خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / استراتژی اقیانوس آبی

استراتژی اقیانوس آبیقیمت: ۱۲۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786226672436
  • -
  • کتیبه پارسی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب استراتژی اقیانوس آبی :

داستان‌های کتاب استراتژی اقیانوس آبی مسحور کننده است. کتاب استراتژی اقیانوس آبی، از سری کتاب‌های مدیریت، اساسا دیدگاه افراد را در مورد زندگی تغییر داده و موفقیت‌های حرفه‌های آن‌ها را به سطوح جدیدی ارتقا داده است. نویسندگان به علت استعاره اقیانوس‌های آبی و قرمز کتاب را به این نام انتخاب کردند. اقیانوس‌های قرمز حاکی از واقعیت‌هایی هستند که سازمان‌ها به طور فزاینده‌ای با آن مواجه هستند، در حالی که اقیانوس‌های آبی نشانگر فرصت‌های بی‌پایان هستند که سازمان‌ها می‌توانند از آغاز تاریخ شروع به کار خود پیش رو داشته باشند.

استراتژی اقیانوس آبی شرکت‌ها را به چالش می‌کشد تا با ایجاد فضای بازار غیررقابتی که رقابت را بی‌معنا می‌کند خود را از اقیانوس قرمز رقابت بیرون بکشند. استراتژی اقیانوس آبی به جای تقاضاهای اولیه و رقیب‌ها، به تقاضاهای رو به پیشرفت و فاصله گرفتن از رقیب‌ها می‌پردازد.

کتاب استراتژی اقیانوس آبی نه تنها شرکت‌ها را به چالش می‌کشاند بلکه به آن‌ها نشان می‌دهد چگونه به این هدف دست یابند. نویسندگان ابتدا مجموعه‌ای از ابزارها و چارچوب‌های تحلیلی که نشان می‌دهند چگونه به طور نظام‌مندی با این چالش مواجه شوید را معرفی کرده و سپس اصولی که استراتژی اقیانوس آبی را از طرز فکر استراتژیک رقابت‌محور جدا می‌کند ارائه می‌دهند.

 

 

توضیحات راجع به کتاب استراتژی اقیانوس آبی :

کتاب ‌استراتژی اقیانوس آبی؛ چگونه فضای بازاری بدون مدعی خلق کنیم که در آن رقابت معنا ندارد با بررسی اشتباهات رایج شرکت‌های تک حوزه‌ای و سازمان‌هایی با کسب و کارهای چندگانه، دام‌هایی را که باید برای موفقیت در کسب و کار از آن‌ها اجتناب کرد را نام برده و با ارائه‌ی مثال‌های متنوع روش‌های رهایی از آن‌ها را شرح می‌دهد.

این کتاب با معرفی مفهوم «اقیانوس سرخ» به معنای فضاهای رقابتی مسموم که صنایع در آن اغلب مرزهای مشخص و قوانین ثابتی دارند، از وضعیتی در کسب و کار حرف می‌زند که شرکت‌ها در آن برای پیشرفت و رسیدن به سهم بیشتر از تقاضا وارد رقابت با شرکت‌های مشابه خود می‌شوند. این شرکت‌ها با کاهش هزینه‌های منابع انسانی خود سعی می‌کنند قیمت‌های بهتری برای محصول ارائه کنند و با سرمایه‌گذرای در محصولات مشابه به رقابتی پر استرس وارد می‌شوند که همیشه به موفقیت ختم نمی‌شود. در مقابل، «اقیانوس آبی» به این مفهوم است که شرکت‌ها به جای اصرار بر رقابت در بازارهایی با تعداد رقبای بسیار به سمت کسب و کارهایی بروند که هنوز بازار مشخصی برای آن‌ها شکل نگرفته است و ناشناخته‌اند. شرکت‌ها در این وضعیت با روی آوردن به نوآوری می‌توانند بازارهایی برای محصولات خود به ‌وجود آورند و با بی‌معنا کردن رقابت در ایجاد تقاضای جدید، ارزش شرکت را بالا برده و هزینه‌ها را کاهش دهند.

کتاب پس از شرح عواملی که شرکت‌ها را در وضعیت اقیانوس سرخ قرار می‌دهد، درباره‌ی وضعیت اقیانوس آبی مثال‌هایی از شرکت‌های موفق در این زمینه می‌آورد و ابزارها و روش‌های رسیدن به فضای بدون رقابت را بیان می‌کند. درک ماهیت فرایندی و خاصیت بازآفرینی روش‌های دستیابی به اقیانوس‌های آبی شرط اساسی برای نهادینه کردن وضعیت اقیانوس آبی در سازمان است. موفقیت هرگز یکدفعه و تصادفی رخ نمی‌دهد.

دبلیو چان کیم، مدیرعامل موسسه استراتژی اقیانوس آبی INSEAD و استاد مدیریت استراتژی و مدیریت بین المللی است. کتاب «استراتژی اقیانوس آبی» که با همکاری رنه موربورن نوشته شده، بیش از 3.6 میلیون نسخه فروخته است. این کتاب به عنوان یکی از تاثیرگذار و پرفروش‌ترین کتاب‌های استراتژیک در دنیا شناخته شده است.

رنه مابورنیا، استاد برجسته‌ی استراتژی در INSEAD، از بزرگترین مدرسه‌های کسب و کار در جهان است. او کتاب استراتژی اقیانوس آبی را با همکاری کیم نوشت و از طریق آن به موفقیت چشمگیری دست یافت. رنه مابورنیا در هیأت مشاوران رئیس جمهور «باراک اوباما» برای دو دوره‌ی ریاست جمهوری خدمت کرده است. او همچنین عضو انجمن جهانی اقتصاد است.

پیرو موفقیت‌های کتاب، کیم و مابورنیا به عنوان مشاور کسب و کار در چندین کشور فعالیت می‌کند و جزو برترین مربی و مدرس‌های مدیریتی در رتبه‌بندیMBA   قرار گرفته است. او عضو فدراسیون جهانی اقتصادی و عضو مشورتی اتحادیه اروپا است. مابورنیا هم‌چنین جایزه‌ی «Noble Colloquia» را برای رهبری کسب و کار و ارتقای تفکر اقتصادی دریافت کرد.  

 

برشی ازکتاب استراتژی اقیانوس آبی :

هنگامی که استراتژی شرکتی به صورت منفعل و براساس تلاش آن شرکت برای حفظ جایگاه خود در رقابت شکل می‌گیرد، شرکت یکتایی خود را از دست می‌دهد. برای مثال، شباهت‌های غذاهای اغلب شرکت‌های هواپیمایی و محل‌های پذیرش آن‌ها از مسافران درجه یک و مسافران تجاری را در نظر بگیرید. بنابراین، روی تابلوی طراحی استراتژی، استراتژیست‌های منفعل به سوی نمای استراتژیکی یکسان متمایل می‌شوند. در مورد شرکت هواپیمایی ساوت وست، منحنی‌های ارزش رقبا، همه، در واقع یکسان هستند و بنابراین می‌توان آن‌ها را به طور خلاصه با یک منحنی ارزشِ تک، روی تابلوی طراحی استراتژی، نشان داد.

اما در مقابل، منحنی‌های ارزش استراتژیست‌های اقیانوس آبی همواره جدا و متفاوت از دیگرانند. با استفاده از چهار اقدام حذف، کاهش، افزایش و خلق، آن‌ها نمای استراتژیک خود را از نمای متوسط صنعت متمایز می‌سازند. برای مثال، شرکت ساوت وست، در انجام سفرهای هوایی نقطه به نقطه بین شهرهای متوسط، پیشتاز شد؛ تا پیش از آن؛ روال صنعت برای پرواز به این شهرها بر اساس سیستم ستاره‌ای بود. (در این سیستم برای رفتن به یک شهر متوسط، باید اول به یک شهر بزرگ رفت و از آن‌جا با پروازی دیگر به مقصد رسید. نمای مسیرهای پرواز در این سیستم به صورت ستاره‌هایی است که شهرهای بزرگ در مرکز ستاره‌ها قرار می‌گیرند و شهرهای متوسط و کوچک روی پره‌های آن‌ها).

یک استراتژی خوب دارای پیامی تاثیرگذار، روشن و دقیق است. «سرعت هواپیما با قیمت خودرو – هر زمان که بخواهید.» این پیامی است که شرکت هواپیمای ساوت وست برای مخاطبان خود انتخاب کرد، یا دست‌کم می‌تواند انتخاب کند. پس از چنین پیامی، رقبای ساوت وست چه چیزی برای گفتن خواهند داشت؟ حتی ماهرترین شرکت‌های تبلیغاتی نیز به سختی خواهند توانست ارائه‌ی خدمات سرو غذا، انتخاب صندلی، محل‌های پذیرایی، پرواز از طریق شهرهای مرکزی، با سرویس استاندارد، سرعت‌های کمتر، و قیمت‌های بالاتر را به پیامی به‌یادماندنی تبدیل کنند. یک پیام خوب نه تنها لازم است پیغامی روشن را انتقال دهد، بلکه باید در تبلیغِ یک پیشنهاد، صداقت نیز داشته باشد؛ در غیر این صورت مشتریان اعتماد و علاقه‌ی خود را از دست خواهند داد. در حقیقت، یک روش خوب برای آزمودن اثربخشی و استحکام استراتژی، این است که ببینیم آیا پیام قوی و اصیلی دارد یا خیر؟

 

مشخصات کلی کتاب استراتژی اقیانوس آبی :

نویسنده :دبلیو چان کیم، رنه مابورنیا

 انتشارات :کتیبه پارسی

قطع :رقعی 

نوع جلد:شومیز 

تعداد صفحه :348

موضوع :روانشناسی رشد

قیمت و خرید کتاب استراتژی اقیانوس آبی :

خرید کتاب استراتژی اقیانوس آبی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود .