خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / دوباره فکر کن (قدرت دانستن چیزهایی که نمی دانیم)

دوباره فکر کن (قدرت دانستن چیزهایی که نمی دانیم)قیمت: ۱۶۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786226840583
  • آدام گرانت
  • نشر نوین

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دوباره فکر کن:

کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرانت است که توسط تیم ترجمه نشر نوین به فارسی برگدانده شده و از سوی انتشارات نوین به چاپ رسیده است.

آدام گرانت در دوباره فکر کن می کوشد تا مخاطب را از ندانستن های خود آگاه سازد و او را برای بازشناسی و اصلاح افکار و عقاید خود همراهی کند، همچنین این کتاب کمک می کند تا خواننده دامنه ی اندیشیدن را با بازشناسی پیوسته و مکرر توسعه دهد و با مطالعه و بازشناسی، در مسیر تکامل و تطور ذهنی خود قدم بردارد. کتاب در ابتدا روی گشاده شدن ذهن تمرکز دارد، و سپس نشان می دهد که چگونه می توانیم دیگران را به بازاندیشی و فکرکردن دوباره درباره ی باورهای غلط گذشته، ترغیب کنیم.

توضیحات راجع به کتاب دوباره فکر کن:

ما انسان‌ها از درک و قبول واقعیت فراری هستیم. باور ندارید؟ خب بیایید به این مثال‌ها کمی فکر کنیم. اول اینکه ما بیشتر ترجیح می‌دهیم چیزهایی را بشنویم که خودمان از شنیدنشان لذت می‌بریم. برای همین هم معمولا از شنیدن حرف‌هایی که ما را به فکر کردن وادار می‌کنند فراری هستیم. دوم اینکه معمولا وقتی کسی با ما مخالفت می‌کند، آن را به منزله تهدیدی برای خود قلمداد می‌کنیم. در حالی که چنین موقعیت‌هایی بهترین فرصت برای یادگیری به شمار می‌آیند. تمام این اتفاقات باعث شده دور و بر ما را کسانی پر کنند که بسیار شبیه به ما فکر می‌کنند. در نتیجه ما از لحاظ فکری با کمترین چالش ممکن مواجه هستیم. شاید در نگاه اول فکر کنید چنین چیزی اصلا بد نیست. خب، راستش را بخواهید چه کسی از آرامش بدش می‌آید؟ اما داستان چیز دیگری است!

هرچه ما کمتر ذهن و به خصوص افکار خود را کمتر به چالش بکشیم، به همان میزان هم شانس یادگیری و پیشرفت ما کاهش پیدا می‌کند. این همان دلیلی است که آدام گرنت به دنبال آن تصمیم گرفت تا این کتاب را بر پایه یافته‌های علمی و تجربی خود بنویسد. در واقع یکی از تکنیک‌هایی که آدام گرنت همیشه از آن بهره می‌برد این است که هنگام حرف زدن طوری به نظر بیاید که گویی تمام حرف‌هایش درست است. اما هنگام گوش دادن به نظرات دیگران، این تصور را داشته باشد که تمام مدت اشتباه می‌کرده است. به کمک این تکنیک و سایر نکاتی که در خلاصه کتاب دوباره فکر کن می‌توانید بیاموزید، ذهنیت شما نسبت به جهان اطراف، خودتان، روابط و از همه مهمتر اشتباهات و تفاوت‌هایتان تغییر خواهد کرد.

برشی از کتاب دوباره فکر کن:

“در جهانی که مدام درحال تغییر است، تغییر فکر و عقیده هزینه‌بر است.”

”  پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که رهبرانی که ذهنی دانشمند دارند موفق‌تر هستند زیرا زمانی که همه‌چیز به هم می‌ریزد و هیچ‌چیز درست پیش نمی‌رود، به تغییر و اصلاح مدل‌های کسب‌وکارشان تمایل بیشتری نشان می‌دهند. “

“اعتماد به نفس از خودباوری نشئت می‌گیرد در حالی که تواضع، زیر سوال بردن درستی روش‌هایی است که پی گرفته‌اید. اکثر افراد موفق از دستیابی به اهدافشان مطمئنند اما در عین حال با فروتنی به این فکر می‌کنند که آیا از بهترین روش‌ها برای رسیدن به آن بهره می‌برند یا خیر.”

“دفعه بعد که بر سر میز مذاکره نشستید، به یاد داشته باشید قرار نیست در همه‌ی جنگ‌ها پیروز میدان شوید. موافقت با برخی از نکاتی که شرکایتان ذکر می‌کنند و پیدا کردن نقاط مشترک با آن‌ها در واقع ترغیبشان می‌کند که به سمت جبهه‌ی شما حرکت نمایند.”

“یکی از موثرترین روش‌ها برای از بین بردن تعصبات دیگران این است که فقط به آن‌ها نشان دهید تا چه اندازه عقایدشان دلبخواهی و غیرعقلانی هستند.”

“معمولاً وقتی تلاش می‌کنیم تا فردی را متقاعد کنیم، زیاد حرف می‌زنیم. اما مصاحبه‌ی انگیزشی بیشتر بر شنیدن تأکید دارد.”

“به بیان دیگر اگر می خواهید کسی را دوباره به فکر وادارید، گفتن اینکه عقیده‌اش درست یا غلط است اصلاً مناسب نیست. به جایش بهتر است به او نشان دهید که برای انتخاب، گزینه‌های بسیار زیادی پیش رویش قرار دارد. این رویکرد مردم را تشویق می‌کند که به جای انتخاب احساسی و غیرمنطقی یکی از گزینه‌ها، بیشتر بر خود مسئله تمرکز کنند.”

“اگر می‌خواهید تیمتان در دوباره فکر کردن و اتخاذ تصمیمات جدید توانایی کسب کند، باید در محیط کارتان فرهنگ یادگیری را گسترش دهید.”

در صورت ترک سیاره زمین، احتمالا درباره ی برخی از احساسات خود راجع به انسان های دیگر تجدیدنظر خواهید کرد. گروهی از روان شناسان به مطالعه ی تاثیر فضای خارج از جو زمین بر داخل آن پرداختند و از طریق مصاحبه، تحقیق و تحلیل خاطرات صد فضانورد، تغییرات صورت گرفته در این افراد را ارزیابی کردند. پس از بازگشت از فضا، تمرکز فضانوردان بر دستاوردهای شخصی و خوشحالی فردی کمتر شد و بیشتر نگران منافع جمعی بودند. «ادگار میچل»، فضانورد آپولو 14، اظهار داشت: «به یک هشیاری ناگهانی می رسید… یک نارضایتی شدید از وضع جهان و احساس نیاز برای تغییر این شرایط. با فاصله گرفتن از زمین و از روی سطح ماه، سیاست های بین المللی خیلی ناچیز به نظر می رسند. دوست دارید یقه یک سیاست مدار را بگیرید، او را 250 هزار مایل دورتر بیندازید و بگویید ببین تو هیچی نیستی!»

چنین واکنشی «اثر نگاه کلی» نام دارد. روشن ترین توصیف را از «جف اشبی» فرمانده شاتل فضایی شنیدم. اشبی گفت که اولین نگاهش به زمین از فضای خارج از جو، موجب یک تغییر همیشگی در وجود او شد:

وقتی فضانوردها روی زمینند، به ستاره ها نگاه می کنند- بیشتر ما عاشق ستاره هاییم- اما قیافه ی ستاره ها در فضا، هیچ فرقی با چهره ی زمینی آن ها ندارد. اما تفاوت اساسی در چهره ی سیاره ما و چشم اندازی است که به شما می دهد. اولین نگاهم از فضا به زمین، حدود 15 دقیقه پس از شروع اولین پروازم بود. سرم را از چک لیست بلند کردم و ناگهان دیدم پنجره ها به سمت پایین قرار گرفته و بر فراز نیمه ی روشن زمین هستیم. قاره آفریقا زیر پایم قرار داشت و مثل شهری بود که از پنجره هواپیمای در حال برخاستن، دور و دورتر می شود. در عرض نود دقیقه کل سیاره زمین را دور می زنید و آن قوس نازک آبی رنگ جو را می بینید. می بینید لایه کوچکی که تمام موجودات زنده در آن زندگی می کنند، چقدر شکننده است؛ از فضا به راحتی می توانید ارتباط شخصی از یک طرف کره ی زمین با شخصی در سوی دیگر آن ببینید و هیچ مرزی میان آن ها نیست. این طور به نظر می رسد که فقط یک لایه ی مشترک وجود دارد که همه ی ما روی آن زندگی می کنیم.

با مشاهده ی یک نمای کلی از فضای خارج از جو، متوجه می شوید با همه ی انسان ها هویت مشترکی دارید.

مشخصات کلی کتاب دوباره فکر کن:

نام نویسنده:آدام گرانت

انتشارات:نشر نوین

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:296

موضوع:روانشناسی موفقیت

قیمت و خرید کتاب دوباره فکر کن:

خرید آنلاین کتاب دوباره فکر کن با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.