خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب اسطوره و ادیان / نور بر زندگی

نور بر زندگیقیمت: ۱۱۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786226973120
  • بی . کی اس آیینگار
  • نشر چیمن

پشت جلد این کتاب آمده است

توضیحات


کتاب نور بر زندگی، به قلم ب. ک. س. آیینگر نگارش شده، توسط امید اقتداری به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات چیمن در 240 صفحه منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

ب. ک. س. آیینگر، یکی از معلم های برجسته یوگا در جهان و نویسنده پرفروش ترین کتاب یوگای جهان، است. او از نخستین معلم هایی بود که یوگا را به غرب معرفی کرد؛ اکنون صدها مرکز آموزش یوگای آیینگر در جهان وجود دارد.

کتاب پیش رو، درباره زندگی است. کوششی است برای روشن کردن راه برای شما و رهروان معنوی دیگر. هدف از آن طرح ریزی راهی است که همه بتوانند دنبال کنند. این کتاب توصیه، روش ها، و یک چهارچوب فلسفی را در سطحی ساده و گویا ارائه می دهد تا برای عموم قابل فهم و درک باشد.

این کتاب به آدم های زودباور راه های میان بر یا وعده های بیهوده نمی دهد. یوگا توان نهفته خلاق زندگی را آزاد می کند و باعث رشد و پیشرفت فرد می شود.

گزیده ای از کتاب
یادتان باشد یوگا از ما نمی خواهند که از شادی و لذت خودداری کنیم. بردگی به الگوهای رفتاریی گره خورده است که نمی توانیم از آنها کناره بگیریم. تکرار به ملال می انجامد و ملال سرانجام شکلی از شکنجه است. پس یوگا می گوید تازگی را حفظ کنید، ناب را حفظ کنید، دست نخوردگی حساسیت را حفظ کنید. همان طور که گفتم، به هر طریقی مراقب منّیت دمدمی باشید، اما غیر از آن تکنیک هایی نیز هست. هدف از حبس نفس( کمبها کا) مهار نفس است.

هنگامی که نفس نگه داشته می شود کلام، ادراک و شنوایی کنترل می شوند. چیتا( آگاهی) در این حالت از عشق و نفرت، از حرص و شهوت، از غرور و حسادت آزاد است. پرانا و چیتا در حبس نفس یکی می شوند. چیتا با نفس متزلزل می شود، درحالی که حبس نفس آن را از میل و خواسته آزاد می کند. پاتانجالی همچنین برای حل و فصل آشفتگی های هیجانی و موانع دیگری که در سفر درونی خود پیدا می کنیم، راه هایی شرح می دهد که حالا آنها را کندوکاو خواهیم کرد.

پیش از هرچیز باید نکته مهمی درباره این تضادهای درونی یا آشفتگی های هیجانی روشن شود. بدون بصیرت( ویوکانا) نمی توان بر آنها چیره شد. برای پیروزی بر شش علت توهّم یا آشفتگی های هیجانی باید از شش پره چرخ آرامش استفاده کرد.