خانه / نوشت افزار و هنری / لوازم تحریر / لوازم اداری رومیزی / دلی متر 8213

دلی متر ۸۲۱۳قیمت: ۷۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

توضیحات

مقدمه:

متر (به فرانسوی: mètre)، یکای طول متریک و برابر با ۳۹٫۳۷ اینچ و ۱۰۰ سانتیمتر و یک هزارم کیلومتر و ۱۰۰۰ میلی‌متر است. لغت متر از واژه یونانی μέτρον به معنی اندازه‌گیری آمده‌است. متر یکای اصلی طول در دستگاه SI با نماد m است.[۱] تعریف آن به صورت مسافتی است که نور در کسری از ثانیه (یک بر روی ۲۹۹٬۷۹۲٬۴۵۸) در خلاء می‌پیماید به عبارت دیگر نور در خلاء هر ثانیه ۲۹۹٬۷۹۲٬۴۵۸ متر می‌پیماید.

در گذشته به صورت فاصله دو نشانه بر روی میلهٔ پلاتین-ایریدیوم (که در ابتدا به صورت یک ده میلیونیم فاصلهٔ میان قطب شمال جغرافیایی زمین و خط استوای در دمای صفر مطلق گذرنده از پاریس محاسبه گردید) این نمونه هم‌اکنون در اداره بین‌المللی اوزان و ابعاد در سور در حومه پاریس نگهداری می‌شود و اینک با مراجعه به ثانیه و سرعت نور که در خلاء برابر ۲۹۹٬۷۹۲٬۴۵۸ متر بر ثانیه‌است تعریف می‌شود.

در جدول زیر ضرایب متر در سامانه SI نشان داده شده‌است. ضرایبی که پررنگ نشان داده شده‌اند پرکاربردترند، همچنین در کاربرد روزانه عباراتی مانند «۳۰ سانتی‌متر»، «۳۰ متر» و «۳۰۰ متر»، بیشتر استفاده می‌شوند تا عباراتی نظیر «۳ دسی‌متر»، «۳ دکامتر» و «۳ هکتومتر». برای فاصله‌های بسیار طولانی هم بجای مگامتر، گیگامتر و … از یکاهایی مانند یکای کیهانی، سال نوری و پارسک استفاده می‌کنیم.

عبارت میکرون نیز معمولاً بجای میکرومتر به‌کار می‌رود. همچنین آنگستروم به عنوان ۱۰-۱۰ متر به کار می‌رود.

تعریف عامیانه:

متر یکی از پرکاربردترین ابزارآلات است که در هر خانه‌ای حداقل یک عدد از آن یافت می‌شود.

شاید ساختمان متر ساده باشد، اما ساخت آن سخت بوده و نیازمند دقت بالایی دارد.

زیرا متر ابزار و معیاری برای اندازه گیری وسیله های مختلف است.

از متر در صنایع مختلف و حتی در کارهای روزمره عادی نیز زیاد استفاده می‌شود.

متر ها در اندازه های 3، 5، 7، 10، 15، 30 و یا 50 حتی 100 متری وجود دارند، مترهای 3 و یا 5 متری مناسب برای کارهای کوچک و خانگی می باشند.

در حالی که 10 متری به بالا برای متراژهای بزرگ تر مناسب هستند، مترهای 30، 50، 100 متری بیشتر از جنس پارچه و یا پلاستیک هستند. مترهای فلزی دارای سر آهن ربایی می باشند.

متر در انواع مختلفی وجود دارد. مسئله این است که برای هر کاری، کدام نوع متر مناسب تر است؟ در این مقاله شما را با انواع متر و کاربردهای آنها آشنا خواهیم کرد.

در نتیجه وسیله ایچنین کاربردی بهتر است که همیشه در دسترس ما باشد چه بسا در جاسوییچی ما. جاسوییچی دلی متر 8213 یکی از بهرین وسایل مورد نیاز به خصوص برای مهندسین و دانشجویان مهندسی است، دلی متر 8213 را میتوانید با ارسال رایگان به سراسر کشور و قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

مشخصات جاسوییچی دلی متر 8213:

تولید کننده: دلی

کد مدل: 8213

رنگ ها: آبی، سبز، صورتی، نارنجی

محصول: متر با قابلیت جاسویچی

لوازم تحریر، وسایل کاربردی، متر، جاسوییچی، دلی متر 8213

قیمت و خرید جاسوییچی دلی متر 8213:

خرید جاسوییچی دلی متر 8213 با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.