خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب رمان خارجی / اوژنی گرانده (عاشقانه‌های کلاسیک ـ افق)

اوژنی گرانده (عاشقانه‌های کلاسیک ـ افق)


کد محصول: ۴۴۳۷۹

قیمت: ۲۵۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643695934
  • اونوره دو بالزاک
  • نشر افق

پشت جلد این کتاب آمده است

درباره کتاب اوژنی گرانده:

کتاب اوژنی گرانده  Eugénie Grandet را بالزاک در سال 1833 نوشت. این کتاب با مقدمه‌ای طولانی شروع می‌شود که نویسنده در آن شرایط حاکم بر کتاب را توصیف می‌کند. کتاب اوژنی گراند روایت یک داستان عاشقانه در دل یک‌ خانواده‌ی خسیس اشرافی است. کتاب داستان خانواده‌ای به نام گرانده در فرانسه که دختری بااحساس و زیبا به نام اوژنی دارند. اوژنی در کشمکش خواستگارهای اشرافی خود گیج و مبهوت است که ناگهان شارلی سر می‌رسد. شارلی برادرزاده‌ی بابا گرانده است و او  باید شارلی را رهسپار هند کند. اوژنی در مدت زمان کوتاهی که شارلی در خانه‌ی آن‌ها زندگی می‌کند، دلباخته‌‌ی او می‌شود و فکر ازدواج با پسرهای دیگر را از سر بیرون می‌کند. شارلی به دنبال کسب ثروت باید به هند سفر کند اما قبل از سفرش سوگند پایداری به عشق را می‌خورد. اما بازگشت شارلی که دیگر جوانی پولدار شده است، سرنوشت داستان را جور دیگری رقم می‌زند.

درباره نویسنده کتاب اوژنی گرانده:

اونوره دو بالزاک Honoré de Balzac در مه سال ۱۷۷۹ در شهر کوچکی در جنوب فرانسه به دنیا آمد. او در کودکی مدرسه را ترک کرد و با خانواده به پاریس رفت. مادر اونوره علاقه‌ای به فرزندانش نداشت و به همین سبب فقدان عاطفی همواره گریبان‌گیر او بود.

اونوره دوبالزاک تحصیلاتش را در پاریس ادامه داد و در رشته‌ی حقوق فارغ‌التحصیل شد. او در جوانی رویای ناشر، تاجر، منتقد ادبی و حتی سیاست‎مدار شدن را در سر می‌پروراند اما به طور حرفه‌ای به نوشتن مشغول شد. ابتدا تحت تاثیر «والتر اسکات» نویسنده‌ی اهل اسکاتلند قرار گرفت و رمان‌های تاریخی نوشت که ارزش ادبی نداشتند. او سپس برای کسب درآمد به نوشتن آثار طنز روی آورد که ناموفق بود. اونوره برای چاپ آثارش با ناشرین مختلف همکاری کرد و در آخر بدهی زیادی متحمل شد.

دوبالزاک سال 1831 رمان «چرم ساغری» را نوشت که برخلاف آثار قبلی او، خوانندگان و مننتقدان از ان استقبال کردند. اونوره دا بالزاک شبانه‌روز خود را وقف نوشتن کرد و قصد داشت وارد مجامع روشن‌فکری پاریس شود، اما مسائلی مانع شد.

اونوره دوبالزاک توجه زنان زیادی را به خود جلب کرده است. زنان متعددی در تلاش بودند با او در ارتباط باشند. او روابط عاشقانه‌ی زیادی را تجربه کرد و به تاثیر از آن‌ها، شخصیت زنان داستان‌هایش را ‌ساخت. روابط او با زنان متفاوت بود. یکی از روابط عاشقانه‌ی مهم بالزاک که در نگارش آثارش موثر بوده است، علاقه‌ی او به «کنتس هانسکا» بود که زنی متاهل بود. «کنتس هانسکا» پس از مرگ همسرش پیشنهاد ازدواج اونوره دو بالزاک را رد کرد ولی در روزهای پایانی زندگی بالزاک که سخت بیمار بود، با او زندگی کرد و نامه‌های این دو تحت عنوان «نامه به بیگانه» منتشر شد.

جملاتی از کتاب اوژنی گرانده:

در این موقع ضربه‌ی محکمی به در خورد که در واقع اعلام آمدن خانواده‌ی دگراسن بود و بعد از آن، ورود و سلام و احوالپرسی‌های آن‌ها نگذاشت کروشو جمله‌اش را تمام کند. محضردار از قطع شدن حرفش خوشحال شد. چون گرانده کم کم داشت با حالت مشکوکی به او نگاه می‌کرد و غده‌ی چربی روی بینی‌اش نشان از خروشی می‌داد که داشت شکل می‌گرفت. اما قبل از هر چیز، محضردار درست نمی‌دانست که رئیس دادگاهی حقوقی برای سواستفاده از طلبکارها به پاریس برود و خودش را درگیر کاری مخفیانه کند که مغایر با اصول صداقت و جوانمردی بود. از این گذشته، چون تا آن موقع بابا گرانده کوچک‌ترین حرفی که نشان دهد می‌خواهد پولی بپردازد نزده بود، محضردار، به طور حسی از وارد شدن برادرزاده‌اش در این کار می‌ترسید. به همین دلیل موقع ورود خانواده‌ی دگراسن از فرصت استفاده کرد و دست رئیس دادگاه را گرفت و جلوی پنجره بود و به او گفت :«برادرزاده، تا این جا هر چه گفتی کافی است. به اندازه‌ی کافی فداکاری‌ات را نشان دادی. اما متاسفانه شوق رسیدن به دخترش کورت کرده. بدبخت! نباید با تمام قوا پیش بروی. حالا بگذار من کشتی را هدایت کنم. تو فقط طناب‌ها را بکش. فکر می‌کنی درست است شان خودت را به عنوان رئیس دادگاه برای یک همچین کاری خراب بکنی و..» اما حرفش را خورد، چون دید آقای دگراسن دارد با بشکه ساز پیر دست می‌دهد و به او می‌گوید :«گرانده، ما از مصیبت وحشتناکی که اخیرا به خانواده‌ی شما وارد شد، منظورم ورشکستگی شرکت گیوم گرانده و فوت برادرتان است، باخبر شدیم و به خاطر این واقعه‌ی غم‌انگیز خدمت‌تان رسیده‌ایم تا تسلیت بگوییم.» محضردار حرف بانکدار را قطع کرد و گفت :«تنها واقعه‌ی غم‌انگیز، فوت آقای گرانده‌ی کوچک است. و اگر به موقع از برادرش کمک می‌خواست، هرگزخودکشی نمی‌کرد.

مشخصات کتاب:

نویسنده : اونوره دو بالزاک

انتشارات : افق

مترجم : محسن سلیمانی

زبان : فارسی

جلد :سخت

قطع : جیبی

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب رمان خارجی  بر روی لینک رنگی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب عاشقانه های کلاسیک (اوژنی گرانده):

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب عاشقانه های کلاسیک (اوژنی گرانده) با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.