خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب مدیریت و اقتصاد / رهبری سر الکس فرگوسن

رهبری سر الکس فرگوسنقیمت: ۱۰۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786007642801
  • الکس فرگوسن
  • نشر کوله پشتی

پشت جلد این کتاب آمده است

مشخصات کتاب رهبری سر الکس فرگوسن:

فرگوسن که اکتبر ۲۰۱۳ کتاب «زندگینامه»اش را منتشر کرد و بسیار پرفروش شد، سپتامبر ۲۰۱۵ با کتاب «رهبری» بار دیگر به صدر اخبار کتاب‌های ورزشی آمده است.

«رهبری» از سوی فرگوسن و سر مایکل ماریتز نوشته شده و حاوی همه جنبه‌های مربیگری و مدیریتی ۳۸ سال زندگی حرفه‌ای فرگوسن به عنوان مربی فوتبال است.

ماریتز که ولزی تبار است و در ایالات متحده زندگی می‌کند، نویسنده و محقق به‌شمار می‌رود و پیش از این یکی از مدیران گوگل هم بوده است.

او که کتاب «قلمرو کوچک: قصه خصوصی کامپیوتر اپل» را هم نوشته یکی از دوستان فرگوسن به‌شمار می‌آید.

فرگوسن در «زندگینامه»اش توضیح داده بود چگونه ستاره‌های منچستر یونایتد را هم به عنوان یک فوتبالیست رهبری کرد و هم به عنوان یک انسان.

او هم به توصیف چالش‌های مربیگری‌اش درون زمین پرداخت و هم رویارویی‌اش با مدیران را زیر ذره بین برد.

فرگوسن در ۲۰۱۴ یک کلاس یک روزه هم در دانشگاه هاروارد – در بخش دروس تجارت دانشگاه – برگزار کرد. جایی که درباره چگونگی رهبری باشگاه و تیم وارد جزئیات مدیریتی و روانشناسانه شد.

او آن روز در بخش کلیدی سخنانش گفت: «… اولین چیزی که ۹۹ درصد مربیان در بدو ورود به باشگاه بدان فکر می‌کنند کسب پیروزی است چرا که به بقا می‌اندیشند. به همین دلیل به سوی بازیکنان با تجربه می‌روند که معمولا پیش‌تر با آن‌ها کار کرده‌اند. ولی فکر می‌کنم مهم‌ترین نکته، ساختار باشگاه به‌شمار می‌رود و نه تیم. شما باید پایه استواری برای ساختن در اختیار داشته باشید و بدون آن ستون هر آن چه انجام دهید برباد خواهد رفت».

برش هایی از کتاب رهبری سر الکس فرگوسن:

جوان‌ها خیال می‌کنند تا آخر دنیا وقت دارند. پسربچه‌ای که تازه ده ساله شده، تولد بعدی خود را به اندازه‌ی ابدیتی دور می‌بیند؛ چرا که سال پیش‌روی او، تنها ده درصد از زمانی است که تا آن موقع در زندگی‌اش سپری کرده است. در پنجاه‌سالگی، اوضاع فرق می‌کند؛ چرا که فاصله‌ی زمانی تا تولد پنجاه‌ویک سالگی برابر دو درصد درصد زمانی است که زندگی کرده‌اید. هر چه پیرتر و باتجربه‌تر می‌شوید، بیش‌تر به استفاده‌ی درست‌تر از زمان خود فکر می‌کنید. کم‌کم می‌بینید یک ساعت، یا یک آخرهفته‌ی خالی و بی‌استفاده هم فرصتی است که دیگر هیچ‌وقت تکرار نخواهد شد.

 

همه‌ی ما قربانی‌های تصادفی دی‌ان‌ای والدین‌مان هستیم: قرعه‌ی شانس، شرایطی که در آن بزرگ می‌شویم و آموزشی که دریافت می‌کنیم، شخصیت ما را می‌سازند. اما همه‌ی ما دو مجموعه ابزار بسیار قدرت‌مند در‌اختیار داریم که کاملاً در کنترل ماست و عبارت‌اند از چشم‌ و گوش‌مان. نگریستن به دیگران و گوش‌سپردن به نصیحت‌های‌شان و نیز مطالعه درباره‌ی افراد، سه‌تا از بهترین کارهایی هستند که در تمام زندگی‌ام انجام داده‌ام.

 

چند سال تمام تلاش کردم بفهمم چرا برخی افراد نسبت به برخی دیگر انگیزه‌های قدرتمندتری دارند. فکر نمی‌کنم نسبت به سی سال قبل به حل این معما نزدیک‌تر شده باشم اما یاد گرفته‌ام آن قدرت را جمع‌آوری کنم و همان‌طور که گفتم در انتخاب بین انگیزه و استعداد، انگیزه را انتخاب می‌کنم. از دید من انگیزه ترکیبی از اشتیاق برای سخت‌کوشی، طاقت‌آوردن، قدرت عظیم تمرکز و عدم پذیرش شکست است.

درباره نویسنده کتاب رهبری سر الکس فرگوسن:


الکس فرگوسن در سال1941 در گلاسکو متولد شد. او مربی مشهور فوتبال بریتانیایی و مربی سابق باشگاه منچستر یونایتد است. او به عنوان یکی از اثرگذارترین و مشهورترین مربیان تاریخ فوتبال شناخته می‌شود و در طی ۲۶ سال مربیگری خود فاتح 38 جام شد که شامل ۱۳ بار قهرمانی لیگ انگلیس و دو بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا است.

 

مشخصات کلی کتاب رهبری سر الکس فرگوسن:

نویسنده: الکس فرگوسن،مایکل موریتز

مترجم: حسین گازر

جلد: شومیز

قطع: رقعی

تعداد صفحات: 432

زبان: فارسی

وزن: 518

انتشارات: کوله پشتی

گروه سنی: بزرگسال

قیمت و خرید کتاب رهبری سر الکس فرگوسن:

خرید کتاب رهبری سر الکس فرگوسن با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.