دستخوش تغییرات می‌کند و نویسنده تأثیر اتفاق‌های ناخواسته در زندگی را به تصویر می‌کشد. با گذشت زمان در طول این داستان شخصیت های این داستان تغییر نمی کنند و در پایانی خوش در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

کتاب اتفاق با تمام فرازوفرود‌هایش داستانی شیرین و دوست‌داشتنی است که گاهی تلخی‌های زندگی در آن پررنگ .می‌شود. گلی ترقی این داستان را در فرانسه نوشته است 

برشی از کتاب اتفاق:

مردم ساحل نگران بچه‌ها بودند و سر از کار این خانواده درنمی‌آوردند. می‌دیدند پدرشان زیر سایبانی بزرگ خوابیده و مادرشان پشت به دریا سرگرم خواندن کتاب است. انگار بچه‌هایشان را به دست مادربزرگی مهربان سپرده بودند و خیالشان راحت بود. بی‌بی زن خاک و زمین بود و از هول و هراس به خودش می‌پیچید. چشم از دوقلوها برنمی‌داشت. هر بار که موجی روی بچه‌ها می‌غلتید، از جایش می‌جست، صدایشان می‌زد، و بااینکه از دریا وحشت داشت و شنا بلند نبود، با کفش و پیراهن توی آب می‌دوید.

دوقلوها، علاوه بر دل‌بستگی به آب و دریا، بازندگی در کوه و بیابان هم آشنا بودند. اسم رودها، درخت‌ها، و پرنده‌های گوناگون را می‌دانستند. همین‌طور اسم بیشتر دهکده‌های شمال را. پدرشان زمین‌شناس بود. خاک ایران را وجب‌به‌وجب می‌شناخت، و با جیپ قدیمی‌اش به دورترین ده‌کوره‌ها سفرکرده بود. هرکس چهره آفتاب‌سوخته، پیشانی‌بلند، و بدن ورزیده او را می‌دید فکر می‌کرد سرکرده قبیله‌ای قدیمی ست. به آدم‌های شهری شباهت نداشت. اما وقتی پای صحبتش می‌نشستند، از دانش علمی و آشنایی‌اش با ادبیات و موسیقی تعجب می‌کردند. دوقلوها را، وقتی درس و مدرسه نداشتند، همراه خودش به کوه و بیابان می‌برد. چادر می‌زدند، بدن خاک‌آلودشان را توی آب سرد رودخانه می‌شستند. ماهی می‌گرفتند، آتش روشن می‌کردند و روی زمین گرم می‌خوابیدند. پدرشان تا مدت‌ها بیدار می‌ماند و به جهان بالای سرش نگاه می‌کرد. رازهای آسمان را می‌شناخت و راه شیری و هفت ستارگان را نشان بچه‌هایش می‌داد.

دوقلوها با حیرت به صحبت‌های نجومی پدرشان گوش می‌دادند و قلب‌های کوچکشان می‌تپید. زندگی در جوار این پدر همراه باتجربه‌های لذت‌بخش بود، همراه با حیرت و هیجان. با این پدر می‌شد ساعت‌ها حرف زد، بازی کرد، کشتی گرفت، یا نیمه‌شب بیدارش کرد و زیر لحافش خزید.

مادرشان هم با مادرهای دیگر تفاوت داشت. با بچه‌هایش دوست بود و تشویقشان می‌کرد آزاد و مستقل باشند. محال بود آن‌ها را تنبیه یا سرزنش کند. محال بود صدایش را بلند کند یا تهدید و تحقیرشان کند.

مشخصات کتاب اتفاق:

نویسنده:گلی ترقی

انتشارات:نیلوفر

موضوع:داستانهای فارسی

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:304

قیمت و خرید کتاب اتفاق:

خرید آنلاین کتاب اتفاق با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.