خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / روان درمانی و اگزیستانسیالیسم

روان درمانی و اگزیستانسیالیسمقیمت: ۷۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786007293508
  • ویکتور فرانکل
  • آشیان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب روان درمانی اگزیستانسیالیسم :

کتاب روان درمانی و اگزیستانسیالیسم اثر ویکتور فرانکل ترجمه نورالدین رحمانیان توسط انتشارات آشیان منتشر شده است.

کتاب روان‏‌درمانى اگزیستانسیال هم راهنمایى براى درمان‌گران است و هم نوعى درمان به‏‌شمار مى‏‌رود: هرکس که آن را بخواند، عمیقاً تحت تأثیر قرار مى‏‌گیرد و خردمندتر مى‏‌شود انگار چندین ساعت به گفت‏‌وگو با کسى نشسته که عزمش را براى عبور از ژرف‏‌ترین مشکلات بشرى جزم کرده است. داستایفسکى، تولستوى، کافکا، سارتر، کامو و بسیارى دیگر با نویسنده هم‏‌آوا شده‏‌اند تا از دلواپسى‏‌هاى غایى بشر بگویند.
مخاطبان اصلى کتاب، دانشجویان و روان‏‌درمان‌گران بالینى‏‌اند ولى به‏‌دلیل سبک قابل فهم و عارى از اصطلاحات تخصصى‏‌اش، براى خواننده‏‌ى معمولى نیز قابل درک و بسیار جذاب است.

برشی از کتاب روان درمانی اگزیستانسیالیسم :

در معنادرمانی و وجود گرائی، دکتر فرانکل اصلی ترین مقاله های خود را که موجب اعتبار جهانی برای او شده است ارائه می دهد.

او که هراس و وحشت اردوگاه های نازی را با همه وجودش احساس کرده است، معنادرمانی (روان درمانی ای که جستجوی انسان برای درک معناست را تشخیص می دهد. در واقع پاسخ او به نیازی است که برای حفظ زندگی پیدا کرده. او براساس تجربه های خود نظریه ای از درون انسان را که همانا تقلای او برای آزادی از طریق رنج و پادزهری در مقابل پوچ انگاری و دستیابی به نیروی مثبت اندیشی عليه احساس بیهودگی یا «خلاء وجودی» یعنی اصلی ترین عامل روان رنجوری دنیای معاصر است، ارائه داده است.

کار مهم دکتر فرانکل در واقع سنگ بنای سومین مکتب روان درمانی وین است که از زمانی که نخستین اثر پیشگام فروید و آدلر در روان کاوی مطرح شدند، کمکهای شایان توجهی به آن کرده است.

امروزه فرانکل در زمره مشهورترین روانشناسان جهان به شمار می آید. تلاش های بی وقفه برای خارج کردن انسان ها از انسانیت خود در اردوگاه های آشویتس و داخائو موجب گردید که فرانکل به انسانی کردن روان شناسی روی آورد.

مشخصات کلی کتاب روان درمانی اگزیستانسیالیسم :

نویسنده :ویکتور فرانکل

انتشارات :آشیان 

قطع :رقعی 

نوع جلد :شومیز 

تعداد صفحه :232 

موضوع :روانکاوی

قیمت وخرید کتاب روان درمانی اگزیستانسیالیسم :

خرید کتاب روان درمانی اگزیستانسیالیسم با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود .