خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای فارسی / دو قدم تا لبخند

دو قدم تا لبخند


کد محصول: ۷۸۵۵۰

قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789645638939
  • حسن آدینه زاده و زهرا حسینیان
  • ترانه

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دو قدم تا لبخند:

مدرنیته اگرچه از یک‌سو رفاه و آسایشی نسبی برای آدمیان به ارمغان آورد اما از سوی دیگر به سبکی از زندگی دامن زد که ابعادی از روح و روان آن‌ها را به یغما برد و در حاشیه قرارداد. در همین روند، «گریه»، «خنده» و «مهرورزی» به‌عنوان طبیعی‌ترین محصولات نشاط و عاطفه، رفته‌رفته جایگاه پررنگ خود را از دست داد و انسانِ معاصر یک نوع «بیگانگیِ از خود» و «بی‌تفاوتی نسبت به دیگران» را تجربه نمود.
امروزه بشر علیرغم برخورداری از پیشرفته‌ترین وسایل ارتباطی از «تنهاییِ خود» رنج می‌برد و با حسرت از صمیمیت و دل‌خوشی به تاراج رفته یاد می‌کند. به‌راستی گمشده‌ی بشر امروز چیست؟ چرا مات و مبهوت همانند کودکی بهانه‌گیر، بهانه‌ی حالِ خوش خود را می‌گیرد؟
«دو قدم تا لبخند» عنوان کتابی ست که تلاش نموده به شیوه‌ای متفاوت، انسان امروزی را با خود و پیرامونش آشتی دهد. «دو قدم تا لبخند» در قالب ۲۴۶ داستان کوتاه، تصویری از زندگی انسان‌های غمگین و شادمان پرداخته و قصه‌هایی از عشق، اندوه، تجربه و لبخند را روایت نموده است.

درباره کتاب دو قدم تا لبخند:

همواره قدرت عظیم وجود انسان را تحسین کرده و در برابر کارهای خارق العاده ای که انجام داده است، مبهوت شده ام. زندگی انسان های موفق به قدری برایم هیجان انگیز و شگفت آور است که نمی توانم از شرح داستان های الهام بخش زندگی کسانی که متحول شده اند، قوای درونی خود را آزاده کرده و به اهدافی مهم در زندگی دست یافته اند خودداری کنم. این مجموعۀ شامل داستان ها و زندگی نامه های پندآموزی است که معتقدم به شما الهام می بخشد و انگیزه می دهد که بدون قید و شرط عشق بورزید و با محبت بیشتری زندگی کنید و رؤیاهای قلبی خود را با اعتقاد بیشتری دنبال کنید. اگر تا به حال احساس بهترین بودن و رضایت از خویش را تجربه نکرده اید، این کتاب راه های عملی برای رسیدن به این آرزوهای تان را در اختیارتان قرار می دهد. اگر سختی ها و مشکلات زندگی به سوی تان هجوم آورده اند، اگر اعتقادات تان متزلزل شده است باز هم امید می رود با خواندن داستان های این کتاب آن قدر آگاهی بیابید که بتوانید از آن چه در زندگی تان رخ می دهد بهره گیرید و خوب استفاده کنید. این اثر صرفاً با این هدف نوشته شده تا به شما کمک کند از زندگی شاد، رضایت بخش و ارزشمندی برخوردار گردید. از صمیم قلب و با تمام وجود عقیده دارم روش های مؤثر و مفیدی وجود دارد که با به کارگیری آن، انسان می تواند زندگی موفقیت آمیزی داشته باشد. هدفم آن است که این اصول را به گونه ای ساده، منطقی و قابل فهم ارائه دهم؛ به نحوی که شما بر اساس نیازهای خود و به کمک خداوند یگانه به زندگی و سرنوشتی که قلباً و عمیقاً آرزوی آن را دارید دست یابید. چنانچه این کتاب را به طور دقیق و کامل مطالعه کنید و به داستان های آن توجه جدی مبذول دارید و به طور مستمر و خالصانه اصول و دستورالعمل های ارائه شده را به کار بندید، شاهد شکوفایی روحی شگفت آوری در درون خود خواهید بود.

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد
۱. تمام ۲۴۶ داستان این کتاب سیر فکری واحدی را دنبال می‌کنند و ازاین‌جهت کاملاً هم‌راستا و هم‌افق می‌باشند. (برخلاف بسیاری از کتاب‌های مشابه که افق داستان‌ها باهم اصطکاک دارند)
۲. دو قدم تا لبخند، خود را مقید و محدود به آیین یا سرزمین خاص ننموده و داستان‌هایی از سراسر جهان را نقل نموده است.
۳. در انتخاب داستان‌ها صرفاً به زیبا بودن داستان اکتفا نکرده و هدف‌دار بودنِ آن را ملاک قرار داده است.
۴. داستان‌های انتخاب‌شده، کوتاه و روان هستند ازاین‌رو باعث خستگی و بی‌حوصلگی خواننده نمی‌شوند.
۵.تم اصلی داستان‌ها، منش انسانیت و مهرورزی می‌باشد ازاین‌رو هر داستان ممکن است منجر به لبخند یا اشک شود که سبب تقویت عاطفه و احساس همدلی با انسان‌ها می‌گردد.
توصیه می‌کنیم این کتاب را به‌صورت تدریجی (هرروز یک یا دو داستان) مطالعه نمایید و به خودتان فرصت تأمل در پیام داستان‌ها را بدهید. اگر داستانی دلتان را لرزاند یا اشکتان را جاری ساخت، در مسیر اهداف کتاب بوده‌اید و چند قدم به لبخند نزدیک‌تر گشته‌اید.

گوشه ای از کتاب دو قدم تا لبخند:

شمع امید و امید در زندگی بشر آن‌قدر اهميت دارد که بال برای پرندگان..) ویکتور هوگو
چهار شمع به آهستگی می‌سوختند. در آن محیط آرام صدای صحبت آن‌ها ‌به گوش می‌رسید.
شمع اول گفت: من صلح و آرامش هستم، هیچ‌کسی نمی‌تواند شعله‌ی مرا روشن نگه دارد. من باور دارم که به‌زودی می‌میرم..
سپس شعله‌ی صلح و آرامش ضعیف شد تا به‌کلی خاموش شد.
شمع دوم گفت: من ایمان و اعتقاد هستم، ولی برای بیشتر آدم‌ها دیگر چیز ضروری در زندگی نیستم. پس دلیلی وجود ندارد که دیگر روشن بمانم...
سپس با وزش نسیم ملایمی ایمان نیز خاموش گشت.
شمع سوم با ناراحتی گفت: من عشق هستم، ولی توانایی آن را ندارم که دیگر روشن بمانم، انسان‌ها من را در حاشیه‌ی زندگی خود قرار داده‌اند و اهمیت مرا درک نمی‌کنند آن‌ها حتی فراموش کرده‌اند که به نزدیک‌ترین کسان خود عشق بورزند...
طولی نکشید که عشق نیز خاموش شد..
ناگهان کودکی وارد اتاق شد و سه شمع خاموش را دید. گفت: چرا خاموش شده‌اید، همه انتظار دارند که شما تا آخرین لحظه روشن بمانید سپس شروع به گریه کرد..
شمع چهارم گفت: نگران نباش تا زمانی که من روشن هستم، ما می‌توانیم بقیه‌ی
شمع‌ها را دوباره روشن کنیم، من امید هستم...
با چشمانی که از اشک و شوق می‌درخشید، کودک شمع امید را برداشت و بقیه شمع‌ها را روشن کرد...
چه خوب است که شعله امید هرگز در زندگی‌تان خاموش نشود. هریک از ما می‌توانیم ایمان، صلح و عشق را حفظ و نگهداری کنیم.

مشخصات کلی کتاب دو قدم تا لبخند:

نویسنده:حسن آدینه زاده و زهرا حسینیان و سلماز بهگام

انتشارات:ترانه

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحات: 402 صفحه

موضوع:داستان کوتاه

قیمت و خرید اینترنتی کتاب دو قدم تا لبخند:

خرید آنلاین کتاب دو قدم تا لبخند با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران در کمترین زمان در فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.